Śląsk

Śląsk, Jastrzębie Zdrój Impreza okolicznościowa

Biblioteka zaprasza na VIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

od 2 czerwca do 7 czerwca

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na VIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Już po raz ósmy Biblioteka organizuje szereg imprez w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Inicjatorem akcji, której celem jest propagowanie głośnego czytania dzieciom oraz przypominanie dorosłym o roli czytania w wychowaniu zdrowego emocjonalnie, kulturalnego i mądrego człowieka jest Fundacja ABC XXI.
Nieodzownym punktem obchodów jest głośne czytanie przez zaproszonych gości oraz konkursy, zajęcia plastyczne i wspólne zabawy.
1 czerwca o godzinie 10:00 odbyło się spotkanie z logopedą Marianną Głębocką-Czarniecką, policjantem Jarosławem Potępą oraz Mariuszem Biernackim – trenerem drużyny hokejowej JKH GKS Jastrzębie.
2 czerwca o godzinie 10:00 wspólnie z dziećmi czytał Komendant Straży Miejskiej Marek Wróbel, a o 11:00 Bogusław Barnaś – strażak Państwowej Straży Pożarnej.
Po południu o godz.: 16:00 odbędą się warsztaty literacko-plastyczne – „W świecie pszczółek”.
3 czerwca o godzinie 10:00 odbędzie się pasowanie na czytelnika, a na godz. 13:00 zapraszamy na głośne czytanie z alpinistą Dariuszem Mildnerem.
4 czerwca o godzinie 10:00 zapraszamy na spotkanie z Zastępcą Prezydenta Miasta Jastrzębie Zdrój – Franciszkiem Piksą. Natomiast o godzinie 11:00 głośne czytanie odbędzie się wraz z siatkarzami KS „Jastrzębski Węgiel”. O godz. 15:00 odbędą się zajęcia plastyczne dla dzieci – „Zaczarowana łąka pszczółki”.
5 czerwca w Bibliotece zawita Wioletta Piasecka – autorka powieści dla dzieci. Wioletta Piasecka wydała ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwie biografie, cztery sztuki teatralne, wiele słuchowisk radiowych.
6 czerwca o godzinie 15:00 w Parku Zdrojowym odbędzie się finał VIII Tygodnia Czytania Dzieciom – „Czytanie na trawie”. W programie m.in. inscenizacja bajki „Pszczółka Maja i przyjaciele” w wykonaniu bibliotekarzy i włodarzy naszego miasta, występ teatrzyku „Trąba słonia Salomona”, rozstrzygnięcie konkursu „Najaktywniejszy czytelnik roku” oraz konkursy, warsztaty plastyczne i wspólna zabawa.
W niedzielę 7 czerwca od godz. 15:00 – podobnie, jak podczas całego tygodnia Czytania Dzieciom – na Masnówce zapraszamy na zajęcia plastyczne „Uwolnij wyobraźnię” połączone z głośnym czytaniem najpiękniejszych bajek

Wspólne czytanie to świetna zabawa!

Organizator:

Miejska Biblioteka Publiczna - Jastrzębie Zdrój

ul. Wielkopolska 1a
44-335 Jastrzębie Zdrój
tel.: 032 47 32 582, 507 122 716

Wydarzenia na Śląsku

Warto zobaczyć