Poznań

Cykl koncertów "Pograjki" powraca!

Cykl koncertów "Pograjki" powraca!

Pograjki. Podróże dookoła świata – rodzinne koncerty interaktywne w Bramie Poznania

 

Pamiętacie zeszłoroczne odkrywanie tradycji Wielkopolski? Poznaliśmy muzykę i zwyczaje różnych regionów naszego województwa – Biskupizny, Kaliskiego, Regionu Kozła. Dobrze wiedzieć, jak ciekawe i różnorodne jest nasze najbliższe dziedzictwo!

W tym roku, dla odmiany, zapraszamy Was do wspólnego wyruszenia w drogę i odwiedzin odległych krain. Zainspirowani wielokulturowym dziedzictwem Poznania – a korzenie naszego miasta budowali Włosi, Grecy, Żydzi czy Romowie – od października 2019 do kwietnia 2020 będziemy zabierać Was
w muzyczną podróż.

 

 

W trakcie interaktywnych koncertów dla rodzin z dziećmi będziemy mieli okazje poznać zwyczaje muzyczne, tradycje i opowieści grup etnicznych z różnych regionów świata, każdorazowo szukając ich związków z lokalną historią Poznania. Koncerty są świetną okazją do spędzenia czasu ze sztuką, w rodzinnym gronie. W ich trakcie dzieci i rodzice poznają w praktycznej formie kulturę tradycyjną w ujęciu muzyki instrumentalnej, śpiewu, tańców, instrumentów muzycznych, zwyczajów, obrzędów, kodu graficznego i innych wyróżników kulturowych. Stawiamy na interaktywny charakter kontaktu dzieci i rodziców z kulturą – będą mieli szansę być zarówno odbiorcami, jak i jej uczestnikami.

 

 

Uczestnicy i uczestniczki spotkań dostaną pograjkowe Paszporty, które umożliwią nam podróżowanie po świecie. Na każdym koncercie do paszportów wbijemy nowe pieczątki dokumentujące wspólne wycieczki. Dzieci, które przyjdą na wszystkie spotkania i zbiorą komplet pieczątek, na ostatnim koncercie w kwietniu 2020 roku dostaną upominek-niespodziankę!


Zachęcamy do zakupu biletów z wyprzedzeniem!

 

Partnerem cyklu Pograjki jest Mozaika (link: http://mozaikadzieciom.pl/).

Pograjki będą odbywać się raz w miesiącu, w niedzielę o godz. 11:00 i 12:30 w Bramie Poznania. Na kolejne odsłony zapraszamy od stycznia 2020!

Informacje praktyczne:

 

Na koncerty obowiązują bilety:

  1. 13zł/osoba,
  2. 10zł/osoba – zniżka Karta Rodziny Dużej.
  3. Dzieci do lat trzech bezpłatnie.

Link do zakupu on-line: http://www.bilety.bramapoznania.pl/

 

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć