Poznań

Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato

Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato

Pod tym tytułem rozpoczął się niedawno cykl spotkań w Bibliotece Raczyńskich i szturmem podbił serca muzykowania z dziećmi. Ochotników do wspólnego rodzinnego śpiewania nie zabrakło. A maluchy? Były zachwycone!

 

 

Śpiewanie kołysanek ma wielki wpływ na dzieci. Nie tylko je uspokaja i pozwala przygotować się snu, ale także buduje więzi i zbliża, a to najcenniejsza wartość. To prawdziwa przyjemność dla uszu maluchów, a subtelny głos rodzica sprawia, że szkrab czuje się bezpiecznie. Nie każdy rodzic jednak zna kołysanki, dlatego wspaniałą okazją, aby się ich nauczyć są pomysłowe warsztaty, które odbywają się w filii Naramowickiej.

Dotychczas odbyły się dwa spotkania tego typu, jednak wydaje się, że już zdobyły one pierwszych fanów. Rodzice dostają na nich treść piosenek w wydrukowanej formie, a piosenki są na tyle łatwe, że bardzo łatwo przyswoić ich rytm i melodie. Ich słowa zaś są łatwe do zapamiętania, szybko wpadają w ucho i na długo pozostają w głowie, co można było zaobserwować już po spotkaniu, kiedy to dzieci opuszczając bibliotekę nadal nuciły ulubione melodie w drodze do domu.

 

Spotkania te to swego rodzaju muzyczne animacje dla całych rodzin, więc mogą w nich uczestniczyć nie tylko rodzice, ale także dziadkowie. Uczestnicy siadają w kręgu na wygodnych kolorowych siedziskach, a dzieci mogą bawić się pośrodku na dywanie lub kołysać w ramionach rodzica. Nie ma tutaj sztywnych ram. Chodzi o to, aby każdy poczuł się swobodnie i oddał muzykowaniu w atmosferze komfortu.

 

Na koniec warto wspomnieć, że cała akcja realizowana przez Narodowe Forum Muzyki, a jej ideą jest wsparcie rodziców i opiekunów w budowaniu relacji z dziećmi poprzez wspólne muzykowanie. Pomysł świetny, a chętnych nie brakuje. Pozostaje więc nam czekać na kolejne spotkanie!

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć