Warszawa

"Złocista zagadka" znikającego miodku...

Recenzja książki:

Misia i jej mali pacjenci. Złocista zagadka

Misia i jej mali pacjenci. Złocista zagadka

Aniela Cholewińska-Szkolik
od 6 do 8 lat
PATRONAT

"Złocista zagadka" znikającego miodku...

Wakacje dobiegają końca, ale to nie oznacza, że kończą się także i przygody! Misia, Ewcia i Popik po raz kolejny wyjeżdżają na Mazury, gdzie tym razem czeka na nich “złocista zagadka” znikającego miodku…

 

Misia i Ewcia uwielbiają fantazjować na temat dalekich podróży. Dziewczynki wyobrażają sobie długi lot samolotem i wylegiwanie się na plaży pod palmami. Nie są jednak rozczarowane, kiedy zamiast słonecznej Portugalii, mama Misi proponuje im wyjazd na Mazury. W końcu kraina tysiąca jezior to piękne miejsce, które obfituje w przygody! Przyjaciółki przekonają się o tym, gdy trafią do malowniczej gospody “Pod Kasztanami”. Tam zastają wesołego pana Adama, spragnione zabawy zwierzęta oraz pasiekę, która budzi w Misi niezwykłą fascynację.

 

Ciekawość dziewczynki jeszcze wzrasta, gdy okazuje się, że strzeżony przez pana Adama miód regularnie gdzieś znika. Kolejne tropy i pozostawione ślady jasno wskazują na to, że pasiekę musi odwiedzać złodziej. Misia nie zamierza przejść obok tego spokojnie! Współczuje poczciwemu panu Adamowi, dla którego gospodarstwo to całe życie. No i zdążyła się już zaprzyjaźnić z pszczołami, które ktoś tak bezwzględnie okrada. Z pomocą Ewci i nieustraszonego Popika postanawiają więc zapolować na rabusia. Nie będzie łatwo, ale nie zapominajmy, że Misia posiada przecież niezwykłą umiejętność porozumiewania się ze zwierzętami, która tutaj może okazać się nieoceniona.

 

Kolejna część opowieści o rudowłosej Misi i jej przyjaciołach to zabawna i zagadkowa historia, która uczy, że o sprawiedliwość zawsze warto walczyć. Fani serii o Misi odnajdą w niej wszystko to, co przyciągnęło ich wcześniej - dobry humor, inteligentne dialogi, wartką akcję, ciekawe postaci oraz dobre serce zawsze gotowej do pomocy Misi. Bohaterka pokazuje swoim czytelnikom, jak ważne jest troszczenie się o tych, którzy są od nas słabsi. Jej perypetie uczą dzieci empatii, jednocześnie przybliżając wiedzę na temat świata zwierząt. Tak jak poprzednie części serii, “Złocista zagadka” pełna jest barwnych ilustracji, które stanowią doskonałe uzupełnienie opowiadanej historii. Zanurzcie się w niej razem z Misią i jej miłością do zwierząt - na pewno nie pożałujecie!

 

Polecamy

Inne recenzje

Pyszna sprawa - 12 tom przygód bohaterów serii "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn"

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Niezłe ziółka. Tom 12

Recenzje CzasDzieci.pl
Pyszna sprawa - 12 tom przygód bohaterów serii "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn"
„Nigdy więcej nudy” – to motto powinno przyświecać każdemu czytelnikowi niezależnie od wieku! W końcu nic tak bardzo nie czyni dnia straconym jak właśnie owa nuda. Zatem, aby... czytaj więcej »

Warto zobaczyć