Warszawa

Recenzja książki:

Disney uczy.Przygoda z czytaniem.Elementarz.Ćwiczenia

Disney uczy.Przygoda z czytaniem.Elementarz.Ćwiczenia

Opracowanie zbiorowe
od 6 do 8 lat
PATRONAT

Utrwalamy i ćwiczymy!

Jeśli skorzystaliście już z Elementarza, pora na utrwalanie wiadomości i umiejętności. Seria Disney uczy w kolejnym kroku przygody z czytaniem, oferuje nam bogaty zestaw ćwiczeń.

 

Samodzielność to coś, co wywołuje na twarzy dziecka szeroki uśmiech. Wystarczy odrobinę poobserwować młodych ludzi by z łatwością dostrzec radość i satysfakcję kiedy udało się zrobić coś samemu.

 

Myślę, że umiejętność czytania to jedna z tych zdolności, która otwiera przed dzieckiem zupełnie nowe możliwości. I tak jak podczas wypowiadania pierwszych słów, tak podczas momentu, kiedy po raz pierwszy dany wyraz zostanie odczytany - mamy poczucie, że wydarza się coś ważnego. 

 

Ćwiczenia zawarte w Elementarzu stwarzają możliwość doskonalenia tej trudnej sztuki, bo zanim oko płynnie nauczy się rozpoznawać kształt litery -  potrzeba czasu i treningu.

 

W książce odnajdziemy również miejsce na ćwiczenia związane z pisaniem poszczególnych liter oraz łączeniem ich w wyrazy. Dołączony zestaw naklejek, który można wykorzystać podczas wykonywania zadań zapewne będzie zaproszeniem nie tylko do nauki ale i zabawy. Wszystkim aktywnościom towarzyszą znane i lubiane postacie z bajek, które prosząc o pomoc zachęcają dzieci do ćwiczeń. 

 

 

Polecamy

Inne recenzje

A Ty? O co zapytałbyś Świętego Mikołaja?

Jak poznałem Świętego Mikołaja

Recenzje CzasDzieci.pl
A Ty? O co zapytałbyś Świętego Mikołaja?
  W 1843 roku Charles Dickens napisał “Opowieść Wigilijną” - powieść ta, śmiało można powiedzieć, zapewniła mu nieśmiertelność. Ponadczasowy przekaz, atmosfera Świąt... czytaj więcej »

Warto zobaczyć