Poznań

Wystawa uczestników Pracowni Plastycznej “tARtak”

Wystawa uczestników Pracowni Plastycznej “tARtak”

Liczne warsztaty plastyczne organizowane na terenie naszego miasta pokazują jak wielkie jest zainteresowaniem tym rodzajem sztuki. Efektem pracy małych artystów jest wystawa uczestników Pracowni Plastycznej “tARtak”, którą można oglądać w Centrum Kultury ZAMEK już od 2 czerwca.

 

 

 

Obecnie wystawa dostępna jest dla gości w Holu II piętra, wcześniej można ją było oglądać w Holu Głównym. Magiczna, kolorowa, ujmująca kreatywnością i wzbudzająca zachwyt - tak opisać prace, jakie na niej widnieją. Tworzyły ją dzieci w wieku 5 do 14 lat. W przypadku tych młodszych z dzieł bije feria kolorów, postacie zazwyczaj duże i to one grają “pierwsze skrzypce”, tło jest na drugim planie. W pracach dzieci starszych postaci pojawia się więcej, a tło pełni ważną rolę dla reszty artystycznej wizji. Pojawiają się także elementy wyraźnie inspirowane malarstwem innych znanych wszystkim twórców. Sporo też tu niedopowiedzeń i tajemniczości, zostawiając sporo miejsca na własną interpretację konkretnego dzieła.

 

Jedno jest pewne, mamy w mieście coraz więcej uzdolnionych dzieciaków, a wystawa ta jest jednym z  dowodów na potwierdzenie tej tezy. Warto odwiedzić to miejsce! Polecamy!

 

 

 

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć