Poznań

Wędrówka Penelopy. Finał projektu sTWÓRZ | zROZUM

Wędrówka Penelopy. Finał projektu sTWÓRZ | zROZUM

“Wędrówka Penelopy” to multimedialne widowisko w formie hipertekstu, które powstało w ramach projektu z zakresu edukacji kulturalnej sTWÓRZ|zROZUM.

 

Motywem przewodnim była tradycja antyczna, poddana procesowi recepcji, aktualizacji oraz reinterpretacji jego znaczenia i funkcji. finałowe widowisko to etap podsumowujący działania warsztatowe. Na jego ostateczny kształt miała wpływ jedynie wyobraźnia młodych użytkowników i użytkowniczek kultury oraz ich recepcja kultury antycznej. 

 

 “Wędrówka Penelopy” to dziecięca reinterpretacja mitu o Odysie. Penelopa, kochanka głównego bohatera Odysei, wyrusza we własną podróż, tworząc wyjątkową opowieść. Inspiracją do podróży stał się impresjonizm w malarstwie, który daje ogromną możliwość gry światłem i kostiumem w kontekście pracy warsztatowej. 

 

sTWÓRZ|zROZUM to projekt skierowany do dwunasto- i trzynastolatków, zakładający stałą współpracę ze szkołami podstawowymi. Projekt odpowiada na potrzebę wsparcia tradycyjnej formy edukacji ukazując odmienny sposób patrzenia na kulturę, tak by młodzież nauczyła się dostrzegać niewidzialne nici łączące, a często spajające poszczególne jej przejawy.

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć