Poznań

Plac zabaw “Natura” przy Galerii Malta

Plac zabaw “Natura” przy Galerii Malta

Jest inny niż wszystkie, co już widać na pierwszy rzut oka. Wyróżnia go kolorystyka. Plac zabaw nie krzyczy więc ferią barw, a utrzymany jest w bieli. Nie ma tu także ziemi czy trawy. Zamiast tego dzieci stąpają po plażowym piasku! Projekt, który powstał w zeszłym roku i którego otwarcie było na Dzień Dziecka niedługo będzie świętować swoje kolejne urodziny.

 

Trzeba przyznać, że pomysłodawcy stawiając na nietuzinkowość i odejście od utartych schematów w kwestii podejścia do tematyki placu zabaw sprawili, że ich projekt jest naprawdę wyjątkowy. Biel w połączeniu z piaskiem przywołuje na myśl wakacje i czas spędzany na plaży. Nie dziwi więc fakt, że miejsce to jest lubiane nie tylko przez dzieci, ale także przez rodziców.

 

 

 

Na maluchy czekają tu m.in. zjeżdżalnie, huśtawki, piaskownica, pajęcza sieć, bujaki oraz drabinki. Słowem zdecydowanie nie można się tu nudzić, a fakt, iż obiekt zajmuje aż 700 metrów kwadratowych zapewnia wystarczająco dużo miejsca do zabawy wszystkim małym ochotnikom.

 

Zaletą jest także sam kształt obiektu. Wpisany w okrąg ułatwia rodzicom obserwację swoich pociech. Co ciekawe na placu zabaw znajdują się także hamaki, na których można wypocząć. Dodajmy także, że plac zabaw znajduje się w amfiteatrze przed centrum handlowym od strony Jeziora Maltańskiego, a to sprawia, że widoki rozciągające się przed naszymi oczami podczas wizyty w tym miejscu są naprawdę niesamowite.

 

Ten można by rzec “nadmorski” w swoim klimacie plac zabaw to jeden z bardziej innowacyjnych pomysłów na niestandardowe miejsce dla dzieci na terenie Poznania.
Polecamy!

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć