Strefa rodzica » Artykuły » "Nasi widzowie są bardzo otwarci i z radością przyjmują nowe formy teatralne".

"Nasi widzowie są bardzo otwarci i z radością przyjmują nowe formy teatralne".powiększ

"Nasi widzowie są bardzo otwarci i z radością przyjmują nowe formy teatralne".

Wywiad z Panią Ewą Kroma z Estrady Poznańskiej.

 

Niedługo rusza nowy sezon Dzieciaków na Piętrze. Ile to już lat?

 

E.K: Razem z Anną Rozmianiec, kuratorką cyklu rozpoczęłyśmy działania poszerzające ofertę Estrady Poznańskiej o wydarzenia dla młodszych widzów w 2015 roku. Od tego czasu w warsztatach i spektaklach wzięło udział ponad 12 000 widzów.

 

Jak wspomina Pani początki tego programu?

 

E.K: Zależało nam, aby zaprosić teatry niezależne prezentujące sztukę dla najmłodszych w sposób niestandardowy, interaktywny i przedstawiający ważne wartości. Naszym założeniem było również zaproszenie jak najszerszego grona widzów także poprzez przystępną cenę biletów oraz w godzinach mniej typowych dla wydarzeń dla dzieci.

 

Dzieciaki na Piętrze to spektakle nietuzinkowe, często bazujące na teatrze kukiełkowym. Miałam przyjemność zobaczyć kilka z nich i zawsze byłam pod dużym wrażeniem. Jacy artyści i jakie opowieści pojawią się w nadchodzącym sezonie?

 

E.K: Wbrew pozorom lalki głównie towarzyszą aktorom, którzy wchodzą w bliski kontakt z publicznością i budzą jej ogromny entuzjazm. Czasami wręcz konieczne jest poskramianie widowni. Przeważa więc teatr aktorski, choć oczywiście zapraszamy również teatry lalkowe.
W nadchodzącym sezonie spotkamy się m.in. z młodymi indywidualistami Fabryki Kultury, aktorami znanymi z cyklu „Domisie” w spektaklu „Porwanie Baltazara Gąbki”, fantastycznym zespołem Teatru Lalki Tęcza w Słupsku oraz kochanym już przez naszych widzów Teatrem Fuzja.


W repertuarze pojawi się także spektakl teatru cieni. Jak dzieci reagują na tego rodzaju przedstawienia?

 

E.K: Nasi widzowie są bardzo otwarci i z radością przyjmują nowe formy teatralne. Już wkrótce przekonamy się, czy również teatr cieni będzie u nas gościł częściej.

 

Czy w Estradzie będzie można zobaczyć przedstawienia skierowane do najmłodszych, czyli dzieci w wieku 0-3?

 

E.K: Mamy nadzieję, że projekt będzie się rozwijał w tym kierunku, ale wymaga to przystosowania przestrzeni. W planach Estrady Poznańskiej przewidywane są działania do tego zmierzające. Tymczasem zdarzają się już 3-letnie dzieci, które chętnie biorą udział w wydarzeniach cyklu Dzieciaki na Piętrze.

 

Podczas warsztatów dzieci w nowym sezonie będą mogły nauczyć się robienia zdrowych posiłków, poznają sztukę rękodzieła robiąc żelki myjące czy wezmą udział w warsztatach florystycznych. Słowem czeka na nie wiele niespodzianek i cennych doświadczeń...

 

E.K: Zdecydowanie nie zabraknie wrażeń, również muzycznych, ponieważ pierwszy raz sezon zamkniemy czerwcowym koncertem piosenek z najbardziej popularnych spektakli.

 

Życzę zatem samych sukcesów w nadchodzącym sezonie, widowni wypełnionej po brzegi na spektaklach i pełnej frekwencji na warsztatach!


Zobaczcie naszą galerię zdjęć z wydarzeń odbywających się w Estradzie Poznańskiej!


Z Panią Ewą Kroma rozmawiała Agnieszka Damieszko-Charnock

 

Fot. W Kadrze - Piotr Bedliński


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Kieszonkowa przyjaciółka dziewczynek więcej » x
Zobacz » Artykuły
Kieszonkowa przyjaciółka dziewczynek

Kieszonkowa przyjaciółka dziewczynek

Obecnie Polly Pocket - zabawka z historią, którą znają i kochają zarówno mamy jak i dziewczynki - przeżywa swój wielki come back. Laleczki są dostępne w kilku, zupełnie nowych zestawach więcej »
Cudowna Autorka "Cudownego chłopaka"

Cudowna Autorka "Cudownego chłopaka"

Rozmawiamy z R.J. Palacio o książce "Cudowny chłopak", jej ekranizacji, kampanii oraz Nowym Jorku. I przekonujemy się, że nie tylko pisze o byciu życzliwym. Sama jest chodzącym przykładem życzliwości. więcej »
Mamo, znajdź czas dla siebie!

Mamo, znajdź czas dla siebie!

Bycie mamą to trudne i odpowiedzialne zadanie, ale prawda jest taka, że żadna z kobiet nie zamieniłaby tego za nic na świecie. Musisz jednak pamiętać, że chociaż chcesz poświęcać każdą wolną chwilę swojemu dziecku, to nie możesz zapominać o tym, aby wygospodarować również odrobinę czasu dla siebie. więcej »
Wielki Finał Projektu "Zbieraj z klasą"
Patronat CzasDzieci.pl

Wielki Finał Projektu "Zbieraj z klasą"

Wielki Finał "Zbieraj z klasą" odbył się w środę, 15 maja 2019 r. w Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta w Warszawie... więcej »
Zabawki - sto powodów do uśmiechu

Zabawki - sto powodów do uśmiechu

Kochając dziecko, dbasz o jego potrzeby. Jedną z nich jest zabawa. Dzięki tej formie aktywności Twoja pociecha rozwija się prawidłowo, zwłaszcza że na każdym etapie życia towarzyszą jej zabawki. Są one konieczne do zdobywania wiedzy i umiejętności, a przy okazji stanowią źródło radości dla obdarowywanego szkraba. Mając to na uwadze, rozglądasz się za kolejnym prezentem? Oto kilka podpowiedzi. więcej »
Bajkowy Dzień Dziecka - perły polskiej animacji na ekranach kin studyjnych
Patronat CzasDzieci.pl

Bajkowy Dzień Dziecka - perły polskiej animacji na ekranach kin studyjnych

W dniach 30 maja - 2 czerwca 2019 kina niezależne zapraszają najmłodszych widzów oraz ich bliskich na wspólną wyprawę do Krainy Baśni. W programie historie pełne marzeń, śmiechu, przygód i przyjaźni zaskakujące jakością obrazu i dźwięku. więcej »
Jak pomóc dziecku przełamać lęk?

Jak pomóc dziecku przełamać lęk?

Chyba nie ma na świecie dziecka, które by się choć raz czegoś nie bało. Strach jest normalną reakcją na to co nieznane. więcej »
Wspólny posiłek - wspólny czas!

Wspólny posiłek - wspólny czas!

W dzisiejszych czasach, pełnych obowiązków i ciągłego pośpiechu, wspólny posiłek to moment, w którym cała rodzina spotyka się w jednym miejscu i poświęca sobie nawzajem kilkanaście cennych minut. Przedstawiamy zasady dobrej atmosfery podczas wspólnych posiłków... więcej »
Pomysły na słodką zabawę!

Pomysły na słodką zabawę!

Okazuje się, że nie tylko w czasie deszczu dzieci się nudzą. Niektóre maluchy są szczególnie znudzone podczas posiłku, który przeciąga się w nieskończoność, a jedynym sposobem na jego zjedzenie jest włączenie bajki. Chcemy pokazać Wam, że możecie odczarować nudne podwieczorki, wykorzystując znany i lubiany przez wszystkich? budyń! więcej »
Co zrobić, by maluch pokochał mleczne przekąski?

Co zrobić, by maluch pokochał mleczne przekąski?

Niechęć dziecka do jedzenia produktów mlecznych spędza sen z powiek wielu rodzicom. Maluch intensywnie się rozwija, dlatego chcemy dostarczyć jego ciału i umysłowi niezbędnych składników odżywczych. Jednak co zrobić (i czego nie robić), gdy nasza pociecha nie akceptuje mleka? Przede wszystkim: zachować spokój. I przeczytać ten artykuł! więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Jak oswoić dziecko z wodą?

Jak oswoić dziecko z wodą?

Wiele dzieci boi się wody. Z takim zachowanie trudno sobie poradzić planując urlop nad morzem czy nad jeziorem. Jak pomóc maluchowi oswoić się z głębszą wodą niż ta w wannie?  
Jak pomóc dziecku przełamać lęk?

Jak pomóc dziecku przełamać lęk?

Chyba nie ma na świecie dziecka, które by się choć raz czegoś nie bało. Strach jest normalną reakcją na to co nieznane.  

Konkurs na Czasie!

Magiczne przygody Polly Pocket - Konkurs

Magiczne przygody Polly Pocket - Konkurs

Wspaniałem nagrody! Weź udział...  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019