Warszawa

Recenzja książki:

Elementarz Ważnych Słów. Dajemy z siebie wszystko

Elementarz Ważnych Słów. Dajemy z siebie wszystko

Helen Mortimer
Cristina Trapanese (Ilustr.)
od 4 do 6 lat
PATRONAT

Bądź sobą! Mierz wysoko!

W kolejnej części Elementarza ważnych słów autorzy książki zastanawiają się: co to znaczy dawać z siebie wszystko? Czy chodzi o to by bez końca stawać się coraz lepszą wersją siebie? Być perfekcyjnym nawet jeśli brakuje sił? 

 

Już na pierwszej stronie książki czytamy “bądź sobą”. To bardzo ważne. Dzieci potrzebują czuć się akceptowane, kochane takimi jakie są.

 

Czytając dalej możemy się przekonać, że nie chodzi wcale o żaden perfekcjonizm - wręcz przeciwnie - w Elementarzu odnajdziemy zgodę na wyznaczanie sobie celów, dążenie do ich realizacji, z pełną akceptacją błędów i trudności, które pojawiają się po drodze. Warto się nie poddawać i wierzyć w siebie.

 

Czasem potrzeba wielu lat ćwiczeń i wytrwałości by spełnić marzenia.

 

Tak jak w poprzednich częściach, autorzy i tutaj pokazują, że warto troszczyć się nie tylko o siebie ale i o relacje z innymi ludźmi, które stanowią ogromne wsparcie, kiedy robi się zbyt trudno. 

 

Korzystanie z Elementarza ważnych słów  kojarzy mi się z powolnym budowaniem fundamentów umiejętności społecznych dziecka. Ważne słowa zawarte w książce wydają się bardzo proste, oczywiste - jednak dla młodego człowieka, który nie ma jeszcze narzędzi by radzić sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed nim codzienność, książka może być prawdziwą pomocą. Dlatego tak ważne jest dotykanie tych tematów, wspólne czytanie, które pomaga w zrozumieniu siebie i innych ludzi. 

 

Polecamy

Inne recenzje

A Ty? O co zapytałbyś Świętego Mikołaja?

Jak poznałem Świętego Mikołaja

Recenzje CzasDzieci.pl
A Ty? O co zapytałbyś Świętego Mikołaja?
  W 1843 roku Charles Dickens napisał “Opowieść Wigilijną” - powieść ta, śmiało można powiedzieć, zapewniła mu nieśmiertelność. Ponadczasowy przekaz, atmosfera Świąt... czytaj więcej »

Warto zobaczyć