Warszawa

Jak wybrać dziecięce obuwie na zimę?

Jak wybrać dziecięce obuwie na zimę?

Wraz z pierwszymi opadami śniegu w głowach naszych dzieci pojawia się milion pomysłów na to, jak wykorzystać piękną zimową pogodę. Aby móc w pełni się nimi cieszyć, najmłodsi potrzebują jednak odpowiedniego wyposażenia. Sprawdź, jak je im zapewnić!

 

Do zabawy konieczny jest komfort


Bitwy na śnieżki, zjeżdżanie na sankach, wędrówki po przystrojonym w białą szatę lesie – kiedy temperatura zaczyna spadać,  możliwości do zabawy wydają się mnożyć. Zima stawia przed naszymi dziećmi szereg nowych wyzwań, do zmierzenia się z którymi potrzebują bezpieczeństwa i wygody. Jednym z podstawowych elementów, jakie pomogą im je zapewnić, jest bez wątpienia odpowiednie obuwie. W końcu źle dopasowane buty to ostatnia rzecz, jaką dzieci powinny się martwić podczas lepienia bałwanów czy toczenia zaciekłej bitwy na śnieżki!


To zmartwienie często jednak może spędzać  sen z powiek ich rodziców. Dobór właściwego obuwia ma bowiem w przypadku dzieci ogromne znaczenie, i może w znacznym stopniu wpłynąć na prawidłowy rozwój ich stopy. Wybór śniegowych butów dla najmłodszych nie musi być jednak trudny. Wystarczy tylko kierować się kilkoma podstawowymi kryteriami.

 

 

Co jest istotne? 


Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że dzieci są o wiele bardziej aktywne od dorosłych. Ich małe stopy w ciągu każdego dnia pokonują zazwyczaj znacznie więcej kilometrów, niż nasze, dlatego też maksymalny komfort ich obuwa jest bardzo istotny. Zimowe buty dla maluchów powinny być możliwie najlżejsze, żeby nie ograniczać dużej mobilności dziecięcych nóg. Muszą jednak przy tym posiadać odpowiednią warstwę izolacji, dzięki której w tym szczególnie chłodnym okresie będą mogły zapewnić najmłodszym wystarczającą ochronę przed wyziębieniem.
Duże znaczenie w przypadku obuwia zimowego ma również jego przyczepność. To od niej bowiem zależy bezpieczeństwo dzieci, które dzięki butom o  właściwej  trakcji będą mogły do woli oddawać się śnieżnym zabawom, nie musząc martwić się o upadek na oblodzonej powierzchni ziemi.


Co więcej, buty przeznaczone do wędrówek po otulonym warstwą białego puchu świecie powinny być wykonane ze specjalnego materiału, który nie będzie przemakał pod wpływem śniegu. W końcu nic nie psuje robienia śnieżnych aniołków i nie utrudnia codziennego spaceru do szkoły tak, jak wilgotne skarpety i stopy! Jest to kwestia o tyle istotna, że buty, które nie są wodoodporne, oprócz dyskomfortu, mogą również powodować  liczne choroby i komplikacje zdrowotne.
Warto mieć też wreszcie na uwadze fakt, że zimowe obuwie przez swoją wagę często wiąże się z problemami towarzyszącymi jego ubieraniu. Dobrze jest więc zadbać o to, by wybrane przez nas buty posiadały odpowiednie zapięcia, które znacznie ułatwią proces ich wkładania i zaoszczędzą niepotrzebnych nerwów zarówno rodzicom, jak i dzieciom.

 

 

Buty KEEN to najlepszy wybór na zimę


Kwestii, o jakich należy pamiętać podczas wyboru zimowego obuwia, jest całe mnóstwo. Często możemy się zastanawiać, które z licznych dostępnych na rynku marek zadbają o nie wszystkie. Naprzeciw wątpliwościom i zmartwieniom rodziców wychodzi  więc firma KEEN. Śniegowce od KEEN to szeroka gama butów, które spełnią kryteria nawet najbardziej wymagających z dzieci.

 

Lekkie, ciepłe i wygodne zapewnią najmłodszym pełen komfort i bezpieczeństwo podczas zimowych zabaw. Buty od KEEN występują w kilku rodzajach, z dostosowanymi  warstwami izolacji i specjalnie zaprojektowanymi podeszwami, dzięki którym możemy wybrać taki typ obuwia, jaki będzie odpowiadał indywidualnym potrzebom naszych pociech. W zależności od modelu, buty KEEN pozwalają na ich użytkowanie w temperaturze od -20 do -40°C, a specjalna mieszanka gumowa zaprojektowana w technologii KEEN.FREEZE umożliwia zachowanie elastyczności i przyczepności nawet podczas bardzo silnych mrozów. Buty KEEN są ponadto wodoodporne i łatwe do założenia, a do tego wyjątkowo dobrze prezentują się na nodze.


Buty KEEN to komfort, ochrona i jakość w dobrej cenie, które wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu zmartwionych nadciągającą zimą rodziców. Mroźne dni mogą być dla naszych dzieci czasem nowych przygód i doskonałej zabawy. Zadbajmy więc o to, by mogły z nich czerpać całymi garściami, i  zapewnijmy im w tym intensywnym okresie maksymalną wygodę i bezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą odpowiednie obuwie!

 

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć