Warszawa

Pan Vivaldi

Pan Vivaldi

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu płytę CD „Pan Vivaldi” z piosenkami dla dzieci i oryginalnymi nagraniami słynnych „Czterech Pór Roku” Vivaldiego. 

 

Jest to forma kontynuacji sukcesu cyklu koncertów edukacyjnych „Antonio Vivaldi Cztery Pory Roku dla dzieci” w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, który obejrzało około 14 tysięcy młodych widzów. W trakcie koncertów wykonywane były piosenki oparte na motywach słynnego dzieła Vivaldiego. Piękne melodie autorstwa Piotra Salabera i towarzyszące im teksty Mariusza Trzaski i Zdzisława Prussa szybko zdobyły sympatię najmłodszej publiczności.

 

Pomysł wykorzystania potencjału piosenek, jako muzycznej zapowiedzi właściwych Czterech Pór Roku, spodobał się artystom zaproszonym do realizacji projektu – Annie Dereszowskiej, Piotrowi Salaberowi i Natalii Walewskiej. Płyta „Pan Vivaldi” to okazja do zaprezentowania szerokiemu gronu odbiorców połączenia dwóch światów - dziecięcego i dorosłego, postrzeganych przez pryzmat wielkiej sztuki.

Utwory dla dzieci przeplatają się z autorskimi nagraniami znakomitej skrzypaczki - Natalii Walewskiej. Artystka otrzymała honorowe wyróżnienie przemysłu fonograficznego w postaci Złotej i Platynowej Płyty za nagranie "Czterech Pór Roku" pod dyrekcją Tadeusza Wojciechowskiego.

Piosenki są zaproszeniem do odkrywania uroków kolejnej pory roku. Opowiadają o nastroju jaki panuje w kompozycji, w przyjazny sposób wprowadzając słuchacza w sferę wyższej sztuki.

 

Partie wokalne na płycie wykonują: znana aktorka - Anna Dereszowska i ceniony twórca muzyki teatralno – filmowej - Piotr Salaber.

Tematyka „Pana Vivaldiego” doskonale wpisuje się w aktualne trendy wychowywania dzieci, a jej funkcja edukacyjna jest dodatkowym walorem. Z kolei nowatorskie połączenie piosenek dla dzieci z oryginalnymi nagraniami „Czterech Pór Roku” sprawi, że najmłodsi słuchacze nie tylko przyjemnie spędzą czas - będzie to dla nich także pozostająca na długo w pamięci lekcja muzyki.

 

„ Pan Vivaldi swoje skarby wyczarował z wyobraźni

Smyczkiem, który cuda niesie

Cudem, który niesie jesień

Wyczarował je nutkami

Akordami, które same

Wciąż zjawiają się, wciąż zjawiają się…”

 

Zapraszamy w niezwykłą podróż po muzycznych porach roku!

W piosence wszystko jest możliwe. Wiosna przychodzi tak po prostu, po letniej burzy zawsze świeci słońce, lalki jesienią bywają smutne, a zimą…. zimę po prostu trzeba przetrzymać.

Przygotujcie walizkę z ubraniami na każdą pogodę, zabierzcie ze sobą ulubionego pluszowego misia i ukochaną lalkę. W świecie wyobraźni Pana Vivaldiego przeżyjecie niezapomniane chwile! Gotowi na niezwykłe przygody?

 

Vivaldi szuka inspiracji do stworzenia najpiękniejszego koncertu wszechczasów. Zafascynowany wiosennym śpiewem słowika próbuje rozszyfrować ptasi alfabet. Zbudzony z letniego snu przez odgłosy nadchodzącej burzy chętnie bawi się dźwiękami i tonacjami barw. Na jesiennym straganie w bajeczny sposób ożywia dary natury, tocząc z nimi zabawne spory o wyższości dźwięku C nad D. Zimą zaprasza nas do rodzinnego domu. Przy kominku snuje wzruszającą opowieść o choince i Świętym Mikołaju. Z pudełek z prezentami odpakuje wzruszające wspomnienia, a najpiękniejsze z nich ozdobi muzyką.

 

Tekst „Pan Vivaldi” – okładka CD

 

Czy znasz niezawodny przepis na znakomitą płytę dla dzieci?

Oto on: 4 kilogramy nut, po jednym z każdej Pory Roku, szczypta talentu skrzypcowego, dwie szczypty talentu wokalnego i pół łyżeczki poetyckiego tekstu. Składniki dokładnie mieszamy i cierpliwie czekamy aż powstanie apetyczne... ciasteczko!

Cztery Pory Roku Antonia Vivaldiego i piosenki oparte na ich motywach, to znakomita muzyczna uczta! Coś do schrupania, coś do pośpiewania – gwarantujemy, że będzie smakowało zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Płyta jest kompilacją mistrzowskiego wykonania arcydzieła Vivaldiego z udziałem znakomitej skrzypaczki Natalii Walewskiej i piosenek dla dzieci, które są formą zaproszenia do odkrywania uroków kolejnej pory roku. W pełen przygód świat Pana Vivaldiego zapraszają znane i lubiane głosy Anny Dereszowskij i Piotra Salabera.

 

Wykonawcy:

Piosenki dla dzieci na motywach „Czterech Pór Roku” A. Vivaldiego:

Anna Dereszowska – śpiew

Piotr Salaber – śpiew, dyrygent, kompozytor

Natalia Walewska – skrzypce solo

 

Zespół instrumentalny w składzie:

Łukasz Perucki – skrzypce

Anna Bona – skrzypce

Sławomir Iwaniak – altówka

Anna Śmiszek – Wesołowska – wiolonczela

Aleksander Przeradowski – klawesyn

 

Koncerty skrzypcowe „Cztery Pory Roku” A. Vivaldiego:

Tadeusz Wojciechowski – dyrygent

Natalia Walewska – skrzypce solo

Capella Gedanensis

 

Wydawca:

Soliton

 

Patroni medialni:

Polskie Radio Dzieciom

czasdzieci.pl

Magazyn Together

trojmiasto.pl

 

Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Pomorskiego

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Filmy, muzyka i gry

Warto zobaczyć