Warszawa

Najnowsze przygody Mikołajka cz. 1

Najnowsze przygody Mikołajka cz. 1

Zupełnie nowa seria animowanego "Mikołajka" to idealny sposób na wprowadzenie najmłodszych widzów do świata książek. Sprawdź, co tym razem wymyślą Mikołajek i jego niesforni kumple. Historie doskonale znane z książek o Mikołajku, a także zupełnie nowe - równie zabawne i zwariowane!

 

Dźwięk: Dolby Digital 5.1 (polski dubbing)

Język: polski

Obraz: 16:9

Premiera: 2 8.11.2012

Uwagi: 13 odcinków

Czas trwania: 150 min.

Dystrybutor: Best Film

 

Recenzje:

 

Jeżeli z jakiegoś powodu dzieciaki nie znają książek o Mikołajku albo nie lubią słuchać czytanych opowieści, warto pokazać im animowane odcinki przygód Mikołajka i jego kumpli. Świetne, zabawne historie. Dla chłopców i dla dziewczynek. Takie z prawdziwego dzieciństwa. Gdzie są groźni nauczyciele, którzy jednak mają serce i tata, który boi się dentysty i gdzie ma się tysiące małych problemów, które da się jednak rozwiązać przy pomocy przyjaciół, wcale nie takich idealnych, bo przecież nie raz zarobi się od nich fangę w nos.
Bardzo prosta, trochę staromodna animacja, jak z naszego Bolka i Lolka – to nie jest wada. Prześmieszne historie wciągną nie tylko dzieci.

mama Beata

 

*  *  *

 

Z wielką przyjemnością obejrzałam wraz z czteroletnim synkiem 13 odcinków na DVD Najnowszych Przygód Mikołajka. Dopiero "wkręcam się" w świat tego prześmiesznego chłopca i całą sobą kibicuję, dołączam do fanklubu. Podoba mi się, że Mikołajek w swoich szkolnych i podwórkowych wybrykach kieruje się dobrym sercem, uczciwością, poczuciem humoru. W odcinku pod tytułem Cukierek chce znaleźć najlepszy dom dla małego kotka, którego rodzice nie pozwalają zostawić w domu. W efekcie zaraża wielką empatią do zwierzątka srogo jedynie wyglądającego nauczyciela – Rosoła.
Natomiast opowiadanie Wazon jest przykładem troski, hojności, dobroczynności – kiedy chłopiec przemierza całe miasto wraz z przyjaciółmi, aby odkupić potłuczony wazon, mający być prezentem dla jego babci. Gdyby rodzice wiedzieli, ile wysiłku włożył, aby naprawić nieumyślny wypadek. Na pewno byliby dumni. Myślę, że dla rodziców, którzy wspólnie oglądają ze swoimi pociechami Mikołajka, jest to doskonała lekcja wyrozumiałości. Mimo że nie jestem zwolenniczką długiego oglądania bajek ze szklanego ekranu, to dla Mikołajka robimy wyjątek i całą rodziną zasiadamy na kanapie. Oby tylko tak mądre bajki oglądały nasze dzieci.

mama Kasia

Komentarze

Syn Filip uwielbia ta bajke tak samo jak jego mama:] sympatycza i poluczajaca

dodany: 2013-01-10 16:43:37, przez: Iwona

Polecamy

Więcej z działu: Filmy, muzyka i gry

Warto zobaczyć