Śląsk

Śląsk, Sosnowiec Lato!

Lato z sosnowiceka biblioteką

od 22 czerwca do 26 sierpnia

Łoj bedzie sie działo!!

Od początku lipca placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu zamienią się w wesołe góralskie wioski. Wszystko to za sprawą wakacyjnej akcji „Góralskie lato z rozbójnikiem Janosikiem”. Jak podkreślają organizatorzy - kampania skierowana jest do najmłodszych mieszkańców miasta, niekoniecznie czytelników Biblioteki, spędzających wakacje w mieście. Na wszystkie proponowane zajęcia wstęp wolny. Warto wspomnieć, że w tym roku same dzieciaki zdecydowały (głosując w swoich bibliotekach), że hasłem przewodnim letnich zabaw plenerowo-świetlicowych będzie właśnie góralskie lato.
W programie m. in. gry i zabawy ruchowe, konkurencje sportowe, warsztaty plastyczne, konkursy, zajęcia plenerowe, zajęcia edukacyjne i - oczywiście – niespodzianki. W planach jest także wycieczka rekreacyjno-edukacyjna do Ojcowa i Pieskowej Skały.
Oczywiście, jak przystało na świątynię książki, organizatorzy nie zapomnieli o literaturze. Po wyczerpujących góralskich harcach, dzieci z ochotą wysłuchają głośnej lektury ciekawych góralskich legend i pasjonujących zbójnickich opowieści.
Wielkim finałem tegorocznego lata z biblioteką będzie festyn plenerowy „Oko w oko z Góralem” z udziałem dzieci z poszczególnych bibliotek i wszystkich chętnych z całego Sosnowca. Impreza przewidziana jest na 26 sierpnia, w samym centrum przy ul. Piłsudskiego 27 (park przy Filii nr 20).

O szczegółach oferty sosnowieckiej książnicy można przeczytać na plakatach informacyjnych, stronie internetowej www.biblioteka.sosnowiec.pl albo, po prostu, zapytać w najbliższej placówce MBP na terenie Sosnowca.

Organizator:

MBP w Sosnowcu

Kościelna 11,
41-200 Sosnowiec
tel.: 032 266 33 96

Wydarzenia na Śląsku

Warto zobaczyć