Poznań

Kolejny cykl CZYTATY przed nami!

Kolejny cykl CZYTATY przed nami!

Stali bywalcy Biblioteki Raczyńskich doskonale wiedzą czym jest cykl o tajemniczej nazwie CZYTATY. Tym którzy nie mieli okazji jeszcze zapoznać się z owym wydarzeniem wyjaśniamy – to spotkania literackie przeznaczone dla ojców i ich dzieci, a kolejna edycja startuje już w marcu!


Tematy przygodowe, sportowe, przyrodnicze, historyczne czy teatralne – przekrój propozycji wydawniczych jest naprawdę szeroki i z pewnością zainteresuje nie tylko małych czytelników, ale także ich opiekunów. Spotkania mają na celu nie tylko propagowaniu czytelnictwa, ale także szeroko rozumianej integracji, nie tylko tej rodzinnej, ale także tej z innymi fanami książek. Cykl jest więc swego rodzaju okazją do wymiany doświadczeń z innymi oraz zapoznania się z ciekawymi propozycjami na książkowym rynku.

 

Spotkaniom atrakcyjności dodaje fakt, iż na każdym z nim pojawią się specjalnie zaproszeni goście. Uczestnicy otrzymują także specjalne literackie ściągi z tytułami o danej tematyce, aby łatwiej im było znaleźć pasujące go ich gustu książkowe propozycje.

 

Już 10 marca będzie można wziąć udział w spotkaniu poświęconym baśniom polskim. Uświetni je pisarz i historyk Tomasz Kruczek oraz Dayle Tylor, który wyjaśni dlaczego dla Anglika opowieść o smoku wawelskim jest taka ciekawa. Natomiast 24 marca uczestnicy poznają baśnie świata. O legendach wprost z Irlandii opowie Justyna Schramm z Fundacji Kultury Irlandzkiej. Na warsztatach z Magdaleną Mak można się będzie zaś zmierzyć z trudną sztuką tańca z „zielonej wyspy”.

 

Słowem – będzie się działo!

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć