Warszawa

Recenzja książki:

Przygody Lottie Lipton. Klątwa egipskiego kota.

Przygody Lottie Lipton. Klątwa egipskiego kota.

Dan Metcalf
Rachelle Panagarry (Ilustr.)
...
od 6 do 8 lat
PATRONAT

Nie zadzieraj z Lottie Lipton!

Dziewięcioletnia Lottie mieszka w bardzo, bardzo nietypowym domu: budynku British Museum, gdzie jej wujek, profesor Bertram West, opiekuje się zbiorami eksponatów związanych ze starożytnym Egiptem. Muzeum, będące przecież jednym z najbardziej znanych na świecie, skrywa wiele tajemnic, jest więc intrygującym miejscem dla rezolutnej dziewczynki uwielbiającej śliskie podłogi oraz zagadki, z których żadna nie jest jej straszna!

W kolejnej, drugiej już książeczce o przygodach Lottie, bohaterka wraz ze swym wujem oraz woźnym Regiem stają przed nie lada wyzwaniem: na skutek przebiegłej intrygi jednego z najbardziej poszukiwanych londyńskich złodziejaszków oraz w związku z honorową umową zawartą między wujem a dyrektorem muzeum muszą oni zdobyć mityczny trójząb należący do jednego z rzymskich bogów, Neptuna. Stawka jest niezwykle wysoka, a czas nie należy do ich sprzymierzeńców: jak dotąd trójzębu jeszcze nikt nie odnalazł, Londyn pogrążony jest w ciemnościach, Big Ben wybija północ, zaś termin dostarczenia artefaktu dyrektorowi mija w południe…

Przeżywając wspólnie z Lottie niezwykłe przygody, młodzi Czytelnicy poznają ciekawostki dotyczące starożytnego Egiptu oraz Londynu końca lat dwudziestych ubiegłego wieku, rozwiązując jednocześnie łamigłówki, odszyfrowując tajemnicze wiadomości (te zapisane alfabetem Morse’a zachęcają do samodzielnego odczytania!), a także przekonując się o wartości zespołowego działania – gdzie każdy z bohaterów, niezależnie od wieku czy umiejętności, ma znaczący wkład w osiągnięcie celu.

Książeczka zawiera wiele elementów doskonale angażujących młodego odbiorcę i zachęcających do samodzielnego myślenia, pogłębiania wiedzy oraz rozwijania swoich pasji. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć wraz z dziećmi, koniecznie przy kubku dobrze przyrządzonego kakao!

- Jarek, tata Ali

Cześć, jestem Ala! Sekrety kamienia to bardzo zagadkowa książka. Uczy rozwiązywania łamigłówek i tego aby nie poddawać się mimo przeszkód. Czytając ją dowiedziałam się wielu cennych i ważnych informacji. Czy wiecie, że Scotland Yard to policja w Londynie, Big Ben to nazwa dzwonu a nie samej wieży, zaś sam dzwon waży aż 13 ton? Jeśli chcecie aby Wasze dzieci zostały detektywami-odkrywcami, koniecznie przeczytajcie serię o Lottie Lipton!

- Ala, 10 lat

 

Przeczytaj również

Polecamy

Inne recenzje

W labiryncie paragrafów Zieloboru  

Zielobór

Recenzje CzasDzieci.pl
W labiryncie paragrafów Zieloboru  
Pamiętam czasy swojej podstawówki, kiedy podczas przerwy międzylekcyjnej, razem z całą klasą szukaliśmy wspólnych zabaw by to 5 czy 10 minut odpoczynku od lekcji zostało jak najlepiej wykorzystane.... czytaj więcej »

Warto zobaczyć