Warszawa

Spektakle online - teatr bez wychodzenia z domu!

Spektakle online - teatr bez wychodzenia z domu!

Zobaczcie najlepsze propozycje teatralne w sieci!

 

Zawieszenie działalności placówek kulturalnych w Polsce wcale nie musi oznaczać braku dostępu do sztuki! Dzięki nowoczesnym technologiom mamy szansę cieszyć się nią wirtualnie. Polskie teatry korzystają z dzisiejszych możliwości i przenoszą swoje funkcjonowanie do sieci. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zapracowanych rodziców i znudzonych dzieci, prezentują szeroką ofertę spektakli, które mali widzowie będą mogli zobaczyć online. Wśród emitowanych przedstawień znajdą się zarówno adaptacje znanych baśni, jak i całkiem nowe projekty. Zobaczcie nasze zestawienie najciekawszych propozycji teatrów online!

 

1/15
1/15
Moni i Uszko - Teatr Wielki VOD

Moni i Uszko to psotne rodzeństwo, które uwielbia operę. Szkoda tylko, że nie do końca wie, jak się w niej zachować! W końcu w teatrze na każdym kroku kryje się coś tajemniczego. Moni i Uszko nie zważają jednak na kolejne wpadki, i konsekwentnie próbują poznać sekrety opery. Odkryjcie je razem z nimi podczas wyjątkowego cyklu medialnego Moni i Uszko, dostępnego na stronie internetowej Teatru Wielkiego.

2/15
2/15
Bajko, gdzie jesteś? - Teatr Wielki VOD

"Bajko, gdzie jesteś?" to niezwykły spektakl Teatru Wielkiego, którego głównym bohaterem jest... niezwykła dziecięca wyobraźnia. To właśnie ona sprawia, że postaci takie jak księżniczki, rycerze i smoki stają się prawdziwe. Wyjątkowe widowisko Teatru Wielkiego (dostępne tutaj) pokaże Wam, dokąd może nas zabrać…

3/15
3/15
Wikingowie. Musical nieletni - Teatr Komedii Valldal

Niezwykły świat Skandynawii oczami najmłodszych! Sielskie życie małych mieszkańców nordyckiej wioski przerywa wielka tragedia. Opuszczone przez swoich rodziców dzieci postanawiają wyruszyć w daleką i pełną niebezpieczeństw podróż, by odkryć prawdę, uratować swój dom i odnaleźć bliskich... Sprawdźcie tutaj!

4/15
4/15
Złap groteskę w sieci - cykl Teatru Groteska

„Złap Groteskę w Sieci” to wyjątkowy cykl Teatru Groteska, który w tym trudnym dla wszystkich momencie wychodzi naprzeciw kulturalnym potrzebom najmłodszych. W każdy poniedziałek na stronie internetowej teatru będą pojawiały się piosenki z najpopularniejszych spektakli Groteski,  a weekendami dzieci będą mogły obejrzeć kolejne sztuki z repertuaru Teatru Groteska.

5/15
5/15
Białostocki Teatr Lalek - cykl online

Pomimo epidemii koronawirusa Białostocki Teatr Lalek nie zwalnia tempa! Jego działalność przenosi się za to do sieci, a w szczególności… na facebookowy profil, gdzie najmłodsi mogą znaleźć transmisje spektakli, czytanki ulubionych bajek, spotkania z aktorami i wiele, wiele więcej! Sprawdźcie szczegóły na FB oraz Youtube.

6/15
6/15
Papety: Z ostatniej chwili - Teatr Miniatura

„Papety: z ostatniej chwili” to seria krótkich filmów dla dzieci specjalnie od Teatru Miniatura. Dzięki wyjątkowym inscenizacjom z udziałem lalek najmłodsi poznają odpowiedzi na często trudne i aktualne pytania oraz poznają zasady dobrego zachowania – dotyczących np. higieny podczas epidemii koronawirusa. Filmike dostępne na stronie Teatru Miniatura.

7/15
7/15
Sklep z zabawkami - Teatr Łomża

Teatr Łomża zaprasza do niezwykłego „Sklepu z zabawkami” - przepięknego domu ze snu każdego dziecka. Dla rozpieszczonej Diny sen ten może jednak przerodzić się w koszmar. Okazuje się bowiem, że za wszystkie niesamowite zabawki w sklepie dziewczynka będzie musiała zapłacić… własnymi latami życia. Jaki będzie jej wybór? Co uzna za ważniejsze? Sprawdźcie w internetowym widowisku Teatru Łomża!

8/15
8/15
Ubogi książę - Teatr Łomża

„Ubogi książę” to wyjątkowa opowieść o tym, co naprawdę istotne. Oparty na baśniach Hansa Christiana Andersena spektakl przedstawia świat pełen konfliktów, w którym brzydota staje tuż obok piękna, a dobro musi mierzyć się ze złem. Wyróżnione prestiżowymi nagrodami widowisko możecie zobaczyć już dziś online na stronie Teatru Łomża.

9/15
9/15
Kopciuszek - Polskie Studio Teatralne w Wilnie

Adaptacja jednej z najsławniejszych baśni świata teraz dostępna w sieci! Polskie Studio Teatralne nie poddaje się nawet w obliczu epidemii i zaprasza swoich widzów na spektakle online.  Niesamowita opowieść o miłości, lojalności i przyjaźni, która podbiła serca małych i dużych czytelników z całego świata w przepięknym wydaniu Polskiego Studia Teatralnego do obejrzenia tutaj.

10/15
10/15
Wirtualne spektakle w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu przedstawia małym miłośnikom teatru najbardziej znane i lubiane ze swoich spektakli! Jako pierwsze widzowie będą mieli okazję zobaczyć dwa urocze i pełne humoru widowiska - „Chodź na słówko” i „Karmelka”. Niezwykłe przedstawienia dostępne będą na fanpage’u i kanale Youtube Centrum Sztuki Dziecka.

11/15
11/15
Teatroteka Andersena - Teatr Andersena

Teatroteka Andersena to wyjątkowy projekt Teatru Andersena, który umożliwia widzom obejrzenie archiwalnych nagrań z szerokiej gamy zrealizowanych przez niego dotychczas spektakli. Oprócz emitowanych co piątek przedstawień, Teatroteka Andersena oferuje również swoim widzom wideo z cyklu Domowe czytanie Andersena. Sprawdźcie więcej tutaj!

12/15
12/15
Teatr Animacji - teatralne piosenki

Nic nie poprawia nastroju bardziej, niż muzyka! Doskonale wie o tym Teatr Animacji, który w obliczu panującej epidemii koronawirusa postanowił przywrócić uśmiech na twarze widzów z pomocą piosenek ze swoich aktorsko-lalkowych koncertów! Nagrania znaleźć możecie na stronie Teatru Animacji.

13/15
13/15
iTeatr

iTeatr to wyjątkowa inicjatywa, która wychodzi naprzeciw potrzebom nauczycieli, rodziców i uczniów. „Baśń o trzech konikach”, „Pchła Szachrajka” czy „Krawiec niteczka” – to tylko kilka z tytułów, jakie można zobaczyć na wirtualnych deskach Internetowego Teatru TVP dla szkół. Sprawdźcie, co jeszcze znajduje się w jego repertuarze, tutaj.

14/15
14/15
Ania z Zielonego Wzgórza - Teatr Muzyczny w Lublinie

Historia rudowłosej Ani Shirley przeniesiona w niesamowity wymiar muzyki. Teatr Muzyczny w Lublinie zaprasza na premierowy pokaz uznanego musicalu, który odbędzie się na… jego facebookowej scenie! Bez względu na okoliczności jednak, dobra zabawa i duża dawka ciepłego humoru pozostają gwarantowane! „Anię z Zielonego Wzgórza” obejrzycie tutaj.

15/15
15/15
Bajkolandia - Teatr Muzyczny w Lublinie

Bajkolandia to miejsce zaczarowane. Pełne kolorów, fantastycznych postaci, niezwykłych historii, olśniewającej scenografii i porywającej muzyki! Sięgnijcie po wirtualny spektakl Teatru Muzycznego w Lublinie i przenieście się w wyjątkowy świat melodii!

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć