Warszawa

Zegarki Casio Vintage - moda na oldschool

Zegarki Casio Vintage - moda na oldschool

Na pytanie o znajomość marki Casio odpowiedź jest jedna: „oczywiście, że znam – to firma od zegarków". Tak duża rozpoznawalność zegarków Casio zarówno wśród młodszych, jak i starszych ma swoje racjonalne przyczyny. Po pierwsze świadczy o wysokiej jakości produktów firmy, popartej wieloletnim utrzymywaniem się w czołówce producentów zegarków; po drugie o nowoczesności – zegarki nadal przyciągają niezawodnością, nowoczesną technologią, jak też nawiązaniem do przeszłości w designie.

 

Casio – zegarek naszych wspomnień

 

Kiedy w latach 80. czy 90. nastolatek stawał się posiadaczem swojego pierwszego zegarka Casio, było to spełnienie jego marzeń. Już sam sygnał dźwiękowy słyszany o równych godzinach, dochodzący z zegarka na nadgarstku kolegi w ławce, wywoływał zazdrość, nie mówiąc o korzystaniu na lekcjach matematyki z minikalkulatora stanowiącego część zegarka. Nie bez powodu akurat marka Casio wprowadziła możliwość obliczeń na tarczę swojego produktu. Firma czterech braci Kashio (pochodzących z Japonii) rozpoczęła działalność od produkcji kalkulatora (ważącego pierwotnie nie bagatela 140 kg; no cóż – był to początek ery miniaturyzacji, 1957 r.), a kolejnych latach umieściła jego wielokrotnie już zminiaturyzowaną postać w swoim drugim produkcie – zegarku. Ten wynalazek w postaci połączenia dwóch produktów okazał się ogromnym sukcesem firmy. Od tego czasu zegarki Casio cieszą się niegasnącą popularnością na całym świecie, stając się synonimem nowoczesności, niezawodności, najwyższego poziomu technologicznego, jak i klasycznego stylu w designie proponowanych modeli.

 

Prawie każdy uczestniczył w powstawaniu legendy marki Casio. I trzeba dodać – to dobre notowanie jest uczciwie zasłużone. Kto z nas nie pamięta momentu, kiedy w odświętnych okolicznościach (zwykle z okazji urodzin, czy też innej uroczystości) został mu wręczony przez bliską osobę prezent w postaci zegarka Casio.

 

Otrzymanie upragnionego podarku, który cechował się świetną jakością i budził podziw wśród znajomych, rodziło wdzięczność do darczyńcy, ale także pozostawiało pozytywny ślad w pamięci, odnoszący się do marki tego niezawodnego produktu – firmy Casio. Choć lata mijają i od pierwszego sukcesu marki Casio minęło już ponad 50 lat, zegarki Casio pozostają marzeniem wielu nastolatków, a w związku z tym także zawsze udanym prezentem, który można sprawić bez obawy, że będzie to nietrafiony zakup.

 

 

Casio Vintage, czyli klasyczny zegarek dla nastolatka

 

Mimo upływu czasu zegarkowy gigant – Casio – nie tylko utrzymał się na czołowym miejscu, jeśli chodzi o wykorzystanie najnowszych rozwiązań technicznych, ale także nie zerwał ze swoim klasycznym designem. Kiedy w świecie mody triumfy zaczął odnosić styl vintage, firma, nie pozostając w tyle, wydała nową serię zegarków pod nazwą Casio Retro, a obecnie Casio Vintage. Wybrano najbardziej stylowe modele z dawnych lat i przywrócono im świetność, wznawiając produkcję uzupełnioną o współczesne rozwiązania technologiczne. Uwielbiane przez wielu modele Casio powróciły na salony technologiczne i modowe. W ten sposób te kultowe modele stały się ponownie dostępne, nie tylko dla kolekcjonerów, ale dla wszystkich chcących zaistnieć w świętującej swoją drugą młodość klasyce retro.

 

Jakie są główne cechy linii retro, które zapewniły sukces serii Casio Vintage? Zegarki te są bardzo proste w wyglądzie, a zarazem genialne w użyteczności. Posiadają funkcje, które były dawniej i pozostają praktyczne, a mianowicie: automatyczny kalendarz, stoper z międzyczasami, alarm dźwiękowy oraz często diodę LED, podświetlającą tarczę. Do tego dochodzi klasyczny design, którego nie sposób pomylić z żadnym innym. Zwykle stanowi go prostokątna koperta, niewielki wyświetlacz, symetrycznie umieszczone przyciski funkcyjne i lekka bransoleta. Takie modele są w pamięci klientów, takie można zobaczyć w kultowych filmach, jak choćby „Powrót do przeszłości” czy „Obcy” i takie nadal są marzeniem wielu młodych.

 

 

Casio Vintage – retro w nowej odsłonie

 

Styl retro zegarków Casio Vintage święci triumfy w świecie designu. Dzięki serii zegarków Casio Vintage japońska firma utrzymała się nie tylko na fali jakości, ale też mody. Zegarki z linii retro stanowią niezwykle efektowny dodatek, który wygrywa wyścig z technologią i designem dostępnych na rynku modeli. Zegarki te są klasyczne i szalenie modne, a przy tym pozbawione krzykliwej ekstrawagancji. Koszt zegarków z serii Casio Retro nie jest wysoki, co tym bardziej wpływa na ich popularność. To marzenie, na którego realizację można sobie pozwolić, tym bardziej że są one niezawodne wygodne i uniwersalne.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć