Warszawa

Weekend pełen atrakcji  - oferta kulturalna dla rodzin z dziećmi (6-8 XI)

Weekend pełen atrakcji  - oferta kulturalna dla rodzin z dziećmi (6-8 XI)

Sprawdźcie, co przygotowały dla Was placówki kulturalne z całej Polski!

 

Wszyscy wiemy, jak ogromny wpływ sztuka i kultura wywiera na rozwój dziecka. Najmłodsi posiadają niezwykłą ciekawość i chęć odkrywania świata, które sprawiają, że zawsze są gotowi na nową przygodę! Czasami ciężko nam za nimi nadążyć, a tym bardziej zapewnić atrakcje, które sprostają ich dynamicznym oczekiwaniom. Na szczęście z pomocą przychodzą nam placówki kulturalne w całym kraju, które co tydzień przygotowują dla rodzin z dziećmi szereg ciekawych aktywności. Sprawdźcie, co czeka na Was w ten weekend (6-8 listopada)!

 

 

Wierszyki, zapożyczenia i regionalizmy - spotkania online z Michałem Rusinkiem

 

Zapraszamy dzieci i dorosłych na dwa spotkania z Michałem Rusinkiem, literaturoznawcą, tłumaczem, autorem książek dla dzieci i dorosłych. O godz. 11.00 Michał Rusinek spotka się za pośrednictwem aplikacji Zoom z uczniami, z którymi porozmawia o pisaniu wierszy i opowie o swoich wierszowanych książkach dla dzieci. O godz. 13.00 zapraszamy na profil Księgarni Pod Globusem na Facebooku; Michał Rusinek opowie o regionalizmach i zapożyczeniach.

 

Termin: 6 listopada

Miejsce: online

 

 

O mniejszych braciszkach św. Franciszka – spektakl

 

„O mniejszych braciszkach św. Franciszka” to spektakl przygotowany z myślą o najmłodszych widzach. Twórcy przyglądają się zachwytowi, z jakim św. Franciszek odbierał świat, i jego wdzięczności za każde, najmniejsze nawet stworzenie. Podkreślają, że wiara, radość życia, chęć niesienia pomocy i dzielenia się swoim szczęściem, to cechy które warto rozwijać. Warto także odnaleźć w sobie dziecięcą gotowość do zachwycenia się najzwyklejszymi sprawami i rozwijać wrażliwość,  z jaką wszyscy powinniśmy kroczyć przez życie.

 

Termin: 8 listopada

Miejsce: Rzeszów, Teatr Maska

 

 

Podróże małe i duże – o podróżowaniu z dziećmi

 

Projekt „Podróże małe i duże czyli wywczas blogerów, vlogerów i autorów książek podróżniczych do biblioteki” to działania obejmujące cykl sześciu spotkań podróżniczo-literackich ze znanymi polskimi blogerami, vlogerami i autorami książek podróżniczych wraz z towarzyszącymi im wystawami fotograficznymi z podróży i promocją książek. W ramach projektu odbędzie się także cykl czterech warsztatów scrapbookingu, w ramach których uczestnicy wykonają własny album z podróży, który stanie się kroniką wspomnień, prowokującą do wspólnych rozmów i spędzenia ze sobą czasu.

 

Termin: 6 listopada

Miejsce: Rzeszów, Miejska Biblioteka im. Łopacińskiego

 

 

Akademia Pana Kleksa

 

Pana Kleksa i jego Akademię znają chyba wszystkie dzieci w Polsce. Ten szalony i mądry jednocześnie nauczyciel najlepiej wie, jak uruchomić wyobraźnię swoich uczniów. A to ona przecież jest kluczem do szczęścia, bo pozwala spojrzeć na zwykłe rzeczy i znane sprawy w nowy, lepszy sposób. Przekonuje się o tym Adaś Niezgódka, który trafia do Akademii z poczuciem, że ma „gliniane ręce” i niewielki z niego może być pożytek. Dzięki Kleksowi odkrywa potencjał, który drzemie w odważnym podążaniu za najdziwniejszymi nawet pomysłami, co daje mu wiarę w siebie i siłę, by iść własną drogą.

 

Termin: 7-8 listopada

Miejsce: Gdańsk, Miejski Teatr Miniatura

 

 

Orkiestra komunikatowa

 

Warsztaty orkiestra Komunikatowa to autorskie zastosowanie metody conduction, czyli dyrygowania znakami- komunikatami w pracy z dziećmi ze szkół muzycznych. Warsztat polega na uformowaniu zespołu młodych muzyków, wyposażonych we własne instrumenty lub głos i wprowadzeniu metody kontrolowanej improwizacji. Ten rodzaj pracy edukacyjnej pobudza kreatywność, ośmiela do eksperymentowania, improwizacji, zapoznaje z zasadami, jakimi pracuje się w orkiestrze czy w ogóle w zespole, uwrażliwia na dźwięk.

 

Termin: 7 listopada

Miejsce:  Łódź, Fabryka Sztuki

 

 

Mali Einsteni: Oko – narząd wzroku

 

Dowiecie się, jak widzą świat owady, ssaki i inne stworzenia. Przyjrzymy się, ile oczu ma mucha. Wykonamy wspólnie model ludzkiego oka wykorzystując kauczuk. Wiecie, że większość zwierząt widzi takie kolory, jak ma na sobie? Taką i wiele innych ciekawostek usłyszycie podczas warsztatów. Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat. Pytanie. Działanie. Odpowiedź.

 

Termin: 7 listopada

Miejsce: Warszawa, Dom Kultury Zacisze

 

 

Dlaczego ogórek nie śpiewa? Interaktywne prowadzanie po wystawie Eureka, czyli odkrywam!

 

Spotkajmy się na wystawie, i jednocześnie w waszych domach, dzięki formule online! Sokrates był filozofem, który spacerował po starożytnej Grecji, zadając przechodniom różne pytania. Jak możecie się domyślić, w codziennym pośpiechu (tak! w starożytności ludziom też się spieszyło!) nie zawsze znajdował osoby chętne do dyskusji. Podczas spotkania spróbujemy pokazać Wam metodę dialogu sokratejskiego. –Kim jestem? – Co masz na myśli? – Chciałabym się dowiedzieć po prostu, kim jestem? – A jak myślisz? – Może człowiekiem? Będziemy dużo pytać, nie koniecznie znajdując zawsze odpowiedzi. Spróbujemy spojrzeć na świat i otaczające nas przedmioty z zupełnie innej perspektywy. Kto wie – może się okazać, że wszyscy jesteśmy filozofami! Oprowadzanie online, rozmowa i warsztaty – Eureka, dołącz do nas!

 

Termin: 7 listopada

Miejsce: Warszawa, Państwowe Muzeum Etnograficzne

 

 

Rodzinny weekend w Trafostacji Sztuki

 

Zajęcia mają na celu rozwój zdolności manualnych i pobudzenie kreatywności zarówno u dzieci jak i dorosłych. Obiecujemy świetną zabawę pełną twórczego zamętu. Zachęcamy do udziału rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami. Wszelkie konfiguracje rodzinne są dozwolone. Warsztaty przygotowane są w taki sposób, aby dorośli i dzieci wspólnie stworzyli swoje małe dzieło sztuki. W sztuce współczesnej w większym stopniu ważniejszy jest proces twórczy, niż sam efekt końcowy- zajęcia będą aktywne i angażujące w równym stopniu dla wszystkich uczestników.

 

Termin: 7-8 listopada

Miejsce: Szczecin, Trafostacja Sztuki

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć