Warszawa

Recenzja książki:

Elementarz Ważnych Słów. Spokój

Elementarz Ważnych Słów. Spokój

Helen Mortimer
od 3 do 6 lat
PATRONAT

Tylko spokojnie...

“Uspokój się” - to zdanie, które zdarza się słyszeć dorosłym, a pewnie jeszcze częściej dzieciom. Na szczęście żyjemy w takich czasach, kiedy - dzięki badaniom na temat mózgu - wiadomo już, że taki komunikat zupełnie nie pomaga, a zdarza się i tak, że pogarsza sprawę. Jak więc uzyskać upragniony spokój?

 

Ta część Elementarza Ważnych Słów skupia się na dawaniu konkretnych narzędzi, które mogą pomóc w powrocie do bezpiecznej, zielonej strefy komfortu. Oddech, wyobraźnia, ruch, przerwa, skupienie, równowaga, łagodność to nasi sprzymierzeńcy, którym warto zaufać. Oczywiście rozwój to droga, na której zmiany ujawniają się stopniowo. Dzieci pozbawione są narzędzi samoregulacji, muszą się tego wszystkiego dopiero nauczyć, dlatego potrzebny jest czas i pokazywanie sposobów jak radzić sobie z pojawiającymi się trudnościami.

 

Elementarz Ważnych Słów doskonale się do tego nadaje, zwłaszcza, że na końcu książki znajdują się przydatne ćwiczenia, które są zaproszeniem do kontynuacji tego tematu, w sposób dostosowany do potrzeb i możliwości dziecka. 

 

Polecamy

Inne recenzje

A Ty? O co zapytałbyś Świętego Mikołaja?

Jak poznałem Świętego Mikołaja

Recenzje CzasDzieci.pl
A Ty? O co zapytałbyś Świętego Mikołaja?
  W 1843 roku Charles Dickens napisał “Opowieść Wigilijną” - powieść ta, śmiało można powiedzieć, zapewniła mu nieśmiertelność. Ponadczasowy przekaz, atmosfera Świąt... czytaj więcej »

Warto zobaczyć