Śląsk

Ogólnopolska Inne

Bajka-Pomagajka u doktora

od 14 maja do 4 czerwca 2010
Wpis archiwalny

Wszystkie dzieci lubią słuchać bajek, opowieści, mniej lub bardziej tajemniczych historii. Jak wykazały badania psychologów, czytając określone bajki, można dziecku pomóc w wielu trudnych dla niego sytuacjach emocjonalnych. Nie są to jednak zwykłe bajki….

Fundacja Drabina Rozwoju oraz www.abcbaby.pl zapraszają do udziału w projekcie „Bajka-Pomagajka u doktora”, który poprzez metodę bajkoterapii, wspiera prawidłowy rozwój dzieci chorych przewlekle oraz pomaga „działać” ich rodzicom. Celem projektu jest umożliwienie dzieciom równego uczestnictwa w życiu społecznym poprzez poprawę ich samooceny, obniżenie lęku, zwiększenie umiejętności psychospołecznych i komunikacyjnych.

 

Nasze działania kierujemy do rodziców i dzieci chorych na astmę, cukrzycę, mukowiscydozę, padaczkę oraz choroby onkologiczne z całego kraju .


Zapraszamy rodziców dzieci chorych na mukowiscydozę, nowotwór, padaczkę, astmę, cukrzycę na bezpłatne zajęcia:
(zajęcia dla rodziców odbywają się tylko w Warszawie).


Poradnictwo psychologiczne - każdy rodzic dziecka przewlekle chorego będzie mógł skorzystać z indywidualnej pomocy psychologicznej, której celem jest pomoc w trudnych sytuacjach związanych z chorobą dziecka oraz problemami rodzinnymi.

 

Grupę wsparcia , której celem jest odnalezienie równowagi psychicznej rodziców oraz zachęcanie ich do dzielenia się własnymi doświadczeniami z osobami w podobnej sytuacji, wspólnego motywowania się do podejmowania zmian i wzajemna edukacja jak sobie radzić z chorobą dziecka i trudnymi emocjami.

 

Warsztaty z zakresu komunikacji dla rodziców dotyczące doskonalenia umiejętności pomagających w budowaniu kontaktu z dzieckiem przewlekle chorym oraz z otoczeniem dziecka aby skutecznie wspierać jego rozwój. Przedstawimy różne formy wzmacniania poczucia bezpieczeństwa i zachęcania do współpracy. Rodzice przetrenują komunikację z otoczeniem dziecka (np. rodzina, inny rodzic, nauczyciel, lekarz) i poznają techniki przydatne w trudnych sytuacjach z tym związanych.

 

Warsztaty bajkoterapeutyczne dla rodziców prezentujące metodę bajkoterapii. Rodzice zapoznają się z pojęciem strachu i lęku; rolą baśni w rozwoju psychicznym dziecka, budową i zastosowaniem bajek terapeutycznych; uświadomią sobie rolę stresu w rozwoju dziecka. Napiszą własną bajkę. Przećwiczą strategie i style radzenia sobie w sytuacjach emocjonalnie trudnych przy wykorzystaniu nowego narzędzia.

 

Zapraszamy dzieci chore na mukowiscydozę, nowotwór, padaczkę, astmę, cukrzycę a obecnie nie hospitalizowane na bezpłatne warsztaty psychoedukacyjne Bajka nie bajka - Zajęcia zawierają między innymi moduły tematyczne: "Kiedy złość się budzi", "Od strachu do odwagi" i "Potrafisz - o radzeniu sobie z zazdrością i porażką", Podczas warsztatów dzieci rozwijają swoje umiejętności ułatwiające funkcjonowanie w społeczeństwie oraz w grupie rówieśników. Uczą się jak wyrażać, nazywać i rozpoznawać emocje własne oraz innych oraz jak sobie z nimi radzić
(zajęcia możliwe na terenie całego kraju).

Aby zapisać się na zajęcia prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i odesłanie go na adres fundacja@drabina.org

Osoby zakwalifikowane do udziału w warsztatach otrzymają indywidualne potwierdzenie wraz ze szczegółowymi informacjami dot. kwestii organizacyjnych.


Uczestnicy naszych zajęć otrzymają audiobooki z bajkami-pomagajkami czytane przez Marię Seweryn.

Więcej informacji o projekcie na www.drabina.org, www.bajka-pomagajka.com
oraz pod nr telefonu 22 646 48 38 (od 9.00 do 16. 00) .


Projekt Bajka-Pomagajka u doktora jest realizowany od stycznia do grudnia 2010 r. dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych”
 

Organizator:

Fundacja Drabina Rozwoju

Wydarzenia na Śląsku

Przeczytaj również

Warto zobaczyć