W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Kwiecień Światowym Miesiącem Świadomości Autyzmu


Kwiecień Światowym Miesiącem Świadomości Autyzmupowiększ

Kwiecień Światowym Miesiącem Świadomości Autyzmu

Wpis archiwalny
Patronat CzasDzieci.pl
Data wydarzenia:
od poniedziałku 26 marca 2018 do środy 4 kwietnia 2018

2 kwietnia obchodzić będziemy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który rozpoczyna Światowy Miesiąc Świadomości Autyzmu. Z tej okazji budynki użyteczności publicznej na całym świecie symbolicznie podświetlone zostaną na niebiesko. Muzeum Śląskie konsekwentnie realizuje program edukacji włączającej, obejmujący również osoby z ASD.

 

W 2015 roku Muzeum Śląskie otrzymało certyfikat instytucji przyjaznej osobie z autyzmem Fundacji Prodeste. Pracownicy Działu Edukacji uczestniczyli w szkoleniach dotyczących pracy z osobami ze spektrum autyzmu i stale rozwijają swoje kompetencje, uczestnicząc w warsztatach, szkoleniach i konferencjach. Opiekunowie chcący wcześniej przygotować scenariusz zwiedzania lub potrzebujący pomocy przy oprowadzaniu mogą z wyprzedzeniem zwrócić się do pracowników Działu Edukacji, by wspólnie wyznaczyć najbardziej dogodną trasę zwiedzania, przygotować opisy miejsc oraz w zależności od indywidualnych potrzeb – skorzystać z dostępnych materiałów edukacyjnych.

 

W przestrzeni wystawienniczej zostało wyznaczone miejsce wyciszenia, w którym na krótki czas można odseparować się od nadmiaru bodźców w przestrzeniach otwartych do zwiedzania. Funkcję takiego miejsca pełni kameralna Galeria Interim, w której znajdują się siedziska, a położenie z dala od głównej ścieżki zwiedzania pozwala na eliminację nadmiaru bodźców.

 

W stałej ofercie Działu Edukacji znajdują się zajęcia dostosowane do potrzeb dzieci oraz młodzieży ze spektrum autyzmu – „Abstrakcja, co to takiego?” i „Czym jest obraz?” oraz inne tematy realizowane na życzenie, po uprzednich uzgodnieniach z wychowawcami. Jednym z celów zajęć jest terapeutyczne wykorzystanie sztuki. Wizyta na wystawie angażuje zmysły, rozwija wyobraźnię, twórcze myślenie, pobudza i oczyszcza emocje.

 

Od kwietnia 2018 roku w przestrzeni wystawy „Na tropie Tomka” odbywać się będą cykliczne warsztaty dla rodzin z dziećmi z ASD oraz niepełnosprawnością intelektualną pt. „Tropy i ślady”.

 

Zajęcia mają charakter zabawy malarskiej inspirowanej pedagogiką Arne Sterne’a i adresowane są do dzieci od 4. roku życia.

 

Kolejne spotkania odbywać się będą w soboty – 28 kwietnia, 12 maja i 6 czerwca – o godz. 12.00. Wstęp 7 zł (opiekunowie wstęp wolny), obowiązują zapisy (d.stanosz@muzeumslaskie.pl, tel. 690455917).

Wpis archiwalny
Wizytówka organizatora:

Muzeum Śląskie

Ul. T. Dobrowolskiego Katowice

tel.: 032 258 56 61

Wyślij wiadomość »

www.muzeumslaskie.pl


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Dzieci Recenzują

Temat na Czasie

Dlaczego od 4. roku życia?

Dlaczego od 4. roku życia?

Warto, żeby dzieci się ruszały, rozwijały swoje zainteresowania, nabywały nowych umiejętności nie tyle nawet piłkarskich, ale takie społecznych, jak współpraca z innymi dziećmi, słuchanie...  

Nowinki

KONKURS dla newsletterowiczów

KONKURS dla newsletterowiczów

W każdym tygodniu rozdajemy nowe zaproszenia na wydarzenia kulturalne! Może już jutro Twoje imię znajdzie się na liście szczęśliwców....  
Przeżyj uskrzydlające chwile w ogromnymi motylami

Przeżyj uskrzydlające chwile w ogromnymi motylami

Zapraszamy Was dzisiaj do rozpoczęcia przygody z motylami. Są to jedne z najpiękniejszych owadów. Zachwycają kolorami, rozpiętością...  

Temat na Czasie!

Teddy Eddie - Angielski dla dzieci

Ambitne i niebanalne zajęcia języka angielskiego dla dzieci? Poznaj metodę TEDDY EDDIE! Nauka odbywa się w formie zabawy w niewielkich grupach. Dzieci kochają dynamiczne lekcje, a rodzice doceniają bogaty program i rzetelne raporty o postępach.   

Czasopismo Na Czasie!

W domu z dzieckiem

Świat Baśnioboru1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019