W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Lato z sosnowiceka biblioteką


Lato z sosnowiceka biblioteką

Wpis archiwalny
Data wydarzenia:
od wtorku 22 czerwca 2010 do czwartku 26 sierpnia 2010

Łoj bedzie sie działo!!

Od początku lipca placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu zamienią się w wesołe góralskie wioski. Wszystko to za sprawą wakacyjnej akcji „Góralskie lato z rozbójnikiem Janosikiem”. Jak podkreślają organizatorzy - kampania skierowana jest do najmłodszych mieszkańców miasta, niekoniecznie czytelników Biblioteki, spędzających wakacje w mieście. Na wszystkie proponowane zajęcia wstęp wolny. Warto wspomnieć, że w tym roku same dzieciaki zdecydowały (głosując w swoich bibliotekach), że hasłem przewodnim letnich zabaw plenerowo-świetlicowych będzie właśnie góralskie lato.
W programie m. in. gry i zabawy ruchowe, konkurencje sportowe, warsztaty plastyczne, konkursy, zajęcia plenerowe, zajęcia edukacyjne i - oczywiście – niespodzianki. W planach jest także wycieczka rekreacyjno-edukacyjna do Ojcowa i Pieskowej Skały.
Oczywiście, jak przystało na świątynię książki, organizatorzy nie zapomnieli o literaturze. Po wyczerpujących góralskich harcach, dzieci z ochotą wysłuchają głośnej lektury ciekawych góralskich legend i pasjonujących zbójnickich opowieści.
Wielkim finałem tegorocznego lata z biblioteką będzie festyn plenerowy „Oko w oko z Góralem” z udziałem dzieci z poszczególnych bibliotek i wszystkich chętnych z całego Sosnowca. Impreza przewidziana jest na 26 sierpnia, w samym centrum przy ul. Piłsudskiego 27 (park przy Filii nr 20).

O szczegółach oferty sosnowieckiej książnicy można przeczytać na plakatach informacyjnych, stronie internetowej www.biblioteka.sosnowiec.pl albo, po prostu, zapytać w najbliższej placówce MBP na terenie Sosnowca.

Wizytówka organizatora:

MBP w Sosnowcu

Kościelna 11,
41-200 Sosnowiec

tel.: 032 266 33 96

Wyślij wiadomość »

www.biblioteka.sosnowiec.pl/


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
10 najlepszych wodnych zabaw na lato

10 najlepszych wodnych zabaw na lato

Mamy dla Was pomysły zabaw do wykorzystania w ogrodzie, na plaży, w lesie na działce. Z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi.  

Nowinki

Familijne Żłobki

Familijne Żłobki

Familijny Wrocław zaprasza do udziału w rozpoczynającym się naborze do nowo powstałych żłobków w ramach projektu „Familijne Pitagorasy”...  
Po jedenaste: Nie bij!

Po jedenaste: Nie bij!

Kocham. Nie biję! To głośna kampania społeczna, zapoczątkowana w Polsce w 2006 roku, w którą z wielkim oddaniem zaangażowali się artyści,...  

Konkurs na Czasie

Podzielcie się z nami swoimi sposobami na "rodzicielskie problemy" i weźcie udział w naszym konkursie "Złote rady dla młodych rodziców"! Do wygrania zestaw herbatek ziołowych Herbi Baby by Premium...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019