Poznań

CZYTATY2   - opowieści i eksperymenty!

CZYTATY2 - opowieści i eksperymenty!

Po raz kolejny w Bibliotece Raczyńskich można było wziąć udział w jedynym w swoim rodzaju spotkaniu z literaturą. Tym razem dzieci mogły zobaczyć na scenie prawdziwą magię za sprawą pasjonujących eksperymentów obrazujących przebieg zdarzeń czytanej opowieści.

 

Gościnnie tym razem na scenie CZYTATÓW pojawił się dobrze znany poznaniakom Mały Inżynier.  Wiadomo więc było, że na dzieci czeka moc atrakcji. Tematem spotkania był smok wawelski. Panie  prowadzące czytając historię o tym legendarnym krakowskim stworzeniu jednocześnie starały się wprowadzić do niej magiczny akcent właśnie przy pomocy eksperymentów. Pokazały dzieciom, jak można zrobić pastę do zębów dla wielkiego smoka czy dlaczego pieniądze oblane specjalnym płynem nie płoną. Największe wrażenie na dzieciach zrobiła jednak sztuczka z ogniem. Było więc magicznie i bardzo widowiskowo, a na sali po każdym triku można było usłyszeć odgłos zdumienia, fascynacji i radości. Ale na tym nie koniec. Maluchy mogły także poznać legendę o panu Twardowskim, który podpisał pakt z diabłem i tu także nie zabrakło brawurowych popisów, w których mogli wziąć udział mali śmiałkowie zgromadzeni na sali. Uciechy było więc co niemiara i choć momentami było „strrrrrasznie” to odważni uczestnicy CZYTATÓW, którzy jak zwykle tłumnie przybyli do Biblioteki mieli masę dobrej zabawy z nutką „dreszczyku”, co widać było po ich żywiołowych reakcjach i buziach na których malował się uśmiech.

 

 

Oryginalna „forma podania” tego wysmakowanego spotkania z książką sprawia, że po jednym spotkaniu chce się więcej i więcej. Nie dziwi więc fakt, że ci, którzy byli choć raz na CZYTATACH wracają na nie po raz kolejny, więc frekwencja każdorazowo wzrasta. I to się chwali. Wydaje się bowiem, że współczesne dzieci coraz częściej sięgają po internet niż po książkę. Takie spotkania więc nie tylko zachęcają je do czytania, ale także aktywnie angażują do wspólnej zabawy. Najważniejsze jest jednak to, że za sprawą książki zbliżają członków rodziny, bo choć dedykowane są tatom i ich pociechom to na CZYTATY przybywają całe rodziny!

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć