Warszawa

"Mój przyjaciel Ulfik" już w kinach!

"Mój przyjaciel Ulfik" już w kinach!

„Mój przyjaciel Ufik” już w kinach!

 

Zostań eco-bohaterem i odkryj z Ufikiem piękno nieznanej planety. Pełna humoru i niesamowitych przygód wspaniała opowieść o tym, że z wiernym przyjacielem u boku nie ma rzeczy niemożliwych! Wyjątkowa zabawa dla najmłodszych i wspaniała propozycja na wyjście grupowe z uczniami szkół podstawowych – „Mój przyjaciel Ufik” już w kinach!

 

 

Co to jest: czasem małe, a czasem duże, pomarańczowe i z ośmioma łapkami? To najlepszy kompan, jakiego możesz sobie wyobrazić! Dajcie się zabrać w podróż do zachwycającego świata pełnego barw i niezwykłych stworzeń – i przekonajcie się, że przyjaźń to super przygoda!

 

 

Mały Willy przez przypadek trafia na niezwykłą planetę. Wszystko jest tu nie z tej ziemi, ale jego największym odkryciem jest Ufik – niesforny, uroczy psotnik o ośmiu łapkach i wielkim sercu. Aby odnaleźć drogę do domu, wspólnie wyruszą w fantastyczną podróż, podczas której przeżyją mnóstwo przygód i staną się najlepszymi przyjaciółmi!

 

Mój przyjaciel Ufik” to nie tylko wspaniała rozrywka, ale również ogromny potencjał edukacyjny. Film uczy wrażliwości na otaczający nas świat, przyrodę i zwierzęta. Willy ląduje na obcej planecie, i choć wszystko zadziwia go tam i zachwyca, to szanuje jej faunę i florę – stara się nie ingerować w jej ekosystem. Ma w sobie ducha odkrywcy i jest uważnym obserwatorem: skupia się na fotografowaniu piękna nowego świata, chce jak najwięcej zapamiętać i utrwalić, ale nie próbuje go sobie w żaden sposób podporządkować.

 

 

Film pokazuje wartość wynikającą z gromadzenia wiedzy, ale bez ekspansywnej ingerencji w środowisko. Willy, jeżeli zdarzy mu się naruszyć jakieś stworzenie czy roślinę, zaraz naprawia szkodę. Chociaż jest tylko gościem na planecie Ufika, to dba o nią i jej mieszkańców tak, jakby był to jego własny dom. Taka postawa może uczyć dzieci nie tylko poszanowania dla natury, ale też wskazać odpowiednie zachowanie podczas podróży i na wakacjach, kiedy środowisko często cierpi najbardziej przez ludzkie praktyki (zaśmiecanie, deptanie roślin, straszenie zwierząt itd.). Poza aspektem ekologicznym dużą wartością edukacyjną „Mojego przyjaciela Ufika” jest pokazanie siły przyjaźni i różnorodnych elementów, z jakich się składa: nie tylko dobrej zabawy, ale też lojalności, pomocy sobie nawzajem, wzajemnej ochrony i wsparcia.

 

Wyjątkowa zabawa dla najmłodszych – „Mój przyjaciel Ufik” już w kinach!

 

Materiały edukacyjne do pobrania tutaj.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć