Warszawa

Recenzja książki:

Elementarz Ważnych Słów. Nasz świat

Elementarz Ważnych Słów. Nasz świat

Helen Mortimer
Cristina Trapanese (Ilustr.)
od 3 do 6 lat
PATRONAT

Dbajmy o naszą Planetę!

Kolejna książka z serii Elementarz ważnych słów porusza kwestie związane z koniecznością troski o naszą planetę. Wielokrotnie, poruszając tematy ekologii, możemy napotkać opór - pytanie: co ja mogę zrobić? 

 

Elementarz w czytelny sposób pokazuje jak pojedyncze działania poszczególnych ludzi, w wymiarze globalnym, mogą mieć znaczenie. Świadomość, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem, za które jesteśmy odpowiedzialni pomaga zrozumieć, że każde działanie, nawet najmniejsze - nie jest pozbawione sensu. 

 

Nasz zachwyt nad naturą, jej pięknem i ogromem powinien być jednocześnie przynagleniem do jeszcze większej troski i dbałości o miejsce, w którym żyjemy. 

 

W elementarzu poruszone zostały również sprawy związane z prawami człowieka - zwłaszcza w zakresie prawa do szacunku i zapewnienia podstawowych warunków do życia. To bardzo trudne, wielowątkowe tematy jednak warto ich nie omijać. Ilustracje oraz prosty tekst mogą być świetnym początkiem do rozmowy, wspólnego zastanowienia się co można zrobić by nam i innym ludziom żyło się lepiej. 

 

Polecamy

Inne recenzje

A Ty? O co zapytałbyś Świętego Mikołaja?

Jak poznałem Świętego Mikołaja

Recenzje CzasDzieci.pl
A Ty? O co zapytałbyś Świętego Mikołaja?
  W 1843 roku Charles Dickens napisał “Opowieść Wigilijną” - powieść ta, śmiało można powiedzieć, zapewniła mu nieśmiertelność. Ponadczasowy przekaz, atmosfera Świąt... czytaj więcej »

Warto zobaczyć