W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Festiwal Ulicznicy


Festiwal Ulicznicypowiększ

Festiwal Ulicznicy

Wpis archiwalny
Patronat CzasDzieci.pl
Data wydarzenia:
od soboty 14 lipca 2018 do niedzieli 15 lipca 2018

W tym tygodniu przygotowaliśmy dla Państwa i naszych Widzów prawdziwą karuzelę z opowieściami. Będzie wesoło, muzycznie, malowniczo i odrobinkę nostalgicznie. Mamy także wydarzenia przygotowane specjalnie dla dzieci.

 

SOBOTA 14 lipca

godz. 12.00 - 15.00
Park Chopina – Alejka Forum (impreza towarzysząca)
Opowieści z Walizki
warsztaty kreatywne dla dzieci

Jak co roku, jako swoistą rozgrzewkę przed spektaklami dla dzieci proponujemy również warsztaty kreatywne! Podczas tej edycji festiwalu warsztaty prowadzić będą zaproszone teatry, tym samym już od samego początku wprowadzając najmłodszych w swój czarodziejski świat.

Co tydzień w zupełnie innym stylu, ale równie porywająco – będzie więc lalkarsko, plastycznie, cyrkowo, magicznie!

 

 

godz. 16.00
Park Chopina
Opowieści z Walizki – „Koło Fortuny”

Koło Fortuny - opowieści interaktywne to próba realizacji idei, by opowieściom nie było końca, by toczyły się jedna po drugiej zaskakując nas i mobilizując do nieustannej improwizacji. Uczestnicy młodsi i starsi mogą zakręcić kołem i wygrać baśń, piosenkę lub jarmarczne fanty. Pośród historii są piękne, dworskie opowieści, ale dominują nieco niegrzeczne, podwórkowe, krótkie formy do śmiechu i strachu. Piosenki to tradycyjne wyliczanki z autorską muzyką na akordeon i bębenek obręczowy.

Opowieści z Walizki to grupa opowiadacza ożywiająca dawne i współczesne historie i bajki, czerpiąca inspiracje z wielokulturowej tradycji Polski oraz bogactwa światowego dziedzictwa kulturowego. Muzyka towarzysząca opowieściom jest tradycyjna, wzbogacona o nowe formy przestrzeń dla dźwięków i tradycyjnych, starych lub rekonstruowanych, instrumentów.

www.opowiescizwalizki.pl

 

 

godz. 18.00
Rynek
Teatro Necessario – „Clown in Libertà” (Włochy)

spektakl (polska premiera)

Jeśli się dłużej zastanowić – clown jest ukryty w naszej podświadomości – kiedy się wygłupiamy, kiedy ze sobą przepychamy, gdy się zakochamy, każdy zabawny aspekt naszej osobowości, który powstrzymuje śmiertelną powagę… wierzymy, że każdy go ma w sobie. To tylko kwestia decyzji, czy chcemy go wypuścić, czy chcemy wykorzystać go profesjonalnie. W tym cała różnica, w tym cała trudność.
Gilles Deacque

Koncert nieustannie przerywany komicznymi dygresjami muzyków czy może klaunada w wyszukany sposób okraszona muzyką? Spektakl to szansa na euforyczną rozrywkę i swoiste katharsis trzech clownów, podekscytowanych faktem, że mają wreszcie publiczność na wyłączność.
Opowiedziana bez słów historia dziwnego popołudnia, w którym trio clownów próbuje skonstruować spektakl, który ma bawić, zadziwić, a finalnie wygrać dla nich publikę. Zagrywając się do szaleństwa, walczą między sobą o widza w serii akrobacji, pojedynków w zwolnionym tempie, zawiłej żonglerki i wstrząsających piramid!

A centrum akcji jest muzyka – nadająca rytm, wpleciona w każdą akcję. Spektakl to właściwie efekt świadomej muzycznej podróży, która trwa nieprzerwanie, nawet podczas szalonych akrobacji i komicznych zwrotów akcji.

www.teatronecessario.it

 

 

Niedziela 15 lipca

 

godz. 18.00
Ruiny Teatru Victoria (Al. Przyjaźni)
Teatro Necessario – „Nueva Barberia Carloni” (Włochy)

spektakl (wejściówki*) (polska premiera)

W skromnych, prowincjonalnych zakładach fryzjerskich wciąż stoją prostokątne lustra, przyćmione czasem, stare skrzypiące krzesła i zardzewiałe sprzęty. Ale ledwie pół wieku temu to właśnie u fryzjera tętniło życie towarzyskie – w ulubionym miejscu spotkań gentlemanów.

Miejsce pełne dyskrecji, gdzie można było bez obaw dyskutować o bieżących zdarzeniach i ideach. Była muzyka, była kawa, były ekscentryczne anegdoty fryzjera, na którym zawsze można było polegać. Zakład fryzjerski, ujmując rzecz krótko, był kluczowym punktem wioski.

Spektakl przenosi w te, nie tak odległe czasy, gdy fryzjerzy śpiewali, grali, serwowali drinki, służyli radą… w skrócie – zabawiali gości. No i, oczywiście, strzygli. Trzech aspirujących fryzjerów i całkiem spora poczekalnia. Przestrzeń w pewnym sensie definiuje otaczająca ją publiczność – stając się finalnie jej integralną częścią.

To spektakl o czekaniu – fryzjerzy czekający na klienta, zabijający czas popisami umiejętności. Ale i widz czeka – i biorąc pod uwagę to, co widzi – całkiem słusznie obawia się najgorszego. Czekanie, które maskuje głębszy kryzys tożsamości – bo przecież podobnie jak bycie fryzjerem definiuje „posiadanie klientów”, tak bycie aktorem definiuje „posiadanie publiczności”.

Szamani i doktorzy – artyści skalpu, gotowi rozwiązać każdy problem przy wtórze muzyki, kosmetyków i niebywałego talentu – pewni, że klient opuści spektakl czyściutki, ogolony, zregenerowany i podniesiony na duchu!

www.teatronecessario.it

*) rezerwacja i odbiór darmowych wejściówek w GCOP COK „Perełka”, ul. Studzienna 6 (tel. 32 775 20 53) oraz bezpośrednio przed spektaklami

 

Link do wydarzenia tutaj.

 

Wpis archiwalny

Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Pomysły na Czasie

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zebraliśmy kilkanaście rodzicielskich pomysłów na zabawki sensoryczne. Wspierają rozwój dotyku, a co za tym idzie integracji sensorycznej, tak istotnej ze wszystkich czynnościach i zadaniach.  

Ferie na Czasie

Jeśli zarówno Wy, jak i dzieciaki macie ochotę na solidną dawkę śmiechu, a także wzruszające opowieści o przyjaźni, nie przegapcie nowych propozycji Multikina.  

Nowinki

Kościana gra w Potwory

Kościana gra w Potwory

Emocjonująca gra, która stała się bestsellerem na świecie, nareszcie w Polsce. Nakładem Egmont Polska ukazała się właśnie nowa gra...  
Książki na Czasie - Styczeń

Książki na Czasie - Styczeń

Styczeń to czas, kiedy z nadzieją wchodzimy w nowy rok, snujemy plany na przyszłość i cieszymy się z pełni zimy (szczególnie jeśli...  

Temat na Czasie

Poznajcie historię Oli

Poznajcie historię Oli

Ola próbowała też chyba każdej diety, jednak bez rezultatów. Była załamana: po pierwszych pozytywnych efektach waga zawsze wracała, dziewczynka potrzebowała profesjonalnej pomocy.  

Temat na Czasie

Dlaczego jestem postrzegany jako "inny"?

Dlaczego jestem postrzegany jako "inny"?

Mama Wojtka nie zdawała sobie sprawy, że konsekwencje otyłości jej syna pociągają za sobą tak poważne problemy zdrowotne i społecznościowe.  

W domu z dzieckiem

Odchudzamy dzieci1 Gry Nasza Księgarnia1 Chłopiec z burzy1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019