Warszawa

Gra planszowa pomysłem na angażującą zabawę dla całej rodziny

Gra planszowa pomysłem na angażującą zabawę dla całej rodziny

Poszukujecie pomysłów na angażującą zabawę dla całej rodziny? Sprawdźcie, dlaczego gry planszowe to jeden z najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu!

 

 

Zastanawiacie się, czym wypełnić kolejne popołudnie w domu? Szukacie aktywności, która zaangażuje i dostarczy mnóstwa zabawy całej rodzinie? Jednym z najlepszych, najciekawszych i najbardziej rozwijających pomysłów na wspólne spędzanie czasu jest zanurzenie się w świecie gier planszowych. Ta z pozoru prosta rozrywka to nie tylko świetny sposób na zabicie nudy, ale także jedna z najefektywniejszych metod rozwijania refleksu, inteligencji i koncentracji najmłodszych. Jeśli zależy Wam zacieśnieniu więzi rodzinnych oraz wsparciu zdolności poznawczych Waszych pociech, planszówki to coś właśnie dla Was! 

 

 

Badacze nie mają wątpliwości, że gry intelektualne i zręcznościowe stanowią niezwykle istotny element rozwoju każdego dziecka. W końcu najbardziej efektywna nauka to ta, która przychodzi nam z łatwością. A właśnie tak wygląda przyswajanie nowych umiejętności w trakcie zabawy. Gry planszowe kształtują cierpliwość, spostrzegawczość, wyobraźnię oraz charakter najmłodszych, jednocześnie przekazując im wiedzę na temat funkcjonowania różnych sfer rzeczywistości. Przy tym wszystkim jednak planszówki dostarczają im mnóstwa zabawy, dzięki czemu wszelkie ewentualne zdolności nabywane są przez dziecko niejako przypadkiem, w sposób bardziej naturalny, niż dzieje się to poprzez naukę w szkolnej ławce.

 

Niewątpliwym atutem gier planszowych jest również fakt, że odrywają one uczestników od ekranów urządzeń cyfrowych. Wszyscy wiemy, że dzisiejsze pokolenie dzieci poświęca zbyt dużo czasu na surfowanie po sieci, które – choć posiada oczywiście wiele plusów – bywa szkodliwe dla ich rozwoju, kontaktów z rówieśnikami oraz zdrowia psychicznego. Planszówki to idealna alternatywa dla gier komputerowych, która nie tylko wzbogaci ich umiejętności poznawcze, ale zachęci też do spędzenia jakże cennej i rzadkiej chwili z bliskimi.

 

 

Grą, która zbiera w sobie wszystkie te wartościowe elementy, jest nowość od grupy Egmont Polska. „Papua. Z wyspy na wyspę” – bo o niej mowa – to inteligentna rozgrywka dla całej rodziny, którym największym atutem jest prostota. Celem zaprojektowanej przez Grzegorza Rejtchmana rozgrywki jest połączenie barwnych plansz poszczególnych wysp z wyznaczoną drogą startową. Zadanie nie należy jednak do tak łatwych, jak mogłoby się wydawać, bowiem uczestnicy muszą pamiętać o budowie mostów oraz omijaniu przeszkód w postaci wulkanów. Gra występuje również w różnych poziomach trudności, dzięki czemu może stanowić zarówno przyjemną i lekką zabawę dla najmłodszych, jak i wymagające sprytu, zręczności i inteligencji wyzwanie dla najbardziej wprawionych i ambitnych graczy.

 

 

„Papua. Z wyspy na wyspę” to gra wymagająca refleksu, sprytu i umiejętności logicznego myślenia. Jej zasady i schemat są proste, ale całość stanowi angażującą rozrywkę i wyzwanie intelektualne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jak mówi sam twórca gry, Grzegorza Rejtchman:

Papua (…) spodoba się graczom lubiącym szybkie i stosunkowo proste łamigłówki, ale na najwyższym poziomie trudności zadowoli również graczy szukających mocniejszego i bardziej zaawansowanego treningu umysłowego.”

 

Uwagę przyciąga nie tylko pomysł, ale też ogólny wygląd i szata graficzna gry. Jej poszczególne elementy odznaczają się bowiem starannym wykonaniem i oryginalnym stylem. W połączeniu z genialnie prostymi zasadami i inteligentnym projektem, całość stanowi idealną rozrywkę na zimowe wieczory dla całej rodziny.

 

 

Materiał promocyjny

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć