Poznań

Noworoczny Bal Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi

Noworoczny Bal Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi

Tak wyglądał bal noworoczny Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi!

 

W minioną sobotę 4 stycznia w Poznaniu odbył się tradycyjny bal noworoczny zorganizowany przez Fundację Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi. W wydarzeniu wzięło udział ponad 350 osób – podopiecznych Fundacji oraz ich rodzin.

 

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi wszechstronnie i bezpłatnie wspiera dzieci borykające się z nowotworami. Przez prawie 30 lat działalności przekazała 5 milionów złotych na leczenie, 3 miliony złotych na modernizację szpitali i 30 milionów złotych na pomoc rodzinom pacjentów. Fundacja rocznie wspiera ponad 250 rodzin.

 

 

– Bal noworoczny to jedna z naszych kluczowych w roku inicjatyw integrujących rodziny, które mierzyły się z chorobą nowotworową – mówi Maria Witak, Prezes Fundacji. – Organizujemy go od ponad 20 lat, a miejsca co roku rezerwowane są chwilę po ogłoszeniu przez nas zapisów. To wydarzenie pełne pozytywnej energii i radości – dodaje.

 

Bal jest także dla Fundacji szansą na podsumowanie minionego roku. W 2019 organizacja podpisała szereg nowych umów sponsorskich, zorganizowała wyjazd dla podopiecznych do Włoch, aktywnie wspierała dzieci na oddziałach oraz promowała licytacje i zbiórki podczas imprez kulturalnych czy sportowych.

 

– To kolejny rok, kiedy udało się nam rozszerzyć grono partnerów Fundacji. Każdą zebraną złotówkę przekazujemy na pomoc podopiecznym, z czego jesteśmy bardzo dumni. Zapraszamy do współpracy nowe firmy, które chciałyby zaangażować się finansowo czy rzeczowo – zachęca Witak.

 

 

Bal odbył się w hotelu Mercure Poznań Centrum. Dla ponad 350 osób przygotowano mnóstwo atrakcji. Coś dla siebie znalazły nie tylko dzieci, ale także rodzice. W programie były m.in. występy na scenie, fotobudka, zabawy taneczne, salon spa czy strefa postaci z bajek.  Wydarzenie zorganizowała charytatywnie agencja Emotions Events oraz grono jej zaangażowanych społecznie partnerów.

 

KONTAKT DLA MEDIÓW
Magdalena Gajek | Blend PR
m.gajek@blendpr.pl
+48 665 912 800

***

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi z Poznania od 1992 roku wspiera dzieci chorujące na nowotwory oraz ich rodziny. Organizacja gromadzi środki finansowe, zapewnia wsparcie psychologów, rehabilitantów i dietetyków czy organizuje wyjazdy rehabilitacyjne. Fundacja współpracuje ze szpitalami, instytucjami naukowo-badawczymi oraz uznanymi ekspertami. Organizuje także pracę wolontariuszy wspierających dzieci na oddziałach.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć