Rzeszów

Konkurs plastyczny "Pod Parasolem Jesieni"

Konkurs plastyczny "Pod Parasolem Jesieni"

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza do udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”.

 

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież do udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”, który jest realizowany pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Na zwycięzców czekają nagrody, a konkursowe prace przyjmowane są do dnia 25 października 2019 roku.


„Pod Kolorowym Parasolem Jesieni” to cieszący się rosnącym zainteresowaniem Ogólnopolski Konkurs Plastyczny adresowany do młodych twórców z całego kraju, których zadaniem jest wykonanie prac plastycznych lub fotograficznych zainspirowanych jesienną porą roku. Do ubiegłorocznej edycji konkursu nadesłana została rekordowa liczba 4575 prac z 533 placówek z całej Polski.


Przyjmowanie prac do tegorocznej edycji potrwa do dnia 25 października 2019 roku, a konkurs przeprowadzony zostanie w następujących kategoriach wiekowych: 5-6 lat, 7-10 lat, 11-13 lat oraz 14-16 lat w przypadku prac plastycznych oraz 11-16 lat w przypadku prac fotograficznych. Profesjonalne Jury konkursowe przyzna nagrody i wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej oraz Grand Prix, którego zdobywca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł.


Dodatkowo w okresie 18 – 21 listopada bieżącego roku na Facebooku przeprowadzony zostanie Internetowy Plebiscyt, w ramach którego poprzez głosowanie na prace Laureatów konkursu, Internauci wyłonią zdobywcę Nagrody Publiczności.


Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z otwarciem pokonkursowej wystawy prac Laureatów i uczestników odbędzie się w sobotę 23 listopada 2019 roku o godzinie 17:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Przybyszówka przy ul. Dębickiej 170. Szczegóły dotyczące zgłoszeń oraz Regulamin dostępne są na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl.

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć