Warszawa

Nowe odcinki animowanej serii "Polo i Nika"

Nowe odcinki animowanej serii "Polo i Nika"

„Polo i Nika” po raz kolejny zabierają dzieci w magiczną podróż śladem polskiej kultury.


Instytut POLONIKA przedstawia nowe odcinki animowanej serii „Polo i Nika”. Wraz z sympatycznymi bohaterami – Polem i Niką – najmłodsi widzowie mają okazję dowiedzieć się, czym jest polskie dziedzictwo kulturowe znajdujące się poza granicami kraju i przenieść się w odległe miejsca za pomocą zaczarowanego kuferka...


Na początku roku Instytut POLONIKA rozpoczął nową serię animacji edukacyjnych dla dzieci. Odcinek otwierający serię zatytułowany „Polo i Nika. Pierwsza wyprawa” spotkał się z doskonałym przyjęciem zarówno przez najmłodszych widzów, jak i ich rodziców oraz nauczycieli. Kolejne odcinki animacji przenoszą widzów do katedry ormiańskiej we Lwowie oraz do pałacu maharadży w Indiach. Dzieci mają okazję poznać tam dwóch doskonałych malarzy – tworzącego w katedrze ormiańskiej Jana Henryka Rosena oraz twórcę malowideł w Indiach Stefana Norblina. Dowiadują się również, na czym polega konserwacja dzieł sztuki i dlaczego tak ważne jest dbanie o zabytki.

 


"Wszystkie powstające w ramach cyklu „Polo i Nika” filmy nawiązują do podstawy programowej, dzięki czemu mogą posłużyć jako pomoc naukowa i urozmaicenie lekcji w szkole" – mówi Magdalena Gutowska, szefowa programu Popularyzacja w Instytucie POLONIKA.

 

"Seria bajek to tylko jedna z form opowiadania najmłodszym odbiorcom kultury o naszym dziedzictwie kulturowym za granicą. W Instytucie POLONIKA przygotowujemy również scenariusze lekcji, zeszyty z kolorowankami i rebusami, a także prowadzimy szkolenia dla nauczycieli.  Bardzo zależy nam na tym, aby od najmłodszych lat budować świadomość istnienia i wartości polskiej kultury za granicą" - dodaje.


Seria krótkometrażowych animacji „Polo i Nika” jest skierowana do dzieci rozpoczynających swoją przygodę ze szkołą, czyli dla uczniów klas 0-3. Filmy w całości można obejrzeć na stronie internetowej Instytutu www.polonika.pl oraz na jego profilu na Facebooku i na kanale YouTube.  Kolejne odcinki z przygodami Pola i Niki pojawią się w przyszłym roku.

 

Produkcja: Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA
Realizacja: Alicja Błaszczyńska, Zofia Dąbrowska, Natalia Krawczuk, Marta Magnuska, Marta Szymańska
Głosu użyczyli: Kuba Jóźwik, Marianna Obuchowicz, Miłogost Reczek, Elżbieta Rozen-Kijowska
Produkcja dźwięku: OSORNO. Krzysztof Czeczot
Patroni medialni: TVP ABC, Świerszczyk, Qlturka.pl, czasdzieci.pl

 


Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA został powołany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 18 grudnia 2017 r. jako wyspecjalizowana państwowa instytucja kultury, której celem jest zachowanie materialnych śladów kultury polskiej za granicą oraz kształtowanie świadomości Polaków na temat ich dziedzictwa kulturowego. Projekty Instytutu Polonika prowadzone są w ramach trzech programów strategicznych: OCHRONA, BADANIA i POPULARYZACJA polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą.


Kontakt dla mediów

Marta Szafranek
Specjalista ds. PR / Rzecznik Prasowy

mszafranek@polonika.pl
tel. +48 570 008 711
www.polonika.pl

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć