Warszawa

PAK Wróżki: Dzwoneczek + Dzwoneczek i zaginiony skarb + Dzwoneczek i uczynne wróżki + Wielkie zawody

PAK Wróżki: Dzwoneczek + Dzwoneczek i zaginiony skarb + Dzwoneczek i uczynne wróżki + Wielkie zawody

Czas: 230 min

Obraz: 16:9 widescreen (1.78:1)

Dźwięk: polski dubbing 5.1, angielski 5.1

Napisy: polskie, angielskie

Gatunek: animacja

Wersja językowa: dubbing

Liczba płyt: 4 x

 

Dzwoneczek

 

Wybierz się w podróż do sekretnego świata Przystani Elfów i poznaj zdumiewającą historię najsłynniejszej wróżki Disneya, oglądając magiczny, pełnometrażowy film „Dzwoneczek”. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad sekretami natury? Czy wiesz, skąd się biorą światła i barwy towarzyszące poszczególnym porom roku? Dzięki pełnej przygód wyprawie do czarodziejskiej krainy uzyskasz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. To Dzwoneczek i jej cztery najlepsze przyjaciółki przemieniają zimę w wiosnę. Dzięki potędze wiary, zaufania i odrobinie ich magicznego pyłu szybko przekonasz się, że najważniejsze w życiu jest bycie sobą. „Dzwoneczek” to niezwykła, pełna radości i wyobraźni bajka, stworzona na cześć uwielbianej na całym świecie wróżki, która z pewnością zachwyci ciebie i całą twoją rodzinę!

 

Dzwoneczek i zaginiony skarb

 

Uwolnij swoją wyobraźnię i daj się porwać cudownej przygodzie ze świata wróżek! Tegoroczna jesień ma być bardzo wyjątkowa - na niebie pojawi się niebieski księżyc. Jego błękitną poświatę wróżki przemienią w pył, który wzmocni Drzewo Pyłkowe, będące źródłem ich mocy. Ten niezwykły rytuał odbywa się raz na kilka lat, podczas Jesiennego Festynu. W tym roku jednak Dzwoneczek przez przypadek naraziła uroczystość na niebezpieczeństwo! Aby wróżki nadal mogły czarować, Dzwoneczek musi wyruszyć z misją w podróż do nieznanych krain i odnaleźć sekretny skarb. Po drodze spotka ją mnóstwo niezwykłych przygód. Z pomocą swego przyjaciela Terencja i uroczej Iskierki trafi w miejsca, których istnienia nawet nie podejrzewała i odkryje najcenniejszy ze skarbów. "Dzwoneczek i zaginiony skarb" to piękna i wzruszająca opowieść o potędze przyjaźni, którą twoja rodzina będzie się zachwycać bez końca!

 

Dzwoneczek i uczynne wróżki

 

Co zrobisz, gdy pewnego dnia zobaczysz wróżkę? Bądź świadkiem pierwszego spotkania Dzwoneczka z człowiekiem, choć wcale nie tym, o którym myślisz. Na długo przed poznaniem Wendy i Zaginionych Chłopców w filmie „Piotruś Pan”, Dzwoneczek spotkała Lizzy, małą dziewczynkę, która wierzyła w krainę wróżek i moc magicznego pyłku. Podczas letniej wizyty wróżek na kwiecistych łąkach po raz pierwszy stykają się dwa różne światy. Dzwoneczek zostaje uwięziony przez samotną dziewczynkę, która bardzo potrzebuje kogoś do zabawy. Gdy inne wróżki wyruszają na pomoc, Dzwoneczek podejmuje wielkie ryzyko narażając na niebezpieczeństwo zarówno siebie, jak i swoje przyjaciółki. „Dzwoneczek i uczynne wróżki” to opowieść poruszająca wyobraźnię, która swoją magią zaczaruje całą rodzinę. Być może nawet i ty uwierzysz w moc czarów.

 

Wielkie zawody w Przystani Elfów

 

Dołącz do Dzwoneczka i jej przyjaciółek i weź udział w emocjonujących zawodach! Pomóż ogrodowym wróżkom przełamać złą passę i przygotuj się na mnóstwo dobrej zabawy, śmiechu, żartów oraz przygód. „Wielkie zawody w Przystani Elfów” to niezwykła krótkometrażówka Disneya, pełna magii, sportowej rywalizacji i zaskakujących niespodzianek!

 

Wyłączna dystrybucja w Polsce: CD Projekt Sp. z o.o

 

Recenzje:

 

Dzwoneczek i uczynne wróżki

Po raz trzeci wytwórnia Disneya zaprasza nas do udziału w niezwykłych przygodach przesympatycznej bohaterki – wróżki o imieniu Dzwoneczek. I jak poprzednie odcinki tej historii i tym razem jest to piękna opowieść pełna ciepła, radości, humoru – absolutnie magiczna. Przyznam, że uwielbiam filmy Disneya, a Dzwoneczek bez wątpienia stał się ulubioną bohaterką mojej córeczki, no dobrze, przyznam się, że moją też!
Wspaniale jest oglądać z dzieckiem film i bawić się równie dobrze jak ono, a widok zachwyconej buzi jest absolutnie bezcenny. Ze swoistą maestrią studio Disneya wyczarowało magiczny świat i szereg barwnych postaci, których nie sposób nie polubić. Główna bohaterka książki, Dzwoneczek, to przesympatyczna, pełna życzliwości postać, może nieco ciekawska i pakująca się w tarapaty, ale przecież nikt nie jest idealny. Nawet wróżki.
W opowieści Dzwoneczek i uczynne wróżki bohaterka trafia do świata ludzi i poznaje małą dziewczynkę o imieniu Lizzy, która jest bardzo, bardzo samotna i marzy o tym, by jej niezwykle zapracowany tata poświęcił jej trochę czasu, by trochę z nią pobył, by ją zauważył. Dziewczynka postanawia uwięzić Dzwoneczka, żeby mieć towarzyszkę zabaw. Całe zdarzenie obserwuje wiecznie niezadowolona, ironiczna Widia, która wraz z wiernymi przyjaciółmi – Iskierką, Różyczką, Mgiełką i Jelonką rusza na ratunek. Ta niezwykła podróż sprawia, że poznają inny, obcy sobie świat i uczą się, że zaprzyjaźnić się można nawet z kimś bardzo od nas różnym i że różnice pomiędzy światami były de facto powierzchowne – a istota tożsama. W obu światach bowiem najważniejsze są przyjaźń, miłość i to, by móc na siebie liczyć oraz być dla siebie wparciem.
Nie sposób nie zachwycić się doskonałą animacją, dzięki której wyczarowany (bo inaczej powiedzieć się nie da!) przez studio Disneya świat staje się dla nas niemal rzeczywisty. Bajka jest przepiękna, pełna barw, nasycona niesamowitą muzyką, która długo po obejrzeniu bajeczki nadal gra w duszy. Korowód barwnych postaci i rewelacyjne, pełne humoru dialogi sprawiają, że film chce się obejrzeć raz jeszcze i potem znowu, i znowu. Wolny jest on od wszelkiej przemocy, opowiada w piękny sposób o sprawach ważnych. Słowem kino familijne w najlepszym wydaniu.
Serdecznie polecam przygody Dzwoneczka każdemu! To 111 minut rewelacyjnej zabawy!

mama Inga

 

*  *  *

 

Dzwoneczek i zaginiony skarb

Dzwoneczek i zaginiony skarb to kolejny film z wytwórni Walta Disneya. Tym razem Dzwoneczek ma misję. Musi stworzyć Jesienne Berło. To ważne zadanie i Dzwoneczek chce wykonać je jak najlepiej. Ma wielu pomocników. Jej przyjaciele chcą bardzo pomóc, ale to tylko irytuje zaaferowaną pracą wróżkę. Do tego stopnia, że w złości odgania od siebie wszystkich. Jak się jednak później okazuje, będzie ich bardzo potrzebować. 
Dzwoneczek i skarb to tradycyjna baśń z morałem, taka jak w dzieciństwie. Naprawdę magiczna historia o przyjaźni.

mama Beata

 

*  *  *

 

Dzwoneczek

Dzwoneczek, pełnometrażowy film z wytwórni Walta Disneya, to doskonała propozycja na rodzinny seans. Bowiem za sprawą tej, wypełnionej wpadającymi w ucho piosenkami i zabawnymi dialogami, opowieści możemy wraz z naszymi pociechami przenieść się do magicznego świata wróżek, by poznać losy tytułowej cynki od jej narodzin na Przystani Elfów aż do dnia, kiedy spełnia się jej marzenie o podróży na Stały Ląd.
Młodszych odbiorców urzeknie zapewne fascynujący, animowany świat wróżek. Śledząc perypetie Dzwoneczka, dzieci dowiadują się, czym trudnią się wróżki przez cały rok, jak przyczyniają się do zmian pór roku, do czego służy im magiczny pył, jakimi talentami są obdarzone itp. Nieco starsi odbiorcy i ich rodzice również nie będą się nudzić, gdyż Dzwoneczek to nie tylko historia wróżki, ale także rzadka okazja, by na chwilę przenieść się do świata dzieciństwa i, wsłuchując się w nasycone humorem dialogi (głównie w wykonaniu duetu: Klank i Pompon), przyjrzeć się relacjom międzyludzkim doskonale zobrazowanym w tej, na pozór adresowanej dla dzieci jedynie, bajce.
Dzwoneczek wart jest uwagi również ze względu na inne walory edukacyjne i optymistyczne przesłanie, jakie za sobą niesie. Towarzysząc tytułowej wróżce, mali widzowie, śledząc jej losy uczą się, że warto marzyć, a posiadany talent to wyjątkowy dar. Nie chcę zdradzać szczegółów, by nie psuć przyjemności oglądania tej animacji.
Polecam Dzwoneczek na rodzinny seans, gdyż w filmie miejscami akcja toczy się wartko, a niektóre sceny mogą przestraszyć nieco młodszych i bardziej wrażliwych widzów (sceny ucieczki galopujących ostów czy polowanie jastrzębia!). A zatem może warto, by rodzic najpierw sam obejrzał choć wspomniane fragmenty, a wybór wieku odbiorców dopasował do wrażliwości swych pociech.
Po rodzinnej projekcji Dzwoneczka warto zajrzeć do materiałów dodatkowych dołączonych do DVD. Dzieciom zapewne przypadną do gustu zebrane tam sceny niewykorzystane w filmie (z napisami, niestety bez lektora), Magiczny przewodnik po Przystani Elfów, teledysk z filmu w wersji anglojęzycznej. Rodziców zaś zainteresuje sam proces powstawania tej świetnej animacji w części zatytułowanej "Jak powstała Przystań Elfów".
Każdy zatem znajdzie tu coś dla siebie. Polecam!

mama Karina

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Filmy, muzyka i gry

Warto zobaczyć