Warszawa

Nie goń, gdy ucieka

Recenzja książki:

Miś na czas

Miś na czas

Joelle Jolivet
Jean-Luc Fromental
...
od 6 do 8 lat
PATRONAT

Nie goń, gdy ucieka

Tik, tak, tik, tak… Słyszysz? To czas. Mówią o nim, że ucieka, że płynie, to, co było nie wróci, przeminie. Trzeba więc biec, złapać czas. Miś więc biegnie, lecz złapać nie może żadnej z chwil, co tak szybko ucieka, huśta się na wskazówce zegara, drwiąc sobie z misia i z człowieka.

 

 

Godzina 13:01 Miś, który nie zdążył

Był sobie miś, który spóźniał się nie od dziś. Nigdzie nie mógł zdążyć na czas, więc omijało go wiele spraw. Lekcje w szkole, zajęcia dodatkowe, spotkania, obiady i śniadania. Czasem niedźwiedź z głodu się słaniał, bo nigdy nie wiedział, kiedy jest pora posiłku. W końcu sprawa stała się jasna - nasz miś nie zna się na zegarku. Trzeba mu dać lekcję o czasie, by już nigdy nie był ostatni w klasie. 

 

 

Godzina 15:15 Nauka czasu

A jak z Tobą drogi czytelniku? Wiesz co skrywa tarcza zegara. Jeśli nie, koniecznie sięgnij po tę opowieść, bowiem z niej dowiesz się nie tylko, co spotkało misia, lecz również poznasz ciekawe metody na opanowanie wiedzy o czasie. W dodatku bardzo apetyczne, aż ślinka cieknie na samą myśl.

 

 

Godzina 17:03 Misiowe ramy czasowe

Po co w ogóle jest ten czas? Miś był pilnym uczniem i opanował posługiwanie się zegarem. Teraz wreszcie mógł zrobić sobie plan dnia i już nigdy na nic się nie spóźniał. Stał się bardzo poukładany i bardzo dokładny w pilnowaniu swojego harmonogramu. Który ciągle był dłuższy i dłuższy, a miś biegał coraz szybciej i szybciej, by zdążyć zrealizować kolejny punkt. Stał się więźniem czasu, który zamiast pomóc, zaczął mu ciążyć i ograniczać jego wolność. 

 

 

Godzina 19:29 Niech płynie

Jaki więc jest ten czas? Dobry czy zły? Pomaga czy przeszkadza w realizacji codziennych spraw? Cóż, miś chyba już poznał odpowiedź, a jeśli wy jesteście ciekawi, sprawdźcie jak zakończyły się jego przygody. Można o tym przeczytać z imponujących rozmiarów książki, tłumaczonej z języka francuskiego przez samą Justynę Bednarek lub posłuchać wersji audio, nagranej przez Mateusza Damięckiego, do której kod QR znajdziecie na okładce. Czeka was wspaniała, bogato ilustrowana rymowana przygoda, która nie tylko porusza ważne kwestie, dotyczące gospodarowania czasem, lecz stanowi doskonałą lekcję posługiwania się zegarkiem. Miś już wie, jak nie spóźniać się, teraz wasza kolej! 

 

 


Książka wydana w projekcie #TataTeżCzyta.
Współfinansowana w ramach programu Unii Europejskiej "Kreatywna Europa" i dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Przeczytaj również

Polecamy

Warto zobaczyć