Rzeszów

Do czytania! Gotowi! Start!

Do czytania! Gotowi! Start!

Zapraszamy do udziału w projekcie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle "Do czytania! Gotowi! Start!". 

 

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki” uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizację działań animujących czytelnictwo. Do CZYTANIA! Gotowi! Start! to projekt propagujący czynne uczestnictwo w kulturze opartej na partnerstwie książki oraz żywego słowa dla dzieci w wieku 4-12 lat, trwajacy od lata do jesieni 2020 r. Dzięki projektowi będziemy pośredniczyć w pierwszych kontaktach z literaturą oraz zachęcać do aktywnego i kreatywnego spędzania czasu z książką. W programie działania online lub stacjonarne: spotkania autorskie, warsztaty wykorzystujące empatyczną wartość słowa, opowieści z wykorzystaniem metody "kamishibai", interaktywny spektakl oraz "Literacka dżungla" – przestrzeń twórczej pracy z książką online. Tematykę realizowanych działań podporządkowano hasłu: natura.

 

W realizację projektu zaangażowani zostaną artyści oraz autorzy: Teatr Uszyty, Justyna Bednarek, Barbara Gawryluk, Marzena Filipczak, Mikołaj Golachowski, Michał Zawadka.

 

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło.

 

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle "FAMILIARIS".

 

Szczegóły: O wszystkich działaniach projektowych, informować będziemy na bieżąco na stronie www.mbp.jaslo.pl, fanpage'u na Facebooku, a także poprzez partnerów medialnych.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych” oraz logotypu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć