Poznań

Dzieciaki na Piętrze - cykl zajęć na jesień

Przedstawiamy kolejną edycję Dzieciaków na Piętrze.

 

Przed nami kolejny sezon Dzieciaków na Piętrze. Sobotnie popołudnia na Masztalarskiej 8 spędzimy w towarzystwie znanych i zupełnie nowych postaci. „Jesteśmy przekonani, że skradną serca dzieciaków i poruszą ich wyobraźnię. Zobaczymy perypetie postaci znanych z pięknych i mądrych książek, którym zaproszone przez nas teatry nadały niepowtarzalną formę” - mówi Anna Rozmianiec, kuratorka cyklu.

 

W jesiennym sezonie Dzieciaków na Piętrze będziemy gościć Teatry z Poznania, Słupska, Warszawy czy Białegostoku. Nie zabraknie warsztatów artystycznych, które od zawsze są integralną częścią programu teatralnego. "Z niecierpliwością czekamy na kolejne radosne i spontaniczne reakcje naszych małych i większych widzów. Nie możemy doczekać się również widoku zapracowanych dłoni w trakcie tworzenia nowych, wyjątkowych warsztatowych dzieł" - komentuje Ewa Kroma, współtwórczyni Dzieciaków na Piętrze

 

Cykl adresowany jest do dzieci w wieku: 4-10 lat
Bilety dostępne są online, na portalu bilety24.pl oraz stacjonarnie w kasie kina Muza

 


DZIECIAKI NA PIĘTRZE JESIEŃ 2019

28. września
15:00 Wasztaty z animacji lalkowej ,,Skarpetowe potwory"

Igor Fijałkowski
W trakcie warsztatów dzieci wykonają lalki - "Skarpeciaki Mapeciaki" i poznają tajniki zawodu scenografa. Przy użyciu kolorowych skarpet, piłeczek ping-pongowych oraz kolorowych przyborów pasmanteryjnych wyczarują wspaniałą lalkę teatralną, którą będą mogły zabrać do domu.

16:00 ,,Czarno-białe''
Teatr pod Orzełkiem
Poetycki spektakl dla dzieci utrzymany w stylu “Kabaretu Starszych Panów”. Bohaterowie przedstawiania wspólnie tworzą książkę o czarno-białym miasteczku, włączając widzów w przygody Czarnego i Białego Kota, Białego Niedźwiedzia i innych. Młodzi widzowie poznają perypetie mieszkańców miasteczka, bawiąc się klasyką poezji dziecięcej. Dodatkową atrakcją spektaklu będą lalki przypominające figury wycięte z kart książki.

12. października 
15:00 Warsztaty taneczne ,,Pięć tańczących zwierząt"
Kiali Kacper Lipiński
Warsztaty opierają się na systemie ruchowym F.G.D (Fight Gravity Dance), który łączy technikę tańca współczesnego z elementami sztuk walki. Prowadzący, autor koncepcji, przeprowadzi dzieci i rodziców przez świat tańca, pełnego gracji i lekkości oraz przez świat sztuk walki, pełen mocy i siły. Najważniejsza jednak pozostanie relacja rodzica z dzieckiem, oparta na zaufaniu i potrzebie przebywania razem. 

16:00 „Domisie w teatrze"
Drama Studio
Pewnego dnia Domisia Amelia wypowiada życzenie - chciałaby zostać wielką reżyserką. Domisiowa czarodziejka spełnia jej marzenie i przenosi, za pomocą czarów, wraz z Pysią, Erykiem i Strachowyjem, do najprawdziwszego Teatru. Okazuje się jednak, że nie wszyscy są tym zachwyceni. Jednak Amelia, krok po kroku, przekonuje ich, że zabawa w teatr jest naprawdę wspaniała. Nawet publiczność zostaje wciągnięta w realizację sztuki teatralnej! ?W spektaklu usłyszymy największe domisiowe przeboje, będzie można również zdobyć autograf ulubionego bohatera.

 

26. października
15:00 Warsztaty z poszukiwania muzyki ,,Uszy do góry"
Piotr Delimata
Ile muzyki jest w przyrodzie, ile przyrody w muzyce? Czy zwierzęta potrafią słuchać muzyki, a może nawet ją zagrać? Dzieci wspólnie poszukają symfonii i etiud zaklętych w szumie morza i śpiewie ptaków. A kiedy je już znajdą - poznają utwory znanych kompozytorów, by rozpoznać w nich… te same dźwięki.

16:00 „Owieczka Bella"
Teatr Gili Gili

Daleko, daleko, za górami, za lasami, za rwącymi potokami, na zielonej łące pasła się owieczka. Była tak mała, że można ją było pomylić z ciasteczkiem, a nazywała się Bella. Wiodła ze swoim pasterzem spokojne życie, jednak ciągle marzyła o tym by stać się większą.  Niezwykle ciepła i mądra opowieść o malutkiej owieczce, która chodząc w „nieswojej skórze” prędko przekonuje się, że warto być po prostu sobą.?

aktorzy: Ewa Rurarz, Igor Fijałkowski | scenariusz i reżyseria: Igor Fijałkowski| muzyka: Paweł Głosz | scenografia i lalki: Igor Fijałkowski

 

9. listopada | sprzedaż biletów od 2.10.19

15:00 Warsztaty ,,Smaki świata''
Agnieszka Foryś
Zajęcia pokażą dzieciom jak wspaniałe jest odkrywanie kultury innych krajów. Będą mogły dotknąć zębów piranii i spróbować swoich sił w jedzeniu pałeczkami. 

16:00 „Brzechwa w piosenkach” | sprzedaż biletów od 2.10.19

Fabryka Kultury
Warzywni śpiewacy - Kapusta, Groszek, Cebula i wiele innych przygotowują SHOW na cześć Jana Brzechwy. Tego dnia na scenie mają wystąpić także wielkie gwiazdy światowego formatu - Burak Zenon i Ziemniak Andrzej. Wszyscy oczekują ich przybycia, ponieważ piosenka „Buraki, Ziemniaki to fajne chłopaki" bije rekordy popularności. Jak będzie wyglądało Show? Czy porwie publiczność? I czy Show w ogóle się ZAGOTUJE? Na te pytania odpowiemy Wam w super zabawnym spektaklu – BRZECHWACZ, czyli Brzechwa w piosenkach, czyli Warzywne Show!

 

23. listopada | sprzedaż biletów od 2.10.19
15:00 Warsztaty ,,Asamblaże i kolaże - mój kolorowy świat"
Małgorzata Fabian
W trakcie warsztatów dzieci poznają różnicę między asamblażem, a kolażem. Przede wszystkim jednak przekonają się, że wyobraźnia nie ma granic, czasem wystarczy połączyć gotowe elementy, żeby powstał niesamowity obraz.

16:00 „O trzech zaklętych królewnach, czyli opowieść rozbójników" | sprzedaż biletów od 2.10.19

Teatr Tęcza Słupsk

Historie Śnieżki, Roszpunki i Śpiącej Królewny jakich jeszcze nie znacie. Banda zbójców znajduje w lesie dziecko. Chcąc je uspokoić, opowiadają bajki o swoich wymarzonych królewnach. Ale co wiedzą rozbójnicy o królewnach? Czy „twardziele” dadzą radę pocieszyć zapłakane dziecko.

reżyseria: Lucia Svobodová | scenografia: Lucia Svobodová | muzyka: Miłosz Sienkiewicz | tekst: Naďa Uherová | tłumaczenie: Michał Tramer | obsada: Maciej Gierłowski, Piotr Merecki, Maciej Piotrowski, Mikołaj Prynkiewicz

 

7. grudnia  | sprzedaż biletów od 2.11.19
15:00 Warsztaty ,,Lodowe śnieżynki i solny śnieg"
Do dzieła
Przy odrobinie szczęścia w grudniu pobawimy się prawdziwym śniegiem, a jeśli nie, to to nic straconego. Podczas warsztatów dzieci stworzą mydlane śnieżynki - zupełnie jak z krainy lodu, a żeby było jeszcze więcej frajdy ukręcą wspólnie solny śnieg kąpielowy.

16:00 „Sasza i bałwan" | Premiera | Sprzedaż biletów od 2.11.2019

Teatr Fuzja

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć