Poznań

13. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator

13. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator

Zapraszamy na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator!

 

Przed nami 7 festiwalowych dni, 140 wydarzeń, 80 filmów konkursowych wybranych z ponad 1000 zgłoszeń z całego świata i niemal 200 filmów we wszystkich pokazach - już 3 października rusza 13. kwalifikujący do Oscara® Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR! Przedstawiamy wirtualną platformę kinową, dzięki której będzie można wziąć udział w festiwalu online. Zapraszamy do celebrowania filmów animowanych z całego świata. Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się w formule hybrydowej - wydarzenia odbędą się stacjonarnie w Kinie Muza w Poznaniu i w Scenie na Piętrze oraz online. W wydarzeniach festiwalowych, które będą dostępne online będzie można wziąć udział logując się na naszej stronie internetowej. Konieczne jest założenie konta pod adresem: link. Pokazy mogą oglądać wyłącznie użytkownicy logujący się do konta myAnimator z terenu Polski. Po akceptacji konta przez administratora, można zakupić akredytację branżową.

 

Na platformie można stworzyć dwa typy konta:

  • konto widza/ widzki festiwalu
  • konto gościa akredytowanego jest skierowane wyłącznie do przedstawicieli branży filmowej, branży audiowizualnej oraz grafików, programistów, studentów kierunków artystycznych, krytyków oraz przedstawicieli mediów i musi zostać zaakceptowane przez administratora.

 

Odtwarzanie filmów będzie możliwe wyłącznie na urządzeniach obsługujących przeglądarki: Chrome, Firefox, Microsoft Edge. Sugerujemy zainstalowanie najnowszych wersji przeglądarek. Każdy z pokazów, spotkań można obejrzeć w ciągu 4 godzin od godziny jego rozpoczęcia podanej w repertuarze. Oznacza to, że jeśli pokaz jest wpisany na godzinę 10:00, można obejrzeć go maksymalnie do godziny 14:00. Szczegółowe informacje znajdują się też w FAQ, które jest dostępne w panelu, po utworzeniu konta.

 

 

Live Stream

W zakładce programowej znajdziecie też sekcję LIVE STREAM. Widoczne w rozpisce wydarzenia będą transmitowane na naszych kanałach, czyli Vimeo, FB i Youtube. Wśród zaplanowanych wydarzeń są codzienne zapowiedzi poszczególnych festiwalowych dni - każdego dnia o 9:45. Oprócz tego zapraszamy na transmisję wydarzenia otwierającego festiwal - BEYOND BOWIE, czy też spotkania Q&A z autorkami i autorami filmów konkursowych.

 

Rekomendacje programowe

Festiwal startuje już jutro (3.10.2020). Wśród repertuaru on-line każdy znajdzie coś dla siebie:

 

Rodzinnie

Rodziny z dziećmi zapraszamy na Animatora dla dzieci – jak co roku przegląd pięknych i mądrych animacji krótkometrażowych, w tym Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię - Lorenzo Mattotiego.

 

Konkurs Międzynarodowy

Najlepsze filmy z całego świata. W tym roku w konkursie 47 filmów. Podzieliliśmy je na pokazy tematyczne. Zachęcamy do głosowania na ulubiony tytuł. Jedną z najważniejszych nagród jest Nagroda publiczności.

 

Społecznie aktywni

Miłośników kina zaangażowanego zapraszamy na pokazy połączone hasłem Beyond my World. Kobiety mają głos czyli mocny przekaz w wykonaniu animatorek z całego świata; Animacje wobec konfliktów –prezentujące rozbieżności społeczne i idelogiczne; Trzy logiczne wyjścia –poruszający problem sporu palestyńsko-izraelskiego. Warto także zaplanować czas na przegląd twórczości Lizzy Hobbs - ujęte w cyklu I’M OK - wielokrotnie nagradzanej pracy artystki.

 

Animowane Seriale

Zaprezentujemy kilka odcinków przebojowego Primal i Samuraja Jack’a, a wisienką na torcie będą Masterclassy z genialnym Mike’m Hollingsworthem (twórca BoJack’a Horseman’a) i błyskotliwym Hisko Hulsingiem oraz Animated Late Night Show Solo Act - wydarzenie specjalne z udziałem trzech mistrzów animacji.

 

Maniacy gier komputerowych

Przegląd animacji opartych na silnikach gier komputerowych Animacje-Interakcje. Gry video, a także dwa pasjonujące Masterclass’y. Pierwsza zademonstruje fenomen nowatorskiej sztuki komputerowej Demosceny, a drugi Michael’a Frei’a ujawni, dlaczego warto tworzyć inetraktywne animacje.

 

Wydarzenia Specjalne

Otwarcie festiwalu uświetni streamingowany koncert jazzowy Marek Napiórkowski Trio oraz kosmiczne aranżacje do piosenek Dawida Bowiego. Polecamy niedzielny koncert kakofoNIKT & Chór Pogłosy – tygiel muzyczny w towarzystwie wizualizacji tworzonych na żywo.

 

Pełny program na stronie Festiwal. 13. ANIMATOR odbędzie się w Poznaniu oraz online w dniach 3-9 października 2020 roku. Serdecznie zapraszamy. Do zobaczenia!

 

 

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR jest festiwalem kwalifikującym do Oscara®. To największe w Polsce wydarzenie kulturalne poświęcone filmowi animowanemu. ANIMATOR jest również laureatem jubileuszowej nagrody PISF w kategorii Krajowe Wydarzenie Filmowe. Na każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym konkurs, retrospektywy, przeglądy tematyczne i premiery. ANIMATOR to także koncerty, warsztaty oraz bardzo obszerny program dla najmłodszych widzów. Wyróżnikiem poznańskiego festiwalu jest wszechobecna fuzja animacji z muzyką. 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć