Warszawa

Jak sprawić, by Dziadkowie czuli się wyjątkowo nie tylko od święta?

Jak sprawić, by Dziadkowie czuli się wyjątkowo nie tylko od święta?

Już za chwilę wyjątkowe Święto – Dzień Babci i Dziadka. To osoby, które w życiu każdego człowieka pełnią niezwykle ważną rolę. Warto więc, aby w takich momentach podziękować im za to kim dla nas są, za to jacy są i za to, że po prostu są. Przy okazji warto jednak zastanowić się nad tym jak wyrażać naszą miłość do nich na co dzień.

 

Zobaczcie 20 pomysłów na to jak sprawić, by Dziadkowie czuli, że są kochani każdego dnia!

 

1/20
1/20
Pomóż im w domowych obowiązkach

Miłość okazuje się nie tylko w słowach, ale przede wszystkim w czynach. Pomoc dziadkom w sprzątaniu domu, nie z obowiązku ale szczerych chęci pozwoli im poczuć się kochanymi.

2/20
2/20
Ustalcie jeden dzień w miesiącu gdy się kontaktujecie telefonicznie

Nie zawsze bywa tak, że dziadkowie mieszkają w tym samym mieście. W takie sytuacji oprócz spontanicznych kontaktów za pomocą telefonu można też wyznaczyć jeden dzień w kalendarzu kiedy zawsze do siebie dzwonicie. Dziadkowie na pewno będą o niej pamiętać i czekanie na ten dzień sprawi im dużo radości.

3/20
3/20
Zapytaj o gry w jakie grali w swoim dzieciństwie

Na pewno jest ich bardzo wiele, a większość z nich w dzisiejszych czasach jest już zapomniana. Pozwól im na powrót myślami do przeszłości – na pewno doskonale pamiętają w co bawili się kiedy sami byli młodzi.

4/20
4/20
Wręcz im zrobioną przez siebie pracę plastyczną

Prezent własnoręcznie zrobiony ma dużo większą wartość niż ten zakupiony w sklepie. Każdy dziadek czy babcia na pewno ucieszą się z pracy wykonanej przez ich wnuka i będą z niego bardzo dumni chwaląc się prezentem przed znajomymi.

5/20
5/20
Wyślij im kartkę z życzeniami bez okazji

Starsi ludzie są bardzo sentymentalni i przywiązani do tradycyjnych rozwiązań. Kartka wysłana pocztą na ich adres to mała rzecz, ale dla nich wielka niespodzianka. Na pewno przekonasz się o tym ich odwiedzając. Możesz mieć pewność, że będzie ona stała na honorowym miejscu.

6/20
6/20
Obejrzyjcie razem album rodzinny

Takie momenty są bardzo ważne. Wracając do dawnych lat zbliżamy się do siebie jeszcze bardziej pielęgnując wspomnienia.

7/20
7/20
Daj im bukiet kwiatów

Poczują się wyjątkowo i na pewno wzruszą. Nie musi być to wielki bukiet z kwiaciarni. Równie bardzo ich ucieszy ten zerwany z polnej łąki.

8/20
8/20
Poproś ich śmieszne anegdoty z dzieciństwa twoich rodziców

Dla każdego rodzica dziecko zawsze pozostaje dzieckiem, nawet mimo dorosłego wieku. Dziadkowie mimo upływu lat zapewne doskonale pamiętają wiele historii związanych z wychowywaniem swoich pociech i na pewno chętnie się nimi podzielą.

9/20
9/20
Posadźcie razem drzewo

To piękny gest, który pozwoli im się poczuć wyjątkowo. Drzewa przetrwają lata, podobnie jak wspomnienia o dziadkach kiedy ich zabraknie. Zasadzenie drzewa razem będzie więc miało niebagatelną symbolikę.

10/20
10/20
Pomóż im wybrać prezenty dla bliskich na Święta

Starsi ludzie często nie wiedzą co kupić bliskim. Na pewno zatem docenią pomoc w wyborze podarków dla pozostałych członków rodziny.

11/20
11/20
Pomóż im w zakupach

Dziadkowie mogą być jeszcze w sile wieku, ale lata robią swoje i organizm nie radzi sobie często z wyczerpującymi zmaganiami dnia codziennego jakim są np. zakupy. Warto ich więc z tym wyręczyć. Można tez zamówić zakupy online z dowozem do domu. To zaoszczędzi im nie tylko stania w kolejkach, ale także dźwigania zakupionych produktów.

12/20
12/20
Pomóż im w pracach w ogrodzie

Praca razem na świeżym powietrzu zbliża, jednoczy, uczy współpracy i pomagania. To bardzo ważne, aby uczestniczyć w nich razem z dziadkami. To jak łączyć przyjemne z pożytecznym!

13/20
13/20
Zaproś ich do ulubionej kawiarni lub cukierni

Każda babcia czy dziadek od czasu do czasu lubi zjeść coś słodkiego. Wyjście z wnukiem do pobliskiej cukierni będzie dla nich bardzo przyjemną niespodzianka i okazją do rozmowy.

14/20
14/20
Poproś by nauczyli Cię czegoś nowego

Dziadkowie kochają przekazywać swoja wiedzę. Będą więc czuli się niezwykle ważni móc nauczyć swe wnuki czegoś nowego!

15/20
15/20
Zapytaj o ich wspomnienia rodzinne

Dziadkowie to skarbnica wspomnień. O historiach z życia zwykle mogą opowiadać godzinami. To doskonała okazja, by dowiedzieć się czegoś nowego na temat swoich najbliższych oraz historii z nimi związanych.

16/20
16/20
Wyślij Dziadkom list

Jeśli Twoi dziadkowie nie mieszkają w tym samym mieście i widzicie się niezbyt często napisz do nich list. Rozmowa telefoniczna jest ulotna i mogą zapomnieć o czym rozmawialiście, a do listu na pewnie nie raz chętnie wrócą.

17/20
17/20
odaruj im roślinę w doniczce

Starsi ludzie lubią otaczać się naturą. Żywa roślina podarowana w prezencie na pewno sprawi im wiele przyjemności.

18/20
18/20
Podaruj im zdjęcie w ramce

Dziadkowie kochają zdjęcia – dzieci czy wnucząt. Lubią je stawiać w widocznych miejscach w domu i spoglądać w ciągu dnia. Taki mały podarek ma dla nich wielką wartość.

19/20
19/20
Upiecz z nimi ciasto

Wspólne gotowanie łączy pokolenia. To wiadomo nie od dziś. Pałaszowanie wypieków będzie wisienka na torcie tych pięknych chwil razem.

20/20
20/20
Odwiedzaj ich jak najczęściej

To najważniejszy prezent jaki dla nich istnieje - po prostu Twoja obecność i uśmiech.

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć