Śląsk

Wakacje z Panem Kleksem
Śląsk Inne 5–12 lat

Wakacje z Panem Kleksem

26 czerwca startują Wakacje w katowickiej Bajce Pana Kleksa! 7 dni w tygodniu, czeka na Was letni program rozrywkowy z Panem Kleksem i bajkowymi bohaterami. 

 

Wakacje to najbardziej wyczekiwany przez wszystkich okres w roku. Z tej okazji, w Bajce Pana Kleksa czeka cała masa atrakcji dla całej rodziny. Wśród nich znajdziecie m.in. warsztaty naukowe, twórcze, a także zwiedzanie Bajki z przewodnikiem lub swobodna zabawa bez limitu czasu. Startujemy już 26 czerwca.

 

  • CO CZEKA NA WAS W TYGODNIU?

 

WARSZTATY NAUKOWE "BLIŻEJ ŚLĄSKA"

W każdy poniedziałek, środę i piątek możecie wziąć udział w warsztatach naukowych, podczas których eksperymentując, poznacie historię przemysłową i kulturową Śląska. Doświadczycie wytwarzania energii, dowiecie się jak powstały lampki górnicze, a nawet wywołacie dżinna.

 

WARSZTATY TWÓRCZE "WĘGIEL I JEGO TAJEMNICE"

W każdy wtorek i czwartek zapraszamy Was na warsztaty twórcze. To świetna propozycja dla kreatywnych dzieciaków. Podczas warsztatów powstaną unikatowe breloki lub biżuteria z użyciem węgla. Zabierzecie do domu wyjątkowe wspomnienia, wiedzę i pamiątki.

 

  • CO PRZYGOTOWALIŚMY NA WEEKEND?

W sobotę i niedzielę sam wybierasz, na co masz ochotę. Każde zwiedzanie Bajki Pana Kleksa połączone jest z warsztatami naukowymi lub twórczymi, które odbywają się naprzemiennie. Czekamy na Was od godz. 10:00 do 19:00 (ostatnie wejście o 16:00).

 

  • DODATKOWA ATRAKCJA.

W ostatni weekend lipca i sierpnia zapraszamy na swobodną zabawę bez limitu czas połączoną z warsztatami. Dodatkowo nie zabraknie gospodarza naszej Bajki. Profesor Kleks będzie czynnie uczestniczył w każdym zwiedzaniu i chętnie zrobi zdjęcie pamiątkowe do rodzinnego albumu.

 

  • NOWOŚĆ!

Podczas wakacji przygotowaliśmy także cykl spotkań „Z kulturą za Pan Kleks”. W każdy czwartek o godz. 18:00 macie szansę spotkać autorów scenariuszy, książek, limeryków i wierszy podczas wyjątkowych wizyt w Bajce Pana Kleksa. Spotkania przeznaczone są dla dzieci i dorosłych kochających literaturę dziecięcą. Z kolei w każdy wtorek o godz. 18:00 zapraszamy dzieciaki na warsztaty rzeźbiarskie, malarskie, rękodzieła, aktorskie i wiele więcej. Czas trwania 90-120 min zależnie od warsztatu. Warsztaty mają charakter darmowy i cykliczny i przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Pula biletów jest ograniczona, a dokładny rozkład możecie sprawdzić KLIKAJĄC TU :)

Miejsce wydarzenia:
Katowice
ul. Porcelanowa 23
Organizator:

Bajka Pana Kleksa - Wytwórnia Kultury, Nauki i Zabawy

Katowice
ul. Porcelanowa 23

Wydarzenia na Śląsku

Warto zobaczyć