Poznań

Oko Kalejdoskopu - przegląd filmów animowanych tworzonych przez dzieci dla dzieci

Oko Kalejdoskopu - przegląd filmów animowanych tworzonych przez dzieci dla dzieci

Na takie wydarzenie warto było czekać! Przegląd filmów animowanych przygotowywany przez małych twórców samodzielnie lub pod okiem profesjonalistów to perełka wśród wydarzeń na terenie Poznania, które odbyły się w kwietniu.

 

Ten niezwykły projekt to istny kalejdoskop talentów. Dzieci, które tworzą filmy do przeglądu nie tylko inspirują swoich rówieśników, ale także dorosłych pokazując im jak barwny i wielowymiarowy jest ich świat. Natomiast cała paleta różnorakich technik, pomysłów oraz stylów jest najlepszym dowodem na to, że wyobraźnia maluchów nie zna granic.

 

 

 

Filmy podzielono na różne kategorie np. fauna i flora czy trochę straszne. Bohaterowie prezentacji byli zaś wykonani w różnych technikach m.in. wycinankowej, plastelinowej, kukiełkowej bądź z pluszu. PZ kolei przygody jakie wymyśliły dzieci raz były tragiczne, raz komiczne, jednak jedno jest pewne - wszystkie tak samo pasjonujące. Nie ulega wątpliwości, że dzieciaki włożyły w przygotowanie filmów całe serce. Oczywiście, gusta są różne, jednak moim zdaniem każda z prezentacji była wyjątkowa w swoim rodzaju i ujmująca. Zresztą reakcja małych widzów zasiadających na widowni jest tu najlepszym filtrem w ocenie co jest dobre a co nie.

 

 

Dzieci to wbrew pozorom bardzo wymagające jury i to one oklaskami i żywiołowymi reakcjami pokazywały najlepiej co podobało im się najbardziej. Do tego aktywnie uczestniczyły w każdej prezentacji odczytując literki czy starając się przewidzieć co stanie się dalej. Zabawy było przy tym co nie miara. Z pewnością możliwość obejrzenia filmów tworzonych przez ich rówieśników było dla nich nie lada przygodą, a kto wie może zafascynowało niektórych z małych widzów na tyle, że za rok sami będą chcieli wystartować w przeglądzie ze swoim projektem. Jeśli się tak stanie - mocno będziemy trzymać kciuki!

 

Co ciekawe przegląd nie tylko ujrzał światło dzienne w Poznaniu. Filmy pojadą także w inne miejsca w Polsce, gdzie zostaną zaprezentowane w kinach partnerów! I to się chwali. Taka twórczość zasługuje bowiem na szersze nagłośnienie. Brawo dzieciaki, gratulacje organizatorzy!

 

Które prace zwyciężyły? Zobaczcie tutaj.

Wywiad z Panią Agnieszką Krajewską- kuratorką projektu przeczytacie tutaj.

 

1/14
1/14
2/14
2/14
3/14
3/14
4/14
4/14
5/14
5/14
6/14
6/14
7/14
7/14
8/14
8/14
9/14
9/14
10/14
10/14
11/14
11/14
12/14
12/14
13/14
13/14
14/14
14/14

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć