Warszawa

"Gwiazdkopisanie" - ostatnie dni na zgłoszenia do konkursu Polskiego Radia Dzieciom

"Gwiazdkopisanie" - ostatnie dni na zgłoszenia do konkursu Polskiego Radia Dzieciom

Tylko do 6 grudnia można przesłać zgłoszenie do świątecznego konkursu literacko – plastycznego „Gwiazdkopisanie”.

 

Zwycięskie opowiadania zostaną wyemitowane w audycji „Bajkowy Kącik” na antenie Polskiego Radia Dzieciom, a czytać je będą fantastyczni aktorzy - Ania Cieślak, Olga Bończyk, Leszek Filipowicz oraz Wojciech Słupiński. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

„Gwiazdkopisanie” nie tylko wywołuje lawinę fantastycznych, rodzinnych wspomnień, ale jest też przyczynkiem do tego, by te historie tworzyły się na nowo – mówi Martyna Chuderska, jurorka konkursu. Prace konkursowe  ocenią popularni autorzy książek dla dzieci i młodzieży - Justyna Bednarek i Grzegorz Kasdepke  oraz Tomasz Samojlik - ceniony twórca literatury dla dzieci, rysownik i autor komiksów, a także Martyna Chuderska - dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom.

 

"Jeżeli macie pomysł, jeżeli macie ulubioną historię, która jest śmieszna albo wzruszająca albo poruszająca albo niezwykła to już prawie wygraliście. Wystarczy ją tylko ubrać w słowa albo ilustracje i przesłać do nas" – zachęca Tomasz Samojlik.

Zainteresowani udziałem w konkursie mogą napisać pracę konkursową w dowolnej formie literackiej: poetyckiej lub prozatorskiej - opowiadanie, list, kartka z pamiętnika, wiersz lub w formie komiksu – rysunek, malarstwo, grafika komputerowa.

 

Elektroniczną wersję pracy należy przesłać do 6 grudnia za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie gwiazdkopisanie.polskieradio.pl. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu. Zwycięzcy ogłoszeni zostaną w niedzielę 20 grudnia w audycji „Kulturoteka” na antenie Polskiego Radia Dzieciom (godz. 17.00-19.00), na stronie polskieradiodzieciom.pl i w mediach społecznościowych pod adresem: facebook.com/radiodzieciom.

 

Na autorów najciekawszych historii czekają cenne nagrody: zestawy multimedialne, radioodbiorniki DAB+ i rodzinne gry planszowe. Ponadto prace konkursowe zostaną zaprezentowane na stronie internetowej gwiazdkopisanie.polskieradio.pl w formie książki elektronicznej. Od 21 grudnia zwycięskie prace będzie można usłyszeć w audycji „Bajkowy Kącik” Polskiego Radia Dzieciom.

 

Ach, jak przyjemnie jest, gdy jest Gwiazdka! Właściwie szkoda, że nie bywa ona trochę częściej.

Astrid Lindgren, „Dzieci z Bullerbyn”

 

Grafika do pobrania

Animacja do obejrzenia

Więcej informacji i regulamin konkursu: polskieradiodzieciom.pl oraz w serwisie specjalnym konkursu: gwiazdkopisanie.polskieradio.pl

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć