Warszawa

Hania Humorek

Iskrzący się humorem tekst sprawia, że słuchanie Hani może okazać się niekłamaną przyjemnością także dla rodziców i starszego rodzeństwa.

 

Seria Hania Humorek przeznaczona jest dla dzieci ze starszych grup przedszkolnych i pierwszych klas szkoły podstawowej.

 

Format nagrania: mp 3

Czyta Julia Kamińska

 

Literacki EGMONT

 

 

Recenzje:

 

Z burej, jakby oklejonej pakowym papierem, okładki płyty łypie na nas jednym okiem dziewczynka z potarganą fryzurą. Widać, że ma humorek. Ma charakterek. Tak się mówi o dzieciach, które przez świat idą z nieuczesaną grzywką, wciąż w tej samej ulubionej bluzeczce z kotkiem i naburmuszoną miną.

Jak dobrze na sercu robi się dzieciom, gdy mogą posłuchać historii o naburmuszonej dziewczynce, ciągle na „nie”, która nie zawsze jest wzorem zachowania. Jak dobrze się słucha o takiej dziewczynce, nam rodzicom. Nikt już się nie czuje samotny. Ani dzieci, którym ciągle mówi się, jak mają się zachowywać, ani ich rodzice, którzy czasem płoną ze wstydu, bo ich dziecko znów z naburmuszoną miną przywitało dawno niewidzianą ciocię.

W końcu jest mamy prawdziwą postać w literaturze dla dzieci. Ona nie ma obowiązku wychowywać. Mówi prawdę o dzieciach, a te nie zawsze postępują z kanonem dobrego wychowania, ale za to mają bezgraniczną wyobraźnię i potrafią marzyć.

Hania Humorek bywa nieznośna, bywa bezczelna, bywa humorzasta. Ale też zupełnie sama czasem potrafi dojść do wniosku, że można się uśmiechnąć i wtedy życie wygląda barwniej i wszystkim jest trochę lepiej.

Kto powiedział, że dzieci zawsze muszą się uśmiechać, lubić wszystko, co proponuje im świat dorosłych? Dajmy im prawo do złego humoru, to będzie dla nich najlepszy prezent, który sprawi, że naburmuszona mina zamieni się w promienny uśmiech.

 

mama Beata

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Filmy, muzyka i gry

Warto zobaczyć