Warszawa

Recenzja książki:

Kuku król

Kuku król

Adam Stower
od 8 do 12 lat
PATRONAT

Przyjaźń - najpiękniejsza wartość w życiu!

Tym razem Adam Stower zabiera nas w podróż do świata niezwykłych bohaterów, których perypetie umilą czas małym i dużym. Pełna szaleństwa, ale niosąca bardzo ważne przesłanie książka angielskiego pisarza to pozycja obowiązkowa dla miłośników dobrego humoru, wciągających przygód i tajemniczych charakterów…


Głównym bohaterem opowieści jest Benek Tyczka – nieśmiały chłopiec, który nie wychyla się i pozostaje w cieniu innych. Wszystko za sprawą Mundka Draba i jego gangu, którzy obrali sobie Benka za obiekt do drwin i ciągłych zaczepek.

 

Prześladowcy nie dają chłopcu wytchnienia nawet przed samymi wakacjami. Podczas jednej z ucieczek przed bandą niegrzecznych dzieciaków, Benek wpada do tajemniczej jamy, która prowadzi go do tajemniczego świata rządzonego przez bardzo specyficzną osobę, jaką jest Kuku Król. Główny bohater zaprzyjaźnia się z władcą i jego pupilem. Razem przeżywają wiele przygód, które mają na celu wymierzenie sprawiedliwości oprawcom chłopca. 


Perypetie Benka Tyczki i pozostałych bohaterów zostały skonstruowane tak, by nieść ze sobą ważny przekaz, który zrozumieją nawet najmłodsi odbiorcy książki.

 

Po pierwsze: każdy, kto szerzy agresję, zostanie sprawiedliwie ukarany.

Po drugie: przyjaźń to najpiękniejsza wartość w życiu, którą należy pielęgnować mimo wszystko. Takie wartości przekazane w humorystyczny i przystępny sposób z pewnością pozostaną w pamięci dziecka na długo i będą kształtować jego osobowość w dalszym życiu. 


Książka została opatrzona wieloma humorystycznymi ilustracjami, które pomagają zwizualizować sobie poszczególnych bohaterów oraz przebieg najważniejszych wydarzeń. Piękna, twarda oprawa przyciąga wzrok dzięki przyjemnej dla oka kolorystyce. To zachęta dla dzieci do sięgnięcia po książkę i przeżycia wspaniałej przygody. Zaletą książeczki jest duża i czytelna czcionka, która ułatwi początkującym czytelnikom lekturę. 


Pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji historia Benka Tyczki to doskonała lektura na zbliżające się wakacje. Pozwoli ona w przyjemny i jednocześnie mądry sposób spędzić kilka chwil w gronie barwnych postaci, które poprawią nastrój i na długo zapadną w pamięć każdemu molowi książkowemu.

Przeczytaj również

Polecamy

Warto zobaczyć