Warszawa

Jak przetrwać lato w ciąży i wyglądać pięknie?

Jak przetrwać lato w ciąży i wyglądać pięknie?

Ciąża jest pięknym okresem w życiu każdej kobiety. Jest to czas, kiedy zmienia się nasze życie, oczekujemy na pojawienie się nowego członka rodziny.


Zaczynamy wówczas odpowiednio się odżywiać, oraz dbać o wygląd. Niestety, pojawia się również trudny moment, ponieważ nasza sylwetka zaczyna się zmieniać. Garderoba którą nosiłyśmy do tej pory nie pasuje i trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie ubrania ciążowe.


Często kojarzą się nam nieprzyjemnie, ale odpowiednio dobrane, dopasowane kolorystycznie i do sylwetki sprawią, że wyglądać będziemy atrakcyjnie. Nadchodzi okres letni i najlepszym rozwiązanie jest odpoczynek na słońcu. Często wstydzimy się dużego brzucha i kształtnych piersi i wolimy ich nie eksponować. Pamiętajmy, że ważnym elementem stroju jest odpowiednio dopasowana bielizna.


Ważne jest, aby nosić ubrania dopasowane, z niedużym dekoltem, zwiewne tuniki z lekkiego materiału oraz wygodne obuwie, a zrezygnować z przesadnie dużych ubrań, mini i wysokich obcasów.


Jeżeli chodzi o strój na plażę, niektóre kobiety bez większych problemów zakładają tradycyjne bikini, gdyż nie mają problemu z brzuszkiem. Jednakże im bliżej dnia porodu, tym częściej decydują się na strój jednoczęściowy. Należy wybrać taki, który nie będzie uciskał brzucha ani bioder, będzie miał wyprofilowane miseczki i figi. Ciekawym rozwiązaniem  dla bardziej wstydliwych jest założenie chusty na strój, która sprawi, że nie będziemy się krępować.


Należy unikać zakupu tanich strojów kąpielowych. Lepiej kupić jeden lub dwa lepszej jakości, które doskonale będą pasować do twojej figury i przetrwają cały sezon.
 

Autor: Aneta Bochenek, stylista
www.personal-design.pl

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć