Warszawa

Misja specjalna - Święta Bożego Narodzenia

Recenzja książki:

Elf do zadań specjalnych

Elf do zadań specjalnych

Katarzyna Wierzbicka
od 4 do 6 lat
PATRONAT

Misja specjalna - Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia stają w tym roku pod znakiem zapytania. Uratować może je tylko flota Świętego Mikołaja! Na szczęście do jego pomocników należy „Elf do zadań specjalnych”, który żadnych wyzwań się nie boi…

 

 

Wraz z początkiem grudnia w krainie Świętego Mikołaja rozpoczyna się intensywna praca. Wszystkie elfy – i ich przewodnik – zakasują rękawy, aby wypełnić swoją misję. W końcu na prezenty od nich czekają dzieci z każdego zakątka świata! Mikołaj i jego świta odbierają więc listy, przygotowują zabawki, czyszczą sanie i szykują się do wielkiej podróży do domów wszystkich grzecznych malców. Niespodziewanie jednak wioskę Świętego Mikołaja odwiedzają bajkowe postaci, które zaburzają gorączkową pracę i dotychczasowe plany wesołych elfów. Jak zakończy się to felerne Boże Narodzenie? I czy uda się spełnić marzenia wszystkich grzecznych dzieci?

 

 

Na te pytania odpowiedzi znajdziecie w nowej świątecznej pozycji – „Elf do zadań specjalnych. 24 opowiadania”. Książka Katarzyny Wierzbickiej to bardzo ciepła i bardzo aktualna opowieść dla czytelników w wieku 6+, która zabiera dzieci w podróż do magicznego świata srogiej zimy, magicznych stworów i niezwykłych prezentów. Głównym bohaterem i tytułowym „Elfem do zadań specjalnych” jest tutaj Wiercipiętek. Zabawny i gotowy do psot pomocnik Świętego Mikołaja, który ujmuje nie tylko swoją figlarnością, ale również poczciwym charakterem. Razem z przyjaciółmi Wiercipiętek przeżywa świąteczne przygody, jednocześnie odkrywając, co w tym szczególnym okresie jest naprawdę ważne.

 

 

Barwne historie ze świątecznych przygotowań „Elfa do zadań specjalnych” uczą najmłodszych tolerancji i wartości przyjaźni, dodatkowo pokazując, do jak niezwykłych rzeczy może prowadzić współpraca. Oprócz tego jednak opowieści okraszone są sporą dawką humoru i dynamizmu, które czynią ich lekturę wartką i wciągającą. Olbrzymim atutem nowej książki od wydawnictwa Zielona Sowa jest również przepiękne wykonanie i szata graficzna. Solidna, twarda oprawa oraz zachwycające ilustracje Ulyany Nikitiny sprawiają, że perypetie psotnych elfów ożywają na oczach czytelników, a cała książka skutecznie przenosi nas w świat świątecznych wartości i mikołajkowych prezentów. To wszystko czyni „Elfa do zadań specjalnych” idealną propozycją czytelniczą na zimowe wieczory oraz wspaniałym pomysłem na mądry podarunek pod choinkę.

 

Polecamy

Warto zobaczyć