Poznań

Klasyka baśni w Bibliotece

Klasyka baśni w Bibliotece

W ubiegłą sobotą po raz ostatni przed wakacjami w Bibliotece Raczyńskich dzieci mogły wziąć udział w niezwykłym spotkaniu z literaturą, na którym istnym hitem były ...mrożone biszkopty! Jakie niespodzianki na nie czekały?

 

CZYTATY2, czyli cykl dedykowany przede wszystkim tatom. Ubiegła sobota i przypadający w nią Dzień Ojca był więc świetną okazją, aby panowie wybrali się na to wyjątkowe wydarzenie z książką w roli głównej wraz ze swymi pociechami.

Czytaty to spotkanie, które ujmuje zaangażowaniem maluchów, które aktywnie biorą udział w wydarzeniu, ale także tym, że nigdy nie wiadomo co się na nim wydarzy. Trzeba przyznać, że organizatorzy zapraszając do udziału w cyklu wyjątkowych gości dbają o to, aby podczas spotkania nigdy nie brakowało niespodzianek. Podobnie było i tym razem. Na scenie Czytatów zagościł Mały Inżynier, a jego pojawienie się zwiastowało moc eksperymentów. Dzięki animatorom dzieci mogły własnoręcznie wykonać chemiczne ogrody, a także spróbować zamrożonych przy pomocy ciekłego azotu do temperatury -200 stopni biszkoptów! Oczywiście wszystko odbywało się z opowieścią w tle, a tym razem spotkanie inspirowane było baśniami Andersena. Kto z nas ich nie kocha?

 

Pokazy naukowe i baśnie – czy da się je połączyć? Okazuje się, że jak najbardziej tak i to z jakim efektem! Mieszanka wydawać by się mogła nie pasująca do siebie, żeby nie powiedzieć „wybuchowa”, a jednak ten z pozoru mało udany duet okazał się być prawdziwym hitem angażując dzieci zarówno do udziału w czytaniu baśni jak i eksperymentach.

 

Na kolejne spotkanie z cyklu CZYTATY zapraszamy po wakacjach do filii Naramowickiej.

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć