Poznań

Nowa filia Biblioteki Raczyńskich na Naramowicach

Nowa filia Biblioteki Raczyńskich na Naramowicach

9 lutego odbyło się uroczyste otwarcie nowej filii Biblioteki Raczyńskich na poznańskich Naramowicach. Takiej inwestycji w tym obszarze miasta bardzo brakowało. Fanów czytelnictwa mieszkających w okolicy więc taka wiadomość bardzo ucieszyła. Zwłaszcza, że obok szerokiego wachlarza książek mamy tu do dyspozycji także multimedia!

 

Biblioteka urządzona jest w bardzo nowoczesnym stylu. Już na wejściu wrażenie robi  miejsce obsługi klienta przykuwające uwagę ścianami niczym kamień. Do tego nowoczesne oświetlenie, ciekawe zaprojektowany regał dla najmłodszych w kształcie półokręgu czy kontrastujące w bielą wystroju siedziska w żywych barwach. To sprawia, że biblioteka sprawia wrażenie bardzo przejrzystej, czystej w swojej formie. W kąciku dla najmłodszych mamy zaś kolorowe pufy oraz...zabawki!

 

 

 

Biblioteka ta to jednak nie tylko zbiór książek, ale także miejsce wydarzeń kulturalnych. W lutym odbyły się tam warsztaty teatralne w Piotrem Witoniem oraz czytanki o Misiu Paddingtonie. W programie wydarzeń znajdą dla siebie także coś dorośli, tak jak było w przypadku spotkania z Filipem Czekałą na temat historii Naramowic. W czasie ferii zimowych na najmłodszych przygotowano warsztaty plastyczne oraz czytanki.

 

 

Co ciekawe, miejsce to posiada także.... kącik gier! To prawdziwa gratka dla najmłodszych. Są tu także stanowiska komputerowe.

 

Zdecydowanie miejsce na mapie Poznania, które warto odwiedzić. Do tego smaczku dodaje fakt, że jest ono w samym centrum osiedla, na urokliwym „ryneczku” pełnym zieleni. Polecamy!

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć