Warszawa

Kopciuszek na Blu-Ray i DVD

Kopciuszek na Blu-Ray i DVD

Odkryj na nowo klasyczne arcydzieło Disneya! „Kopciuszek” powraca w ekskluzywnej edycji Ze Skarbca Disneya, by oczarować kolejne pokolenie niezapomnianą historią, sympatycznymi bohaterami i nominowaną do Oscara muzyką. Niewątpliwym atutem wydania na Blu-ray i DVD jest nowy polski dubbing oraz bogate dodatki specjalne, w których znajdziemy m.in. krótkometrażówkę „I żyli długo i zaplątani”, czyli dalsze losy Roszpunki i Flynna z „Zaplątanych”.

 


Choć macocha i przyrodnie siostry robią wszystko, by dokuczyć Kopciuszkowi, dziewczyna wciąż wierzy, że jej marzenia o lepszym losie kiedyś się spełnią. I tak się dzieje, gdy w jej życiu pojawia się Dobra Wróżka. Dzięki czarodziejskiej różdżce łachmany zmieniają się w cudowną suknię, a ogrodowa dynia w przepiękną karocę i Kopciuszek spędza wieczór na królewskim balu, w ramionach wyśnionego księcia. Jednak o północy czar pryska i dziewczyna ucieka w popłochu, gubiąc po drodze szklany pantofelek... Czy księciu uda się odnaleźć tajemniczą ukochaną?

 


„Kopciuszek” należy do kolekcji Ze Skarbca Disneya, zawierającej starannie wybrane, klasyczne animacje, będące częścią światowego dziedzictwa kulturowego. Filmy te ukazują się tylko raz na kilka lat, w ekskluzywnych wydaniach oraz z nową jakością obrazu i dźwięku, dzięki czemu pomimo upływu lat zachowują młodość.

 

 

 

Recenzje:

 
Urzeka interesującą fabułą, niezapomnianą muzyką
Kopciuszek to ponadczasowa, czarująca i klasyczna animacja Disneya. Ten niezwykły film, zachwycający już kolejne pokolenia, ukazał się niedawno w wyjątkowej edycji "Ze Skarbca Disneya".
Nadal urzeka interesującą fabułą, niezapomnianą muzyką, przesympatycznymi bohaterami i wyjątkową animacją, ale teraz dodatkowo fascynuje nową jakością obrazu i dźwięku, dzięki nowej jakości High Definition na Blu-ray.
Dodatkową zaletą wydania filmu na Blu-ray i DVD jest nowy polski dubbing, a także najrozmaitsze dodatki specjalne, m.in. krótkometrażówka I żyli długo i zaplątani, czyli dalsze losy Roszpunki i Flynna z filmu Zaplątani.
Kopciuszek Walta Disneya to piękna opowieść o marzeniach, przyjaźni, odmianie losu, ale również o… zwierzętach. Najciekawszymi postaciami są myszki, ptaszki, pies i koń (jedyni przyjaciele Kopciuszka) oraz znakomicie wykreowany zwierzęcy czarny charakter - kot Lucyfer.
Polecam ten rewelacyjny film dla całej rodziny!
Beata Dziąbek
 
*  *  *
 
Opowieść, która się nie starzeje
Klasyczne filmy Disneya są ponadczasowe. Dla mojego pokolenia to filmy z dzieciństwa przywołujące te najlepsze beztroskie chwile. Jednym z tych filmów jest na pewno Kopciuszek. Historia znana wszystkim. W tym klasycznym wydaniu ciekawa również dla naszych dzieci. Tutaj ważna jest nie tylko historia miłości i przemiany życia biednej dziewczyny. Ogromną rolę odgrywają zwierzęta: myszy, ptaki czy pies. To one pomagają Kopciuszkowi. To one sprawiają, że wielka zmiana losu jest możliwa. A czy są dzieci nielubiące bajek, w których bohaterami są zwierzęta?
Dla nas, dorosłych, teraz najważniejsze są role drugoplanowe. Doskonale skonstruowane role macochy i złych sióstr. To są prawdziwe postaci z krwi i kości. Barwne i wielowymiarowe.
Jak to zwykle u Disneya bywa, ważna jest również warstwa muzyczna, która natychmiast wpada w ucho. Niezwykle pasuje do fabuły i wzmacnia jej magiczny klimat.
Kopciuszek Disneya to film, który ogląda się z przyjemnością, bez względu na to, ile ma się lat. To opowieść, która się nie starzeje.
mama Beata
 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Filmy, muzyka i gry

Warto zobaczyć