Warszawa

Parauszek i Przyjaciele, Część 3 (DVD)

Parauszek i Przyjaciele, Część 3 (DVD)

Bohaterowie z Naszego Lasu wracają z nową porcją przygód. Pierwsza od ponad dekady polska animacja lalkowa. Część 3 na DVD już od 23 maja!

 

„Parauszek i Przyjaciele” to pełna ciepła i humoru propozycja dla najmłodszych od łódzkiego studia Se-Ma-For, w którym w roku 2008 powstał nagrodzony Oscarem „Piotruś i Wilk”.

 


Jedno z najstarszych polskich studiów to już niemal 66 lat tradycji i tak kultowe pozycje jak „Miś Uszatek” czy „Miś Colargol”. 

 

DRUGI SEZON

Dzisiejszy Se-ma-for, wracając do swoich korzeni, serwuje dzieciom współczesną animację na światowym poziomie. Seria opowiada o przygodach dziewiątki przyjaciół - mieszkańców krainy zwanej Naszym Lasem. Obok tytułowego Zajączka Parauszka, dziecięcy widzowie poznają Zajączkę Usię, Łosia Łopatka, Bobra Klepka, Misia Benka, Srokę Madzię, Wiewiórkę Kitkę czy dwóch leśnych urwisów – Lisa Fredka i Wilka Waldka. Perypetiom dziecięcych bohaterów przygląda się jedyny dorosły w tej historii – Sowa Uhu, która daje małym widzom wskazówki na temat właściwego zachowania.

 


„Parauszek” w delikatny i przystępny sposób edukuje małych odbiorców w takich kwestiach jak przyjaźń, odwaga, odpowiedzialność czy wiara we własne siły. Każdy odcinek to też ładunek pozytywnych wartości, które łatwo można wprost z Naszego Lasu przenieść do własnego domu.

 

W drugiej serii sympatyczne zwierzątka przeżywają rozmaite perypetie pod okiem mądrej Sowy Uhu. Udziela ona wskazówek na temat właściwego zachowania, dzięki czemu bohaterowie serialu i mali widzowie uczą się pokonywać każdą przeszkodę!

 

 

WYDANIE DVD

ODCINEK 14 – BURSZTYNOWA WRÓŻKA

W lesie odbywa się festyn, na który każdy z przyjaciół przygotowuje coś specjalnego. Lis z Wilkiem przygotowują stanowisko magiczne, które przepowiada przyszłość… Ale czy na pewno?

 

ODCINEK 15 – LEŚNY TEATR
Parauszek postanawia wystawić przedstawienie teatralne, jednak podczas prób nic się nie układa. Lis dostaje czkawki, Łoś nie umie nauczyć się kwestii, a Wilk ma tremę. Kto pomoże aktorom?

 

ODCINEK 16 – MARZENIE
Parauszek marzy, by nauczyć się latać. Lis i Wilk jak zwykle wietrzą interes i proponują mu kurs latania. Czy zajączkowi uda się wzbić w powietrze?

 

ODCINEK 17 – EKOLOGICZNI PRZYJACIELE
W lesie panuje bałagan i wszędzie walają się śmieci. Mieszkańcy postanawiają je posprzątać i posegregować. Do akcji dołączają się nawet Lis i Wilk, zachęceni perspektywą nagrody.

 

ODCINEK 18 – SŁAWNA PIOSENKARKA
Do lasu przyjeżdża kuzynka Sroki. Jest bardzo nieśmiała, więc postanawia podać się za sławną piosenkarkę. Słysząc o przyjeździe gwiazdy, przyjaciele również się przebierają. Jak zakończy się ta osobliwa maskarada?

 

ODCINEK 19 – LEŚNY OLBRZYM
Mieszkańcy lasu postanawiają odnaleźć najgrubsze drzewo w lesie i nadać mu nazwę od imienia zwycięzcy. Lis z Wilkiem mają jednak inne plany wobec „olbrzyma”.

 

 

TECHNIKA

Serial, wykonany został w niezwykłej i rzadkiej technice animacji lalkowej - zachwyca barwnością postaci, scenografią i plastyką. Na jego potrzeby prawdziwi artyści stworzyli mały świat – lasy, wzgórza, fantazyjne domki czy setki niewiarygodnych, maleńkich rekwizytów. Do dziesięciu ról powstało również ponad sto lalek animacyjnych, wyposażonych w skomplikowane konstrukcje.

- W produkcję „Parauszka” zaangażowane są trzy piętra Se-ma-fora – wyjaśnia producent Adam Ptak – góra to pracownie artystyczne – plastyków, krawców i rzeźbiarzy, na pierwszym piętrze mamy postprodukcję i studio dźwiękowe, a na dole rozległy plan z ośmioma stanowiskami do animacji i całą brygadą animatorów i personelu planu. To jak hollywoodzka produkcja, tylko w mikro-skali.

 

NAGRODY

„Parauszek” zawędrował już do konkursów wielu międzynarodowych festiwali, w tym jednego z najważniejszych na świecie, we francuskim Annecy. Dostał się również do konkursu na Chicago International Children’s Film Festival - to jeden z najważniejszych światowych festiwali poświęconych twórczości dla dzieci!

Wygląda na to, że mały zajączek może stać się niezłym ambasadorem polskiej kultury za granicą.

W planach jest również pełen metraż.

 

PREMIERA CZĘŚCI 4 NA DVD JUŻ 6 CZERWCA!

 

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Filmy, muzyka i gry

Warto zobaczyć