W domu z dzieckiem » Multimedia » Programy edukacyjne » Kapitan Nauka. Moje Magiczne LITERKI

Kapitan Nauka. Moje Magiczne LITERKIpowiększ

Kapitan Nauka. Moje Magiczne LITERKI

Dzieci 4 - 7 lat

Piszę i zmazuję

Wyjątkowe karty do nauki pisania.
Rewolucyjna metoda nauki. Magiczny mazak i ścieralne strony.


Moje Magiczne Literki to:

  • przygotowanie do samodzielnego pisania
  • trening rączki poprzez rysowanie szlaczków
  • zmywalne strony – możliwość wielokrotnego ćwiczenia pisowni
  • nauka pisania alfabetu i pierwszych słów
  • mazak ze ścierającą końcówką – GRATIS!


Moje Magiczne Literki to wyjątkowy zestaw dwustronnych, ścieralnych kart do nauki pisania i czytania dla najmłodszych. Dzięki kartom dzieci uczą się pierwszych literek, uzupełniają wyrazy i ćwiczą alfabet. Pakiet przeznaczony jest dla dzieci powyżej 4 roku życia, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pisaniem, ale może być także z powodzeniem wykorzystywany przez starsze dzieci.


Kilkadziesiąt ścieralnych kart nadaje się do wielokrotnego użytku, co pozwala ćwiczyć litery, szlaczki oraz słowa tak często, aby dziecko mogło je bez trudu zapamiętać. Na awersie karty znajduje się litera oraz szlaczek do trenowania rączki. Na rewersie umieszczono przykładowe słowo oraz obrazek pomagający dziecku skojarzyć literę z wyrazem, co ułatwia naukę.


Moje Magiczne Literki to unikalne karty otwierające przed dzieckiem magiczny świat pisania i czytania. Zabawa z pakietem to także ćwiczenie na koncentrację i spostrzegawczość. Dodatkowo karty zapewniają świetną zabawę. Doskonale nadają się do samodzielnej pracy w domu, czy pod okiem nauczyciela w przedszkolu lub szkole.

 

Cena 25,90 zł
Edgard, Warszawa 2012
ISBN 978-83-7788-085-2

 

Więcej informacji: www.kapitannauka.pl

 

Recenzje:

 

"Moje magiczne literki" to zestaw dwustronnych ścieralnych kart do nauki czytania i pisania dla najmłodszych. Karty mają niewielki rozmiar, spokojnie mieszczą się w damskiej torebce, z powodzeniem urozmaicą naszemu kilkulatkowi czas oczekiwania w kolejce do lekarza, podróż samochodem lub pociągiem. Pisanie na kartach jest możliwe dzięki zmywalnemu pisakowi i w niczym nie przypomina żmudnego ćwiczenia ręki podczas rysowania szlaczków w zeszycie. Jest to zabawa, która podoba się zarówno cztero-, jak i siedmiolatkom. Szkoda tylko, że pisak tak szybko się zużywa i trzeba szukać zastępstwa. Jeśli miałoby to być przygotowanie do pisania, warto, aby ćwiczone litery były literami pisanymi, a nie tylko drukowanymi. Jako mama leworęcznego sześciolatka zauważyłam też, że dzieciom leworęcznym trudniej jest ćwiczyć na tych kartach, bo, niestety, od razu zmazują to, co napisały. Mimo to jednak synek chętnie kreślił znaki na kartach, nazywał obrazki, a nawet bawił się przy pomocy kart w szkołę, demonstrując sposób pisania liter swoim uczniom - pluszowym zwierzakom.

mama Kasia

 

*  *  *

 

Przygotowują do pierwszych dni w szkole

Żeby opanować pisanie trzeba dużo ćwiczyć, a te ćwiczenia w tradycyjnej formie są dosyć nudne i dzieci bardzo szybko się zniechęcają. Warto podsunąć im nowe pomoce.
Zestaw kart do nauki pisania Moje Magiczne Literki. Piszę i Zmazuję to naprawdę zachęcająca pozycja, która może przekonać tych najmłodszych i zachęcić ich do mierzenia się z trudną sztuką pisania liter, ćwiczeń w rysowaniu szlaczków, które nie są tutaj nudnymi, szarymi kserówkami.

Zestaw to kolorowe karty wielokrotnego użytku. Dzieci mogą, pisać, ścierać i jeszcze raz pisać wybrane litery, wyrazy czy rysować szlaczki. To wszystko już w liniach, przygotowując do pierwszych dni w szkole i pisania w zeszytach.
Mały rozmiar zestawu umożliwia zabieranie go ze sobą poza dom. Również tam w ciekawy sposób dzieci będą mogły usprawniać rękę, zapamiętywać litery i podejmować pierwsze próby czytania.

mama Beata

 

*  *  *

 

Magiczna nauka liter

Hmm, muszę rozejrzeć się za nowym mazakiem do ścierania... Bo moje dzieci – zarówno najmłodsza latorośl, której do pisania jeszcze droga daleka, jak i najstarsza, stawiająca już całkiem pewne kroki w świecie literek – eksploatowały "magiczną nowość" do upadłego. Zadania oczywiście się nie zużyły, a pisak i owszem.
Na pewno efekt pisania czy malowania połączony z możliwością ścierania jest dla dzieci bardzo atrakcyjny. I dzięki temu chętnie wciągną się do zabawy, jednocześnie, ucząc się.
Charakterystyczną cechą tego zestawu jest wykorzystanie wyłącznie liter drukowanych (pomoc przeznaczona jest dla najmłodszych – od 4 lat) – dzieci uczą się pisania po śladzie, utrwalając znajomość drukowanych liter, a także całych słów (zaczynających się na daną literę). Każde słowo jest zilustrowane – niewielki rysunek ma przyczyniać się do lepszego kojarzenia i zapamiętywania wyrazu. Książeczka ta to jak zeszyt w 3 linie, tak jak na początku nauki pisania przystoi. Przydałaby się teraz taka zmywalna pomoc z literkami "pisanymi"...
Oprócz pisania są tu wprawki pod postacią szlaczków, również bardziej rozbudowanych wzorów, co służyć ma przygotowaniu ręki do czynności pisania. Możliwość ścierania i wielokrotnego powtarzania sprzyja utrwalaniu, jest również atrakcyjna z ekonomicznego punktu widzenia i, jak już pisałam, po prostu wciągająca dla młodych adeptów sztuki pisania. Dzięki podręcznemu formatowi – można zabrać "magiczne literki" ze sobą i, rozwiązując, przeciwdziałać nudzie także poza domem.

mama Anna


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Akademia umysłu więcej » x
Zobacz » Multimedia » Programy edukacyjne
Szkolny omnibus - zestaw edukacyjny (książka + gra)

Szkolny omnibus - zestaw edukacyjny (książka + gra)

"Szkolny omnibus" to książka i gra łączące zabawę z nauką i systematyzacją wiedzy zdobytej w ciągu pierwszych trzech lat nauki w szkole podstawowej. Zestaw jest idealnym uzupełnieniem szkolnego nauczania i jednocześnie sprawdzianem przygotowującym do przeprowadzanego w szkołach trzecioteściku. więcej »
Seria Poznaję... (książka + gra)

Seria Poznaję... (książka + gra)

Poznaję. to kolejne, po "Gram w." zestawy edukacyjne przeznaczone dla dzieci 6-8-letnich. Nowość na rynku książek dla dzieci! Seria jest idealnym
uzupełnieniem szkolnego nauczania. Dzieci przez zabawę doskonalą swoje
umiejętności. więcej »
Professor Why: Chemia

Professor Why: Chemia

Dzieci od 8 lat
Zbieramy punkty, by wypełnić misję, rywalizujemy i dobrze się bawimy. Chemia to nauka ściśle fajna - przekonaj się sam!
więcej »
Morska opowieść

Morska opowieść

Dzieci do 3 roku
Noworodek widzi świat inaczej - jak przez zmrożoną szybę - wyraźniej zauważa przedmioty znajdujące się w odległości 20-30 cm. Początkowo dzieci nie rozróżniają kolorów i najlepiej widzą zestawienia kontrastowe czerni i bieli. więcej »
Nowa aplikacja edukacyjna z Rybką MiniMini!

Nowa aplikacja edukacyjna z Rybką MiniMini!

"Rybka MiniMini poznaje świat – zabawki" to szereg gier i zabaw mających na celu mądre, bezpieczne i ciekawe zorganizowanie czasu dziecka. więcej »
Kapitan Nauka. Moje Magiczne LITERKI

Kapitan Nauka. Moje Magiczne LITERKI

Dzieci 4 - 7 lat
Moje Magiczne Literki to unikalne karty otwierające przed dzieckiem magiczny świat pisania i czytania. Zabawa z pakietem to także ćwiczenie na koncentrację i spostrzegawczość. więcej »
Akademia umysłu

Akademia umysłu

Wymarzony prezent dziecka – modna zabawka. Wymarzony prezent rodzica – zabawka edukacyjna. Wydawać by się mogło, że jednym podarunkiem nie da się uszczęśliwić w tej kwestii i rodziców i dzieci... więcej »
Kapitan Nauka SuperQuiz POLSKA

Kapitan Nauka SuperQuiz POLSKA

Dzieci 6 - 9 lat
Wciągające teksty i ciekawostki zachęcą do nauki wszystkie dzieci. Dla dorosłych to okazja do powtórki wiedzy i znakomity pomysł na połączenie zabawy z najmłodszymi z ich edukacją. więcej »
Karty obrazkowe Angielski w zagadkach 5-7 lat

Karty obrazkowe Angielski w zagadkach 5-7 lat

Dzieci 5 - 7 lat
Karty nie tylko uczą języka, lecz także rozwijają spostrzegawczość i pamięć wzrokową. Świetnie sprawdzą się w domu, w przedszkolu czy szkole. Można zabrać je na spacer lub w podróż – są doskonałym sposobem na naukę języka angielskiego w każdej wolnej chwili! więcej »
DRZWI - Składanki terapeutyczne
Patronat CzasDzieci.pl

DRZWI - Składanki terapeutyczne

Dzieci 5 - 7 lat
Celem pracy ze składankami terapeutycznymi jest ćwiczenie umiejętności płynnego i bezbłędnego czytania oraz poprawnego zapisywania przeczytanych wyrazów. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
10 najlepszych wodnych zabaw na lato

10 najlepszych wodnych zabaw na lato

Mamy dla Was pomysły zabaw do wykorzystania w ogrodzie, na plaży, w lesie na działce. Z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi.  

Nowinki

Aplikacje Zielonej Sowy dla dzieci

Aplikacje Zielonej Sowy dla dzieci

Edulatki i Prosiak - zabawne i edukacyjne aplikacje od wydawnictwa Zielona Sowa.  
Nowa "Wielka Księga Przygód" Tajnego Klubu Superdziewczyn!

Nowa "Wielka Księga Przygód" Tajnego Klubu Superdziewczyn!

"Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Wielka Księga Przygód 2"! Zupełnie nowe opowiadania! Mnóstwo przygód i nieoczekiwane zwroty akcji! To...  

Weekend na Czasie

10 miejsc na piknik. Do 100 km od Warszawy

10 miejsc na piknik. Do 100 km od Warszawy

Koszyk, napoje, przysmaki, koc i w drogę! Piknik to jeden z milszych pomysłów na rodzinne spędzanie czasu latem.  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019