Warszawa

LEGO CHiMA, Część 5 - wydanie DVD

LEGO CHiMA, Część 5 - wydanie DVD

Ostatnia część 1 sezonu bestsellerowej animowanej serii LEGO, premierowo na DVD od 24 stycznia. Walka trwa!

 

W królestwie Chima trwają pokojowe rozmowy. Laval zostaje skazany przez ojca, króla Lwów, na wygnanie. W czasie jego nieobecności ten zostaje pojmany i uwięziony. Potem następują nieprzewidziane okoliczności - nad Chimę nadciąga czarna chmura a źródło Chi wysycha. Rozpoczyna się wielka bitwa o resztki Chi. Tylko Laval wierzy, że istnieje pokojowe rozwiązanie, ale na to potrzeba czasu.

 

 

ODCINEK 17 – Laval na wygnaniu

Wysiłki Lavala, zmierzające do przerwania walk podczas rozmów pokojowych zmuszają króla Lwów, Lagravisa, do skazania własnego syna na wygnanie. Wygnany Laval dowiaduje się, że pod jego nieobecność Cragger uwięził jego ojca. Musi go uwolnić... Ale jak może to zrobić będąc z dala od domu?

 

ODCINEK 18 – Chmura mroku

Nad górą Cavora, źródłem energii Chi, pojawia się dziwna czarna chmura. Laval i Eris postanawiają ją sprawdzić, ale chmura wydaje się bronić. Plemiona CHIMY muszą zjednoczyć siły w walce z chmurą. Najgorsze ma jednak dopiero nadejść...

 

ODCINEK 19 – Upadek Chimy

Wodospady CHI wyschły. Eris i Bobry próbują wspiąć się na Cavorę, by poznać przyczynę. Krokodyle obwiniają Lwy i mobilizują Wilki, Kruki, a nawet Nosorożce do wielkiego ataku mającego na celu przejęcie resztek energii CHI. Wielka bitwa wisi na włosku.

 

ODCINEK 20 – Za Chime!
Wodospady CHI na Cavorze są wciąż suche, a na niebie nadal wisi czarna chmura. Bitwa o CHI trwa. Świątynia Lwów jest oblegana i tylko kwestią czasu pozostaje jej zdobycie przez Krokodyle, Wilki, Kruki i Nosorożce. Jedynie Laval wierzy w pokojowe rozwiązanie... Ale na to potrzeba dużo czasu.

 


 

O świecie Chima:

Pewnego razu, w przepięknej, dziewiczej krainie, królestwie zwierząt przypominającym raj, doszło do konfliktu pomiędzy ośmioma zwierzęcymi plemionami. Niegdyś najlepsi przyjaciele, dziś podstępni wrogowie. Powodem nieporozumienia stał się surowiec naturalny zwany CHI -  potężny żywioł, który jest źródłem życia, ale w niepowołanych rękach może stać się przyczyną całkowitego zniszczenia królestwa. Legendy Chima to dzieje bohaterów, którzy rozumieją prawdziwą naturę CHI a także ich wrogów.

CHI jest naturalnym, życiodajnym surowcem o niesamowitej mocy. Spływa z góry Cavora i do rzeki Cavora, przypominając magiczną wodę. Jego moce pozostają uśpione dopóki nie dotrze do świętego żródła CHI, strzeżonego przez plemię lwów. To tutaj powstają niezwykłe świecące, niebieskie kule.  Zawierają one ogromną siłę natury i wykorzystywane są do silników pojazdów i broni. Użycie kuli CHI daje zwierzęcym bohaterom wyjątkowe zdolności. Wzrasta ich żywotność, siła i wytrzymałość a także wzmacniają się instynkty zwierzęce. Każda kula ostatecznie jednak ulega wyczerpaniu i wraca do swojej naturalnej postaci. Należy używać ich z wielka rozwagą, gdyż przyrost mocy jest w efekcie bardzo wyczerpujący. Poziom CHI w świętym źródle nie może zostać zaburzony, gdyż groziłoby to olbrzymimi klęskami naturalnymi. Równowaga CHI wpływa na równowagę całej Chimy. Dlatego każde z plemion zamieszkujących Chimę musi zostać obdarowane kulami, nawet te najbardziej wrogie. Moc CHI musi być stale zużywana, w przeciwnym razie krainę zniszczą straszliwe katastrofy.

 

Seria została zrealizowana przez producentów uwielbianej przez dzieciaki, bestsellerowej serii LEGO Ninjago.
 

Wkrótce dostępny również pakiet LEGO Chima, kompletna kolekcja (części 1-5).

 

 


 

Recenzje:

 

Lew Lawal, za kradzież złotego CHI, którą popełnił, aby ratować przyjaciół został skazany przez swego ojca - króla lwów na wygnanie. Ojciec powiedział mu, że może prosić o darowanie kary, ale Lawal był uparty i wolał iść w świat. Kiedy już go nie było w krainie, krokodyle pod wodzą Kagera zaplanowały wielki atak na świątynię lwów, porwały i uwięziły króla. Lawal ruszył na ratunek i uwolnił go, a potem razem wrócili do domu, gdyż Lawal odpokutował swoje winy. Film jest fajny, toczy się w świecie Chimy tak jak kolejne opowieści o: chmurze mroku, upadku Chimy i wielkiej wojnie o Chimę. Mam kolegów, którzy zbierają kolekcję Chimy ludków i też toczą nimi różne bitwy.

 

Bartek, lat 9

 

 

Serial animowany Chima potrafi zaciekawić widza, wywołać pozytywne wrażenie oraz obudzić głębokie zainteresowanie pozostałymi odcinkami. Bajka opowiada o walce zwierząt – lwów, wilków, krokodyli, orłów, misi, kruków, nosorożców, niedźwiedzi, goryli i bobrów, próbujących zdobyć władzę oraz magiczną moc CHI. Serial ma również dwóch głównych bohaterów: Lavala – przedstawiciela lwów, który jest bardzo dobry i cały czas ma nadzieję na to, że w końcu nastanie pokój między wszystkimi plemionami, oraz Craggera – przedstawiciela krokodyli, który również w głębi jest pozytywną postacią, tylko trochę zagubioną z powodu chęci posiadania i bycia najważniejszym.    

 

Serial zawiera sceny walki i pojedynków, przedstawiających akty przemocy i agresji, aczkolwiek nie występuje w nich krew, brutalność czy śmierć. Każdy z tych kadrów jest jednak moim zdaniem usprawiedliwiony, dzięki mądrym pointom oraz scenom przemawiających za wybaczeniem, niesieniem pomocy, byciu wyrozumiałym oraz przyjaźnią, która przetrwa wszystko. Bajka jest przepełniona efektami dźwiękowymi oraz świetlnymi, ale dynamiczna akcja serialu czasem nie mogłaby się bez nich obejść.

 

Na pochwałę zasługuje fakt, że cztery odcinki, znajdujące się na tej płycie pod następującymi tytułami: „Laval na wygnaniu”, „Chmura mroku”, „Upadek Chimy” oraz „Za Chimę” tworzą jedną, spójną całość, którą można oglądać jako film podzielony na wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Czy pozwolić dziecku na oglądanie podobnych bajek, zawierających sceny bitwy, powodowanej nienawiścią? Na to pytanie nie znam odpowiedzi, ale na pewno nie jest to serial prowadzący do negatywnych i aspołecznych zachowań dzieci. Wręcz przeciwnie, może on przekazać wiele wartości, które w XXI wieku schodzą na dalszy plan w egzystencji ludzkiej.

 

Angelika Herkowiak

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Filmy, muzyka i gry

Warto zobaczyć