Warszawa

Chwila z książką to nasza deklaracja miłości, w którą dziecko wierzy...

Chwila z książką to nasza deklaracja miłości, w którą dziecko wierzy...

Chwila z książką to nasza deklaracja miłości, w która dziecko wierzy, i której potrzebuje, bo to na tym fundamencie buduje poczucie własnej wartości i wiary w siebie oraz stabilną mocną więź z nami. 

 

Nikogo nie trzeba przekonywać, że ma to ogromny wpływ na jakość jego życia, bo mówimy o jednej z najważniejszych potrzeb rozwojowych dziecka.

 

W obliczu zbliżających się Świąt warto o tym pamiętać, wybierając pomiędzy księgarnią a sklepem z zabawkami. 

 

Niestety decyzja ta jest pierwszą z kilku niezbędnych, bo półki z książkami w każdej księgarni uginają się, a rodzic czuje się oszołomiony możliwością wyboru. 

 

Niektórzy właśnie dlatego wolą zakupy internetowe, które są mniej wyczerpujące i często bardziej przemyślane. 

 

Dziś zapraszamy Was na zakupy do Wydawnictwa Bookolika (Przyjrzyjmy się ofercie):

 

Dla dla najmłodszych

 

Seria "Postępy malucha" autorstwa Pauliny Chmurskiej

 

Książki te pomagają najmłodszym w zdobyciu nowych umiejętności, a także pokonaniu codziennych trudności. Wspierają rodziców w trudnych momentach wychowania dziecka od 1 do 3 lat. Podpowiadają rozwiązanie w codziennych problemach malucha.

 

 

Seria "Miluś i Emilcia"

 

Przedszkolakom wydawca dedykuje serię „Miluś i Emcia” o  radosnym króliczku, który wkracza w świat relacji z rówieśnikami. Spotyka różne osobowości i uczy się,

że każdy z nas jest inny i na każdą sprawę można patrzeć na wiele sposobów. Miluś zauważa też, że czasami ma na coś ochotę, a innego dnia woli zająć się czymś innym. Jak o tym opowiedzieć, żeby nie zrobić przykrości przyjaciołom? Jak poradzić sobie z tym co czuje, kiedy ktoś bawi się jego ulubiona zabawką? A co zrobić, gdy mama zajmuje się jego młodsza siostrą, a jemu właśnie potrzebna jest jej uwaga? Wszystkiego musi się nauczyć.

 

 

Dla nieco starszych

 

Starszym dzieciom, którym marzą się przygody polecamy „EscapeBook”, czyli książki przygodowo-aktywnościowe z wciągającą fabułą i licznymi zagadkami. Bohaterowie Marc i Fatima, trafiają przypadkowo w miejsce, które okazuje się być początkiem ekscytującej przygody. Miejsce to pełne jest zagadek i pułapek. Chcąc wydostać się z labiryntu i wrócić do domu, dzieci muszą odpowiadać na pytania i rozwiązywać zadania. Czytelnik pomaga im w rozwiązywaniu ćwiczeń inspirowanych tematem przewodnim książki.

 

Trzeba wykazać się sprytem, spostrzegawczością, umiejętnością liczenia  i porównywania. Pomoce do znalezienia rozwiązań należy samodzielne wyciąć ze stron na końcu książki. Niektóre z nich wymagają naklejenia naklejek zgromadzonych w specjalnym arkuszu.

 

 

 

A absolutnie wszystkim bez ograniczeń wiekowych polecamy „Mysią dolinę” autorstwa Agnieszki Wiszowatej. 

 

To przygody mieszkańców osady Myszkowo z Mysiej Doliny. Główną bohaterką jest myszka Mo, której zadaniem - jako miejscowej archiwistki - jest kontynuowanie tradycji spisywania dziejów mieszkańców osady.

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć